Polacy latają tu opalać się na plaży. Zaskakujący widok w Europie

68

Atak zimy w Grecji. Od poniedziałku mieszkańcy Aten mierzą się z chaosem komunikacyjnym spowodowanym intensywnymi opadami śniegu. Śnieżyca "Elpida" uwięziła setki kierowców i pasażerów w pojazdach na autostradach. W niektórych regionach zamknięto szkoły, banki i instytucje publiczne.

Polacy latają tu opalać się na plaży. Zaskakujący widok w Europie
Atak zimy w Atenach. (Facebook)

Śnieżyce, które przechodzą obecnie nad wschodnimi regionami kontynentalnej Grecji oraz wyspami Morza Egejskiego kompletnie sparaliżowały Ateny. Greckie media relacjonują, co dzieje się na drogach.

Na opublikowanych zdjęciach i nagraniach widzimy Greków uwięzionych w swych pojazdach na autostradach dojazdowych do Aten, którzy wyczekują na pomoc. Na pomoc ruszyli żołnierze, którzy dostarczyli im żywność, koce i wodę.

Komunikacja autobusowa i kolejowa w stolicy Grecji została wstrzymana. Placówki, w których wykonywane są testy na obecność koronawirusa w Atenach, zostały zamknięte.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Szkoły, banki i instytucje publiczne w regionach najbardziej dotkniętych śnieżycą zostały także zamknięte we wtorek. Według prognoz złe warunki utrzymają się prawdopodobnie do środy.

To będzie ciężka noc - ostrzega Christos Stylianides, minister ds. kryzysu klimatycznego i ochrony ludności.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Greckie linie lotnicze Aegean Airlines odwołały większość lotów i poinformowały, by przygotować się na zmianę w rozkładach lotów we wtorek i w środę.

Tak intensywne opady śniegu nie są częstym widokiem w Atenach, jednak to już drugi rok z rzędu, gdy miasto nawiedziły śnieżyce.

Media społecznościowe zalała także fala zdjęć, na których widzimy palmy, ateński Akropol czy plaże pokryte grubą warstwą śniegu.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Ferie zimowe bez zakażenia COVID-19? "Jak najszybciej przyjąć dawkę przypominającą"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić