Jan Manicki
Jan Manicki| 

Polacy oceniają prezydenturę Dudy. Najnowszy sondaż

82

Większość Polaków pozytywnie ocenia prezydenturę Andrzeja Dudy. 37 proc. osób jest jednak wobec niej krytycznych. Takie wnioski płyną z najnowszego sondażu CBOS, w którym sprawdzono również, co Polacy sądzą o pracy Sejmu i Senatu.

Polacy oceniają prezydenturę Dudy. Najnowszy sondaż
Prezydenta Andrzeja Dudę pozytywnie ocenia 55 proc. Polaków (PAP, Piotr Nowak)

Ponad połowa Polaków wypowiada się pozytywnie o prezydenturze Andrzeja Dudy. Prezydenta chwali 55 proc. obywateli. 37 proc. Polaków jest przeciwnego zdania.

Polacy ocenili prezydenturę Andrzeja Dudy. Najnowszy sondaż

Wyniki nowego badania CBOS pokazują, że Andrzeja Dudę dobrze ocenia najczęściej elektorat PiS. Są to osoby o poglądach prawicowych, zaangażowane w praktyki religijne, uczestniczące w nich kilka razy w tygodniu. Zwolennicy obecnego prezydenta zadeklarowali w większości wykształcenie podstawowe lub zasadnicze zawodowe.

Niezadowoleni z Dudy są głównie wyborcy Koalicji Obywatelskiej oraz Lewicy. To obywatele mający poglądy lewicowe i najczęściej nieuczestniczący w praktykach religijnych lub uczestniczący w nich sporadycznie. Krytycy prezydenta pochodzą zazwyczaj z większych miast.

Najnowszy sondaż CBOS. Polacy krytykują pracę Sejmu i Senatu

CBOS sprawdził również, jak Polacy oceniają pracę Sejmu i Senatu. Okazuje się, że obywatele oceniają funkcjonowanie obu izb przeważnie negatywnie.

W stosunku do wyników poprzedniego sondażu z pierwszej połowy września minimalnie pogorszyły się notowania Senatu, natomiast Sejmu pozostają w zasadzie niezmienione – poinformowała w komunikacie PAP.

51 proc. badanych ma złe zdanie o pracy Sejmu, 31 proc. ocenia ją pozytywnie. Z kolei działalność Senatu chwali 35 proc. badanych, a krytykuje więcej niż dwie piąte - 43 proc. Ilość krytycznych głosów wobec pracy senatorów wzrosła od września o 3 punkty procentowe.

Działania Sejmu najcześciej chwalą potencjalni wyborcy PiS, a krytykują – zwolennicy ugrupowań opozycyjnych. Pracę senatorów z kolei chwalą najbardziej zwolennicy KO.

Badanie przeprowadzono w dniach 28 września - 8 października na próbie liczącej 1133 osoby w formule mixed-mode.

Obejrzyj także: PiS mocny mimo konfliktu z Ziobrą. Michał Kamiński o sondażu WP

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić