aktualizacja 

Polak wyprowadzony z samolotu w kajdankach. Tak umilał sobie podróż

105
Podziel się:

Niezwykle krnąbrni pasażerowie na wrocławskim lotnisku. Funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach musieli wyrzucić nieposłusznych pasażerów z pokładów samolotów. Jaką karę otrzymali?

Polak wyprowadzony z samolotu w kajdankach. Tak umilał sobie podróż
To Polacy zrobili w samolocie. Potem zakuli ich w kajdanki (Straż Graniczna, Tomasz Golyzniak)

Kilka dni temu Straż Graniczna otrzymała zgłoszenie o podróżnym, który na pokładzie samolotu odlatującego na Cypr nie stosował się do poleceń kapitana statku powietrznego oraz załogi. Mężczyzna stwarzał zagrożenie dla bezpieczeństwa lotu. Było jasne, że spotka go kara za takie zachowanie.

Zaraz po zgłoszeniu na pokład samolotu weszli funkcjonariusze Straży Granicznej z Zespołu Interwencji Specjalnych. 33-letni Polak na widok funkcjonariuszy SG uspokoił się i ostatecznie w ich asyście opuścił pokład samolotu - czytamy na stronie Straży Granicznej.

Po doprowadzeniu do pomieszczeń służbowych SG Polak przyznał się, że nie wykonywał poleceń kapitana statku powietrznego i niepotrzebnie wdał się w dyskusję z personelem pokładowym. Za naruszenie przepisów ustawy prawo lotnicze został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sondaże mówią to jasno. To Platforma ich "pompuje"?

Papieros w samolocie. Musiał zostać ukarany

Do kolejnego zdarzenia doszło w poniedziałek 27 marca. Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach otrzymali informację, że na pokładzie samolotu przylatującego z Palermo znajduje się obywatel Polski, który nie stosuje się do poleceń załogi i łamie zakaz palenia papierosów elektronicznych.

Na miejscu pojawili się funkcjonariusze SG z Zespołu Interwencji Specjalnych, w asyście których podróżny opuścił pokład samolotu. Funkcjonariusze wobec nerwowego pasażera wykorzystali środki przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek.

Po doprowadzeniu do pomieszczeń służbowych SG, mężczyzna za naruszenie przepisów ustawy prawo lotnicze został ukarany mandatem karnym w wysokości 200 zł.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić