Polak wywołał zgorszenie w Holandii. "Są pewne granice"

142

To zdarzenie oburzyło mieszkańców położonego przy Rotterdamie miasta Schiedam. Był początek września, na jednym z placów w mieście panował spokój. Nagle sielankowa atmosfera legła w gruzach. Wszystko przez mężczyznę z Polski. Sąd w Rotterdamie właśnie wydał wyrok w sprawie 35-latka.

Polak wywołał zgorszenie w Holandii. "Są pewne granice"
Schiedam, Holandia. To w tym mieście Polak dopuścił się nieobyczajnego zachowania (Pixabay)

Do zdarzenia doszło 8 września. Na placu wypełnionym ogródkami kawiarnianymi 35-letni bezdomny mężczyzna z Polski, który obnażył się na oczach wszystkich i zaczął się zachowywać w bardzo nieobyczajny sposób. Świadkowie, którzy to wszystko widzieli, nie kryli oburzenia - opisuje holenderski dziennik "Algemeen Dagblad".

Sprawa trafiła na policję, a później do sądu. Polak częściowo przyznał się do winy. Powiedział, że było mu gorąco, dlatego postanowił się rozebrać.

Są pewne granice. Była godzina dwudziesta wieczorem. Na placu mogły być dzieci. Myślę, że powinniśmy zachowywać się normalnie. Jeśli czujesz potrzebę i jesteś bezdomny, zrób to w miejscu, w którym naprawdę jesteś poza zasięgiem wzroku lub się powstrzymaj - powiedział podczas rozprawy sędzia.

Polak został skazany na pięć dni pozbawienia wolności. Jednak ponieważ ciążyły na nim jeszcze inne wyroki za drobne wykroczenia, do wyroku doliczono 18 dni. W sumie 35-latek spędzi w więzieniu 23 dni.

Zobacz także: Wrzawa wokół warszawskich plakatów. "To jest przesada"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić