Aldona Brauła
Aldona Brauła| 
aktualizacja 

Polak zatrzymany w Irlandii. To, co przy nim znaleziono, przeszło najśmielsze oczekiwania

36

W Irlandii zatrzymano 35-letniego Polaka, który zajmował się handlem narkotykami. W trakcie śledztwa okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany europejskim listem gończym, za przestępstwa narkotykowe popełnione w Polsce.

Polak zatrzymany w Irlandii. To, co przy nim znaleziono, przeszło najśmielsze oczekiwania
(Flickr)

W Irlandii zatrzymano 35-letniego Krzysztofa G., który jest poszukiwany przez polską policję. Mężczyzna został nakryty w swoim w swoim domu w Skibbereen, gdzie przechowywał spore ilości narkotyków o wartości ponad 10 tys. euro (45 tys. złotych).

Oskarżony przyznał się do posiadania i dystrybuowania narkotyków. Funkcjonariusz John O'Sullivan powiedział, że lokalne władze dowiedziały się, że istnieje europejski nakaz aresztowania 35-latka. Jeszcze przed 2013 rokiem był zamieszany w handel narkotykami.

Spotkaliśmy oskarżonego w domu. Znaleźliśmy osiem roślin konopi i zapytaliśmy, czy w domu są jakieś inne narkotyki. Wskazał na salon na piętrze, w którym znaleźliśmy kokainę, MDMA i amfetaminę - przekazał dla Irish Examiner John O'Sullivan.
Zobacz także: Dr Błażej Kmieciak o podejściu komisji. "Dla nas kolor guzika przy sutannie kapłana nie jest istotny"

Oskarżony przyjechał do Irlandii z Polski w 2013 roku i przed przeprowadzką do Cork pracował w Dublinie. Kiedy został aresztowany pod zarzutem posiadania narkotyków, wyszedł na jaw europejski nakaz aresztowania z Polski. Czynnikiem obciążającym jest fakt, że w domu posiadał duże ilości różnych substancji.

Nie ma dowodów, że był uzależniony. Cokolwiek robił, robił dla zysku - powiedział sędzia Seán Ó Donnabháin.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić