Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Pol'and'Rock Festival 2021 tylko dla zaszczepionych, z wyjątkiem dzieci. Kult: Apartheidowi mówimy zdecydowanie nie

140
Podziel się:

Jeden z najbardziej znanych polskich festiwali Pol'and'Rock Festival w tym roku odbędzie się w wyjątkowym reżimie sanitarnym. Ponadto wejść będą mogły tylko osoby, które się zaszczepiły przeciwko COVID-19. Zespół Kult, który niejednokrotnie występował na tym festiwalu, stwierdził, że to zwykłe dzielenie ludzi, którego nie zamierza popierać.

Pol'and'Rock Festival 2021 tylko dla zaszczepionych, z wyjątkiem dzieci. Kult: Apartheidowi mówimy zdecydowanie nie
Kult wydał płytę z koncertu na Pol'and'Rock Festival w 2019 roku. (Facebook, Pol'and'Rock Festival)

Pol'and'Rock Festival wraca po rocznej przerwie. W 2020 roku ze względu na pandemię koronawirusa wszystkie koncerty odbywały się online. W tym roku artyści wystąpią na żywo, jednak obowiązywać będą zaostrzone zasady sanitarne.

Pol'and'Rock Festival tylko dla zaszczepionych?

Ze względu na pandemię festiwal po raz pierwszy jest płatny. Wejściówka kosztuje 49 zł i jak poinformowali organizatorzy cena pokrywa koszty testu na Covid-19, maseczki, oraz środki dezynfekujące. To jednak nie wszystko. Wstęp będą miały tylko osoby zaszczepione.

Zgodnie z nową zmianą do rozporządzenia https://dziennikustaw.gov.pl/D2021000095701.pdf - limit osób na imprezach plenerowych to jedynie 250 osób, w limit ten nie wliczają się osoby zaszczepione. W związku z tym po konsultacjach z Wami postanowiliśmy zwiększyć liczbę uczestników Festiwalu do 20 000 osób, ale wszystkie osoby wchodzące na teren Festiwalu będą musiały okazać certyfikat/kod potwierdzający zaszczepienie (dotyczy osób, które mogą być zaszczepione zgodnie z kalendarzem szczepień).

Wiadomość o nowych zasadach spotkała się ze skrajnymi opiniami. Część osób poparła to rozwiązanie, jednak znalazła się także duża grupa, która zamierza zbojkotować festiwal i uważa, że jest to dyskryminacja osób, które szczepić się nie chcą. Do przeciwników decyzji o obowiązkowym szczepieniu należy zespół Kult.

Kult, który niejednokrotnie grał na scenie festiwalu, nie odniósł się konkretnie do Pol'and'Rock Festival, jednak to zasugerował. W poście na Facebooku oznajmił, że nie będzie brał udziału w wydarzeniach, które wymuszają na uczestnikach szczepienia. Dodał, że jest to próba podzielenia społeczeństwa.

Fani zespołu poparli tę decyzję twierdząc, że festiwal próbuje dyskryminować niezaszczepionych. Znalazły się jednak osoby, które uważają, że wspólne dobro jest w tym momencie najważniejsze, organizatorzy powinni się dostawać do obowiązujących zasad.

Pol'and'Rock Festival nie jest jedynym festiwalem z takimi zasadami. Organizatorzy FEST Festiwalu w Chorzowie wydali oświadczenie, z którego wynika, że uczestnicy muszą być wcześniej zaszczepieni. Wyjątkiem są dzieci, na obu festiwalach będzie się od nich wymagało ważnego, negatywnego testu na koronawirusa.

Zobacz także: Jak wzmocnić organizm po COVID-19? Dr Chudzik podpowiada
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(140)
Johny
10 miesięcy temu
Wylęgarnia COVIDa bo zaszczepieni też chorują i zarażają !
mruk
10 miesięcy temu
Ktoś tu krzyczy o apartheidzie ale czy urodziłaś/eś się Indianinem, czarnym lub białym do nie twoja decyzja. Natomiast czy się szczepić czy nie to decydujesz sam, sam wybierasz zwiększone ryzyko i musisz brać na klatę wynikające z tego konsekwencje np. wejście na stadion tylko dla zaszczepionych itp.
bez sensu
10 miesięcy temu
czego się zaszczepieni boją? przechodziłem covid i nie widzi mi się szczepić na to tym bardziej, że niektóre badania mówią, że skuteczniejsze od szczepienia jest naturalne przechorowanie. co najwyżej niezaszczepieni zarażą się od zaszczepionych jeśli noszą i tyle. o ile w ogóle to działa jak powinno.
Fr-anka
10 miesięcy temu
Nie zaszczepiłam się z wyboru i biorę na klatę wszelkie wynikające z tego faktu niedogodności. Tak jest bezpieczniej i nikt nie będzie mógł się "przyczepić" do tej imprezy ani jej organizatora. Do zobaczenia online!
Hegi
10 miesięcy temu
...analogicznie mozna by bylo tez ogłosic ze festiwal jest tylko dla Białych,Czarni nie maja wstepu...Owsiak byles dla mnie za wzór do nasladowania...byłes podkreslam...jestes teraz ponizej dna...
stary rock
11 miesięcy temu
bardzo dziękuję,że nie udało mi sie kupic wejsciówek mimo wielu prób,ściema ,koniec tradycji ,koniec...
Bebzon Higgsa
11 miesięcy temu
Niestety to też wina bierności ludzi.Było wiele inicjatyw Konfederacji, góralskie Veto, otwieramy gospodarkę itd. Walka aby nie zmuszać żołnierzy do szczepień. Zaangażowanie było minimalne. Wszyscy wierzyli, że to tylko tydzień, ni może jeszvze jeden. I tak minął rok. Wszyscy wierzyli, zaszczepimy tylko grupy ryzyka, tylko chętnych. Teraz przymusza się ludzi i robi testy na małych dzieciach. Holokaust też wprowadzano na raty. Też wielu było biernych. Jak nie chce się dupy ruszyć to wspireać media i lekarzy, co jeszcze walczą.
to festiwal n...
11 miesięcy temu
to koniec tego festiwalu. Jurek podzielił społeczeństwo ivjeszcze nie wie, że tą decyzją sam sobie strzelił w kolano.
dlatego
11 miesięcy temu
w tym roku jedziemy na Jarocin. Szykuje się wyjątkowy. A juras, jak to juras - skończył się na własne życzenie. Wolę dać 130 za jarotek niż pięc dych za nic.
Wirus C
11 miesięcy temu
Wielu jest niezaszczepionych nie z własnej winy ani wyboru.System szczepień działa jak wszystko u nas czyli średnio.I te osoby będą niesprawiedliwie dyskryminowane i to jest prawdziwy skandal.Jedyne co możemy zrobić to bojkotować takie imprezy!!!!!!!
Barbara patol...
11 miesięcy temu
Owsiak sponsorowany przez Niemcy
Lili2020
11 miesięcy temu
Koniec festiwalu....
Lili2020
11 miesięcy temu
Szczurami doświadczalnymi oczywiście ( przepraszam, słownik w tel.tez oszalał)))
Lili2020
11 miesięcy temu
No i niestety.....ludzie sami pozwolili na to wszystko!!! Koniec festiwalu wolności, kolorów, tolerancji .... Najpiękniejszy festiwal na świecie się skończył:-( Dzielenie na lepszych i gorszych to jakaś chora gra. Jurek...sorry ale przegiąłeś. Wydaje mi sie , że jak zawsze w taki przypadku chodzi o kasę. Zabrano ludziom pracę, środki do życia i na końcu godność. Czy niezaszczepieni przeciw Covid19 to trendowaci???!!! Jak można uprawiać taką politykę??? Ludzie obudźcie się!!! I łapy precz od naszych dzieci. Młodzi powinni żyć, A nie być szczytami doświadczalnymi testującymi szczepionki. NIE MYŚLAŁAM ŻE DOŻYJĘ TAKICH CZASÓW. ŚWIAT SIĘ KOŃCZY . WSZYSTKO CO BYLO PIĘKNE NAM ZABRALI. Wiem, że nie było koncertów w ogóle, ale na miejscu artystów podziękowałabym za udział na covidowym festiwalu.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić