Szczepienia przeciw COVID-19 w aptekach. Jest termin

14

Jakiś czas temu podano, że szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły odbywać się również w aptekach. Kiedy rozpocznie się podawanie preparatów w tych miejscach? Na to pytanie odpowiedział Michał Dworczyk, szef KPRM.

Szczepienia przeciw COVID-19 w aptekach. Jest termin
Szczepienie przeciw COVID-19 (Getty Images)

W ostatnim czasie doszło do spadku dynamiki rejestrujących się na szczepienia przeciwko COVID-19. W związku z tym pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień Michał Dworczyk zapowiedział w "Sygnałach Dnia" na antenie Polskiego Radia, że wprowadzony zostanie specjalny plan działań profrekwencyjnych.

W najbliższy wtorek przedstawimy pakiet, który nie będzie ograniczał się wyłącznie do kampanii medialnej - przekazał szef KPRM.

Dworczyk został zapytany o szczegóły. - Nasze działania są wymierzone w bezpośrednie dotarcie z propozycją szczepienia do każdego Polaka, kolejne ułatwienia i zwiększenie elastyczności systemu oraz różnego rodzaju zachęty - dodał.

Szczepienia nie tylko w aptekach, ale i w szkołach?

Już wkrótce możliwe ma być przyjmowanie szczepionki w aptekach. - Taka możliwość ruszy w ciągu najbliższych tygodni. Na początku czerwca jestem przekonany, że uruchomi się także ten kanał - zaznaczył szef KPRM.

EMA może dopuścić podawanie szczepionki przeciw COVID-19 dla dzieci od 12. roku życia. Czy w związku z tym możliwe jest szczepienie w szkołach?

Rozważamy oczywiście również takie możliwości. Ale zaczekajmy najpierw na zarejestrowanie dla tego przedziału wiekowego szczepionek. Natomiast jeśli będzie taka decyzja, to będziemy chcieli stworzyć taki system, który będzie najbardziej efektywny - podsumował Michał Dworczyk.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić