Anna Wajs-Wiejacka
Anna Wajs-Wiejacka| 

Policja szuka sprawcy dwóch gwałtów. Ofiar może być znacznie więcej

75

Londyńska policja ostrzega kobiety przed seryjnym gwałcicielem. Wszystko po tym, jak potwierdzono dwie napaści seksualne w odstępie czterech lat dokonane przez tego samego sprawcę. Funkcjonariusze wskazują, że ofiar może być więcej i proszą je o zgłoszenie się na komisariat.

Policja szuka sprawcy dwóch gwałtów. Ofiar może być znacznie więcej
W Londynie grasuje seryjny gwałciciel? Policja szuka podejrzanego (Met Police)

Londyńska policja zdecydowała się ujawnić nagranie, na którym widać, jak podejrzany o gwałt mężczyzna ciągnie kobietę ulicą. Niewiele później kobieta została zgwałcona. Przypadek kobiety widocznej na nagraniu powiązano z gwałtem, do którego doszło cztery lata wcześniej. Wszystko po potwierdzeniu, że DNA sprawcy w obu przypadkach było takie samo.

Pierwszy atak na tle seksualnym został zgłoszony w maju 2018 roku, kiedy kobieta została zaatakowana w pobliżu The Strand w centrum Londynu. Drugi miał miejsce niecałe trzy mile dalej w Shoreditch w grudniu 2022 roku.

Sprawę gwałtów prowadzi inspektor Chris Heathcote. W swoim wystąpieniu podkreślił, że skoro ataki następowały w odstępie czterech lat, "wysoce prawdopodobne" jest, że ofiar może być zdecydowanie więcej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Mafijne ostrzeżenie dla Łukaszenki. "Putin wygrzebie prorosyjskiego Mandelę"
Policjant podkreślił, że oba przestępstwa były początkowo badane przez oddzielne zespoły. Miało to uzasadnienie w odstępie czasowym między tymi dwoma napaściami. Jednak od tego czasu udało nam się powiązać tę samą osobę z obydwoma przestępstwami — powiedział Heathcote, cytowany przez mirror.co.uk.

Przywołane przypadki wskazują konkretny sposób działania sprawcy. Kobiety padły ofiarą gwałciciela we wczesnych godzinach porannych, wybierając kobiety wracające do domu samotnie.

Spóźniona reakcja? Policja odpiera atak

Organizacje kobiece nie kryją oburzenia tym, że kobiety dowiadują się o seryjnym gwałcicielu dwa lata po opublikowanym teraz nagraniu. Policja podkreśla, że apel o identyfikację mężczyzny z nagrania następuje dopiero teraz, bo dotychczasowe próby ustalenia jego tożsamości podejmowane przez policję, nie przyniosły efektu.

Policja ma nadzieję, że opublikowany wizerunek potencjalnego sprawcy pozwoli ustalić, kim jest napastnik.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić