o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
BOB
|

Policja wezwana do kościoła na mszę. Parafia publicznie zrugała "kapusia"

57
Podziel się

Około 160 osób uczestniczyło w mszy świętej, choć zgodnie z prawem mogło być w kościele znacznie mniej wiernych. W efekcie ktoś wezwał policję, a to nie spodobało się parafii w Kątach.

Policja wezwana do kościoła na mszę. Parafia publicznie zrugała "kapusia"
Kościół w Kątach odwiedziła policja (Wikimedia Commons)
bDKfaocB

Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa dotykają wszystkich dziedzin życia. Coraz częściej można jednak spotkać się z przypadkami, że nie są one respektowane. Wyjątkiem w tej kwestii nie są nawet miejsca kultu religijnego.

Policja wezwana do kościoła

"Gazeta Wyborcza" informuje, że tak było w kościele św. Józefa Oblubieńca w Kątach (woj. małopolskie). W mszy świętej mogło uczestniczyć około 30 wiernych, a było ich około 160. Ktoś w końcu zgłosił sprawę na policję.

bDKfaocD

Ksiądz odprawiający mszę został upomniany przez policjantów. Sprawa została także skierowana do sanepidu, co może się wiązać z wysokimi karami finansowymi. Na tym jednak historia się nie kończy.

Wszystkich zaskoczyło ogłoszenie parafialne, które pojawiło się na stronie kościoła w Kątach. Wpis został zaadresowany do osoby, która zgłosiła sprawę na policję. Autor postu uznał, że narażanie wiernych na śmiertelną chorobę nie było niczym niewłaściwym, natomiast zgłoszenie sprawy na policji jest "grzechem śmiertelnym".

bDKfaocJ
Donosicielstwo jest grzechem śmiertelnym, o którym bardzo rzadko się mówi, jeszcze rzadziej się z niego spowiada. Donosicielstwo stoi w jawnej sprzeczności z miłością bliźniego. Donosiciel, czyli kapuś, szpicel, to jak człowiek trędowaty, którego należy odizolować od ludzi zdrowych i prosić Jezusa o uzdrowienie, jak to było w dzisiejszej Ewangelii - można było przeczytać na stronie.

Wygląda na to, że skandaliczny wpis zniknął ze strony parafii. Pozostał jednak duży niesmak.

Zobacz także: Debata WP. Czy polski Kościół odzyska zaufanie wiernych?
bDKfaocK
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDKfaode
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(57)
Kluk
2 tyg. temu
Miłuj bliźniego swego, przez pieniądze jego.
Cenzor
2 tyg. temu
No księdzu się nie dziwię , on tylko bronił swego Boga . Nie od dziś wiadomo , że dla wielu księży bogiem jest mamona . Miał gdzieś bezpieczeństwo wiernych on stał z daleka dbał o swoje cenne zdrowie . A poddani oj znaczy parafianie im powiem szczerze się dziwię .
Gosc2
2 tyg. temu
Jezeli , podczas mszy, dozwolone jest tylko przebywanie 30 osob, to tak powinno byc. Dobrze, ze policja zostala poinformowana. Porzadek I przestrzganie prawa musi byc, kosciola, ksiedza tez to dotyczy I obowiazuje.
bDKfaodf
666
2 tyg. temu
ludziska to nie wiecie,że woda święcona i dym kadzidła zabija wirusa
Henri
2 tyg. temu
A pedofilia w kościele czym jest ,zostaniecie sami w tych kościołach ,ostatnie pokolenia emerytów jeszcze wam wieży ,największe zło tego świata jest od kościoła spójrzcie na siebie czym stał się kościół w Polsce jesteście marionetką tej władzy,wszyscy duchowni co milczą na temat gwałcenia dzieci są winni i ludzie wam tego nie zapomną i układanie się z władzą jak za komuny , sprzedaliście się jak judasz za garść srebrników i wy chcecie nauczać łudzi, naiwni jeszcze może w was uwierzą was czas obłudy się kończy.
Najnowsze komentarze (57)
Fico
2 tyg. temu
Nie rozumiem tego kapusia. Skoro mu przeszkadzało że jest tyle ludzi w kościele to niech wyjdzie i w samotności zatroszczy się o swoje bezpieczeństwo. Skąd się biorą tacy kapusie.
ddd
2 tyg. temu
Łamanie prawa też jest grzechem. Szkoda, że ksiądz o tym nie pamięta.
Jfbf
2 tyg. temu
Czyli jak okradnie czy zdewastuje ten kościół i się przedstawię, to ksiądz na mnie nie doniesie bo będzie miał grzech śmiertelny?
Mało dóbr
2 tyg. temu
Miłosierdzie! Szanuj bliźniego ? YouTube Magazyn Ekspresu Reporterów Próba Wiary
Gośc
2 tyg. temu
W kościele katolickim są eksperci od prawie wszystkiego. Szkoda tylko, że nie znajdziesz tam prawdy. Gdyby "duchowni" rozmawiali z Bogiem, to głosiliby prawdę. Nie znajdziesz tam miłości, szacunku, współczucia ani dobrej rady. Tu bogiem jest mamona. Kto mi wytłumaczy po co są ludziom potrzebne te średniowieczne, czarodziejskie obrzędy?
Rosomak
2 tyg. temu
jak widać kościoły są puste, bo przepisy są takie, jak zniesie się obostrzenia to wierni znowu wypełnią świątynie
ROYAL NAVY
2 tyg. temu
Mowa pełna miłości bliźniego.
Sesil
2 tyg. temu
A u nas na pogrzebie R Szurkowskiego było więcej - a Policja? Zabezpieczali teren, tutaj obowiązek egzekwowania prawa nie obowiązywał(sic)!
bDKfaocX
Obywatel
2 tyg. temu
PRAWIDŁOW, że ktoś zadzwonił! I co z tego? NIC!!!!!
zoz
2 tyg. temu
hehehe ale jaja ci ksieza to juz calkiem na lep poupadali niewazne zdrowie wazne pieniadze
gazela
2 tyg. temu
1. Donosicielstwem za komuny trudniło się wielu katabasów. Czy się z tego spowiadali? 2. 160:30=5,33 co po zaokrągleniu w górę daje sześć niedzielnych mszy. Ale katabasowi nie chce się! Kasiorkę ofiarną zgarnąć w godzinkę srając na bezpieczeństwo parafian.
JaaaaAA
2 tyg. temu
Któż by inny gazeta wyborcza specjaliści od donoszenia, szczucia jednych na drugich
Mietek
2 tyg. temu
Więcej osób, więcej kasy a może i pogrzebów . Markety kościelne muszą zarabiać .
Anex
2 tyg. temu
TW Bolek jest kochany.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić