BOB| 

Kilkudziesięciu policjantów wpadło do lokalu w Pszczynie. Właściciel ma kłopoty

72

Właściciel restauracji w Pszczynie wbrew obostrzeniom otworzył swój lokal. Szybko go jednak zamknął. To konsekwencja wizyty pracowników sanepidu w asyście kilkudziesięciu policjantów.

Kilkudziesięciu policjantów wpadło do lokalu w Pszczynie. Właściciel ma kłopoty
Tapster pub w Pszczynie znowu zamknięty (Facebook)

Coraz więcej zdesperowanych właścicieli lokali gastronomicznych decyduje się na przyjmowanie gości. To jednak jest wbrew obostrzeniom, które zezwalają jedynie na sprzedaż jedzenia na wynos. Jak poważne mogą być konsekwencje, przekonał się szef restauracji w Pszczynie.

Ogromna kara od sanepidu. Restauracja znowu zamknięta

Krzysztof Gazda długo nie nacieszył się otwarciem restauracji. Do Tapster Pubu po raz drugi przyszli pracownicy sanepidu. Tym razem mieli wsparcie w postaci kilkudziesięciu policjantów.

Sanepid podjął decyzję o zamknięciu sali dla gości. Właściciela ukarano grzywną w wysokości 30 tys. zł. W dodatku grożą mu kolejne konsekwencje, jeżeli lokal nadal będzie w pełni otwarty. Dlatego zdecydował się wrócić do sprzedaży na wynos.

- Po konsultacjach z adwokatem muszę zamknąć salę, bo jeśli tego nie zrobię, dostanę karę jeszcze wyższą niż te 30 tys. zł. Oprócz tego czeka mnie sprawa w prokuraturze - mówi Krzysztof Gazda w "Gazecie Wyborczej".

Dlaczego w interwencji uczestniczyło aż tak dużo policjantów? Kilka dni wcześniej w pszczyńskim lokalu doszło do nieprzyjemnego incydentu. Jeden z pijanych klientów obrażał i groził funkcjonariuszom, że ich zabije.

Zobacz także: Bezwzględne zachowanie policji w restauracji. Wszystko nagrały kamery
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić