Policja ostrzega. Uważajcie na przekręt przy zmianie opon

115

Na posterunek policji zgłosił się kierowca, który został okradziony przez nieznanych sprawców. Do zdarzenia doszło, kiedy był zajęty zmianą uszkodzonej opony. Okazało się, że za jej przebiciem stali złodzieje – w ten sposób wywabili ofiarę z auta.

Policja ostrzega. Uważajcie na przekręt przy zmianie opon
Rośnie liczba kierowców, którzy padli ofiarami kradzieży "na koło" lub "na kolce" (KMP Suwałki)

Jak czytamy na stronie Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, okradziony kierowca opuścił hyundai, żeby zmienić oponę. Właśnie wtedy złodziej dostał się do niezamkniętego pojazdu, z którego zabrał portfel z dokumentami. Poszkodowany stracił ponad 1200 złotych.

Kradzież "na koło" i "na kolce". Policja apeluje do kierowców o ostrożność

W związku z kradzieżą funkcjonariusze KMP Suwałki zwrócili się do kierowców ze specjalnym apelem. Wskazują, na co należy uważać, aby nie stać się kolejną ofiarą kradzieży "na koło" lub "na kolce".

Do tego typu przestępstw najczęściej dochodzi w pobliżu bankomatów, obiektów handlowych oraz sklepów. Sprawcy obserwują samochody i najczęściej obierają za cel te, w których poza kierowcą nie ma innych osób. Gdy tylko właściciel odchodzi, przecinają oponę lub podstawiają kolec w celu jej przebicia.

Zobacz także: Zobacz też: Moment nieuwagi w Brazylii. Zuchwała kradzież z samochodu

Nieświadomy niczego kierowca wyjeżdża z parkingu, jednak niedługo później orientuje się, że jedna z opon jest uszkodzona. Zatrzymuje się więc i przystępuje do jej zmiany lub wykonaniu telefonu z prośbą o pomoc, najczęściej pozostawiając otwarty samochód z pieniędzmi czy sprzętem elektronicznym. Wtedy złodzieje wkraczają do akcji i szybko wszystko wynoszą.

Funkcjonariusze policji apelują, aby – jeśli natychmiastowa zmiana opony jest naprawdę konieczna – przed wyjście z auta zamknąć drzwi i wyłączyć silnik. Należy pamiętać, aby nie zostawiać na dachu pojazdu żadnych przedmiotów, zwłaszcza saszetek z dokumentami czy portfela. Zdarzają się również sytuacje, gdy dla odwrócenia uwagi jeden ze sprawców proponuje kierowcy pomoc, a w tym czasie jego wspólnik włamuje się do pojazdu.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić