Policjanci przegrali w sądzie. Sami musieli przyznać się do błędu

170

Próbowali ukarać kierowcę mandatem, nie spodziewali się, że ten odwoła się do sądu. Policjanci z Katowic sprawę przegrali, a kierowca, który odzyskał utracone prawo jazdy tuż po tym gdy sąd przyznał mu rację, podkreślał: "przepisy nie mogą służyć do polowania na czarownice".

Policjanci przegrali w sądzie. Sami musieli przyznać się do błędu
policjanci dali mandat, kierowca odwołał się do sądu i wygrał (Adobe Stock)

Do sytuacji drogowej, w której uczestniczył pan Michał doszło w marcu br. Mężczyzna poruszał się swoim samochodem dwupasmówką w Katowicach. Podczas gdy sąsiedni, lewy pas utkną w korku, on z wolną prędkością przejechał przez przejście dla pieszych.

Gdy był już poza nim, usłyszał sygnał jadącego za nim radiowozu. Policjanci z drogówki podczas zatrzymania przekonywali, że kierowca wyprzedzał przed przejściem i ominął samochód, który przepuszczał pieszego.

Przejechałem z prędkością 20-30 km/h przez przejście, przed którym na sąsiednim pasie auto stało już w korku – tłumaczy pan Michał w rozmowie z portalem brd24.pl – Gdy już przejechałem to przejście, to z lewej strony, na sąsiedni pas dopiero wkraczał pieszy - zaznacza.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 20-letni kierowca z Cieszyna omal nie potrącił kobiety z dzieckiem

Dalej mężczyzna opowiada, że policjanci po zatrzymaniu twierdzili, że nagrali, jak dopuścił się wykroczenia. Ich zadaniem kierowca omijał pojazd przepuszczający pieszego na przejściu dla pieszych i jednocześnie dopuścił się wyprzedzania przed przejściem.

Pan Marek z tym się nie zgodził. "Powiedziałem, że takiego mandatu nie przyjmę" - relacjonuje. Na co policjanci zabrali mu prawo jazdy, a sprawę skierowali do sądu.

Ostatecznie wyrokiem sądu z końca maja, pan Marek wygrał sprawę z policją. Prezes sądu przyznał kierowcy rację i odmówił wszczęcia postępowania w tej sprawie. "

W ocenie sądu zgromadzony w toku czynności wyjaśniających materiał dowodowy nie daje podstaw do przyjęcia, że uzasadnione jest podejrzenie popełnienia wykroczeń zarzuconych we wniosku o ukaranie - napisał w uzasadnieniu.
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić