Połknęła 160 tabletek. 15-latka uratowała jej życie

3

Policja z Łęcznej (woj. lubelskie) informuje o akcji przeprowadzonej w poniedziałek 3 października. Funkcjonariusze otrzymali niepokojące zgłoszenie od 15-latki, która poinformowała, że jej 19-letnia koleżanka ze Słowacji jest w poważnym niebezpieczeństwie. Miała ona zażyć 160 tabletek i popić je alkoholem.

Połknęła 160 tabletek. 15-latka uratowała jej życie
Miała zażyć 160 tabletek. 15-latka uratowała jej życie (Pixabay)

Policja poinformowała o godnej podziwu postawie 15-letniej mieszkanki Łęcznej (woj. lubelskie). Nastolatka błyskawicznie zareagowała na wiadomość, którą otrzymała od swojej 19-letniej koleżanki ze Słowacji. Dziewczyna poinformowała służby, które natychmiast zareagowały i ruszyły na ratunek kobiecie oddalonej o kilkaset kilometrów.

Od chwili wpłynięcia zgłoszenia liczyły się sekundy. Na numer alarmowy zadzwoniła zaniepokojona 15-latka, która poinformowała, że jej znajoma znajduje się w wielkim niebezpieczeństwie. - Z jej relacji wynikało, że od jakiegoś czasu za pośrednictwem jednej z aplikacji koresponduje z 19-letnią obywatelką Słowacji. Rano otrzymała od niej wiadomość, z treści której wynikało, że kobieta zażyła 160 tabletek, które popiła alkoholem - informuje starszy aspirant Magdalena Krasna.

Kobieta była w poważnym niebezpieczeństwie. Służby musiały działać szybko, a ich możliwości były bardzo ograniczone. Wszystko przez kilkaset kilometrów, które dzieliły polskich funkcjonariuszy od miejsca zdarzenia, a także brak dokładnej lokalizacji 19-letniej Słowaczki. Zgłaszająca znała tylko nick internetowej znajomej, którym 19-latka posługiwała się w aplikacji.

Miała zażyć 160 tabletek. 15-latka uratowała życie koleżanki ze Słowacji

Policja od razu pojechała do mieszkanki Łęcznej i poleciła nastolatce, by cały czas utrzymywała kontakt z 19-latką. - Kiedy podczas prowadzenia korespondencji uzyskali do niej numer telefonu i adres, rozpoczęły się dalsze działania funkcjonariuszy - informuje policja.

Akcja ratunkowa opierała się na ścisłej wymianie informacji między policją z Łęcznej, Lublina, a także służbami międzynarodowymi. Udało się dotrzeć do obywatelki Słowacji, a pomoc przyszła na czas. Kobieta, która otrzymała pomoc i trafiła pod opiekę lekarzy. Policja chwali postawę 15-letniej mieszkanki Łęcznej, która nie bała się zadzwonić na policję i błyskawicznie zareagowała ratując życie swojej koleżanki.

Funkcjonariusze apelują, by nie bać prosić się o pomoc. Proszą też o reagowanie w niepokojących sytuacjach. - Jeśli dzieje się coś niepokojącego i posiadasz informacje, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas - czytamy.

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

Zobacz także: Jak prawidłowo przyjmować leki?
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić