Polowali na TIR-y. Gang w rękach policji

21

Dolnośląscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, członków zorganizowanej grupy przestępczej, trudniącej się włamaniami do części ładunkowej pojazdów ciężarowych i kradzieżą przewożonych towarów. Sposób działania sprawców był o tyle nietypowy, że okradali oni naczepy w czasie jazdy.

Polowali na TIR-y. Gang w rękach policji
Okradali naczepy ciężarówek w trakcie jazdy. Policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą (Policja)

W ostatnim czasie dolnośląscy policjanci realizowali czynności w ramach rozpracowania grupy przestępczej zajmującej się okradaniem pojazdów ciężarowych z towaru przewożonego w naczepach. Ten nietypowy przestępczy proceder był bardzo ryzykowny i niebezpieczny.

Okazało się, że pod osłoną nocy, do pojazdu ciężarowego poruszającego się trasą szybkiego ruchu, podjeżdżał samochód osobowy. Jego kierowca wyłączał światła mijania, a następnie zbliżał się maksymalnie do tylnej części naczepy, by zostać poza polem widzenia kierującego ciężarówką, i wówczas do działania wkraczali włamywacze - poinformowała dolnośląska policja.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Śmierć księcia Romana Sanguszki. Tak bolszewicy mordowali polskie elity

To niezwykle ryzykowne zachowanie zostało zarejestrowane przez kamerę znajdującą się na jednej z naczep. Na nagraniu widać, jak jeden z mężczyzn w trakcie jazdy wydostaje się z wnętrza samochodu przez otwarte okno, po czym wchodzi na pokrywę silnika. Gdy auto zbliża się do pojazdu ciężarowego, sprawca zrywa zabezpieczenie plandeki, a następnie dostaje się do wnętrza naczepy.

Nagranie przedstawia również, jak mężczyzna opuszcza część ładunkową w podobny sposób, bowiem wychodzi podczas jazdy z naczepy, wskakuje na pokrywę silnika osobówki znajdującej się tuż za ciężarówką, po czym przez otwarte okno dostaje się do wnętrza. Wszystko dzieje się przy asekuracji drugiego z mężczyzn, poruszającego się tym samym pojazdem osobowym.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

źródło: info112

Autor: JAR
Źródło:info112.pl
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić