o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
NB
|

Szczegół na zdjęciach polskich żołnierzy. "Śmiać się czy płakać?"

452
Podziel się

Kilka miesięcy temu na oficjalnym profilu Dowództwa Garnizonu Warszawa na Facebooku pojawiły się zdjęcia ćwiczących żołnierzy. Uwagę internautów od razu przykuły hełmy, które wyglądały jak doklejone w programie graficznym. Senator Krzysztof Brejza, który wystosował pytania w tej sprawie, otrzymał już odpowiedź z Ministerstwa Obrony Narodowej.

Szczegół na zdjęciach polskich żołnierzy. "Śmiać się czy płakać?"
Hełmy żołnierzy od razu przykuły uwagę internautów. (Dowództwo Garnizonu Warszawa)
bEDhfZLV

Dowództwo Garnizonu Warszawa pod koniec lutego opublikowało na Facebooku zdjęcia żołnierzy, którzy ćwiczyli w pełnym umundurowaniu. "Ochotnicy, którzy w ramach służby przygotowawczej szkolą się w Pułku Ochrony, dziś w Wesołej doskonalą swoje umiejętności w pokonywaniu terenu różnymi sposobami, transporcie rannych na polu walki oraz przenoszeniu skrzynki z amunicją" - napisano w opisie.

Uwagę internautów od razu przykuły hełmy, w których ćwiczyli żołnierze. Wyglądały, jakby zostały doklejone w programie graficznym.

bEDhfZLX

Eksperci twierdzili, że żołnierze ćwiczyli w stalowych hełmach wz. 67/75, które mają prawie 55 lat. Na zdjęciach zostały one zastąpione nowoczesnymi hełmami kevlarowymi.

Zdjęcia zostały usunięte z profilu Dowództwa Garnizonu Warszawa. Senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza podjął w tej sprawie interwencję. Wystosował do Dowódcy Garnizonu Warszawa generała Głąba kilka pytań.

bEDhfZMd

MON odpowiada na interwencję ws. doklejonych hełmów

Polityk chciał dowiedzieć się, dlaczego w programie graficznym nałożono sztuczne hełmy, jaki był cel tych działań i kto był za nie odpowiedzialny oraz z jakiego zbioru zdjęć wygenerowano sztuczne hełmy. Na pytania odpowiedział sekretarz stanu MON Wojciech Skurkiewicz.

Odpowiadając, z upoważnienia Ministra Obrony Narodowej, na wystąpienie Pana Senatora z dnia 5 marca 2021 r., w sprawie hełmów żołnierzy, uprzejmie informuję, że informację o treningu przygotowawczym, w czasie którego ochotnicy zdobywali podstawową wiedzę wojskową, wsparto zdjęciami ćwiczących wyposażonych w hełmy starego typu. Ewentualne retuszowanie tych zdjęć w żaden sposób nie ma wpływu i nie podważa zasadności prowadzenia ćwiczeń dla ochotników i żołnierzy w Wojsku Polskim - napisał Skurkiewicz.
bEDhfZMe

- Śmiać się, czy lepiej jednak płakać? - komentuje Brejza. - Przecież nie były to pytania o "wpływ retuszowania na ćwiczenia". (...) Gen. Głąb, dowódca Garnizonu Warszawa nie chciał odpowiedzieć, przesłał pytania do MON. MON tradycyjnie, w stylu PRLowskim - na żadne z zadanych pytań nie odpowiedział. Jak w Matrixie - dodaje.

Zobacz także: Szczątki żołnierzy z II wojny światowej. Niezwykłe odkrycie w województwie lubuskim

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDhfZMy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(452)
Którędy na Za...
5 miesięcy temu
Tylko hełmy? Powinni jeszcze domalować karabiny plazmowe i czołgi antygrawitacyjne...
GajowyMarucha
5 miesięcy temu
Wygląda jak Lord Hełmofon z Kosmicznych jaj .
masakra
5 miesięcy temu
koledzy brejzy zafundowali nam Państwo z kartonu a Ci Pańtwo z photoshopa.Teraz ci pierwsi mają czelność krytykować tych drugich...
bEDhfZMz
aha
5 miesięcy temu
Płakać zdecydowanie płakać to zdjęcie może być symbolem pisowskiej tzw. ,,modernizacji" wojska.
AbDuL
5 miesięcy temu
Nowoczesne hełmy trzymają dla błaznów pilnujący pomnika smoleńskiego. Na wypadek gdyby musieli wkroczyć w pełnym oporządzeniu.
Jack40
5 miesięcy temu
Faszystowskie bojówki w 1937 r ćwiczyły z drewnianymi karabinami a jak przyszedł odpowiedni moment zostały im wydane prawdziwe karabiny Robili to by ominąć ustanowienia traktatu Wersalskiego ograniczające wojska niemieckie
azazas
5 miesięcy temu
Za moich czasów w tej żałosnej instytucji malowaliśmy trawę na zielono i opony na czarno ! Minęło 40 lat i dalej malują tyle, że teraz hełmy !
hehe
5 miesięcy temu
a co ten żołnierz taka utyta?? bedzie sie nadawała do noszenia PK ,albo statywu do PK ,no ew. KPWT 14.5
😁😁😁
5 miesięcy temu
brejza główny szef propagandy a wy jak dzieci widać że hełm nie jest zapięty pod brodą dlatego spada z głowy i tyle sensacji ja za taki numer na poligonie miałem być ukarany ale dowódca mi darował
😁😁😁
5 miesięcy temu
brejza główny szef propagandy a wy jak dzieci widać że hełm nie jest zapięty pod brodą dlatego spada z głowy i tyle sensacji ja za taki numer na poligonie miałem być ukarany ale dowódca mi darował
MJ-12
5 miesięcy temu
Pośmiewisko na cały świat takie wojsko
kask
5 miesięcy temu
"Gen. Głąb, dowódca Garnizonu Warszawa" jakie nazwisko dowódcy takie i wojsko.
afrykaner
5 miesięcy temu
to jest wojsko świętej inkwizycji.
bEDhfZMr
Grzesio
5 miesięcy temu
No tam konstytua 3 mija wiec cos anty polskiego z przed paru miesiecy.. Der werwolf pali ogniem i mieczem jak to Pawlaki gadali
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić