o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

"Faszyści i neonaziści znowu na ulicach Białegostoku". Policja zablokowała marsz

212
Podziel się

1 maja ulicami Białegostoku przejść miał marsz narodowców. Demonstranci głośno wyrażali sprzeciw wobec złych - według nich - warunków pracy w kraju oraz "fali imigrantów" – informuje "Kurier Poranny". Wydarzenie zostało ostatecznie zablokowane przez policję.

"Faszyści i neonaziści znowu na ulicach Białegostoku". Policja zablokowała marsz
Marsz narodowców w Białymstoku (Facebook, @Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych fundacja)
bErsVakB

W dniu Święta Pracy inicjatywa "Narodowy Białystok" zorganizowała marsz pod hasłem "Praca w Polsce dla Polaków". Pochód rozpoczął się o godzinie 14:00. Na miejscu zbiórki pojawiło się około stu osób – donosi "Kurier Poranny".

Marsz narodowców w Białymstoku

Urząd miasta powiadomił inicjatorów wydarzenia, że na marszu pojawiło się zbyt wiele osób. Organizatorzy byli zmuszeni poprosić uczestników o rozejście się i przestrzeganie dystansu. Gdy polecenia nie poskutkowały, wydarzenie zostało oficjalnie odwołane. Protestujący jednak postanowili na własną rękę kontynuować demonstrację.

bErsVakD

Do akcji wkroczyła policja, która otoczyła zgromadzonych, blokując im możliwość pochodu. Funkcjonariusze zaczęli także po kolei legitymować uczestników, którzy wówczas zaczęli się stopniowo rozchodzić.

Pochód był zgłoszony do białostockiego Urzędu Miasta jako publiczne zgromadzenie. Wojewódzki Inspektor Sanitarny nakazał w związku z tym przestrzeganie zasad sanitarnych, według których w wydarzeniu mogło wziąć u dział nie więcej niż pięć osób.

bErsVakJ

Marsz nacjonalistów "przeciwko imigrantom"

Pochód planowany był od kilku tygodniu. Udział w nim zadeklarowali nacjonaliści z całej Polski. Wydarzeniu towarzyszyły hasła takie jak "Liberalizm zabija Europę" czy "Chcemy godnej pracy w Polsce!". Na wielu transparentach widniały symbole nazistowskie.

Chcemy przeciwstawić się narastającej fali imigrantów w naszym kraju jak i obecnej nagannej sytuacji, w jakiej znajduje się polski pracownik. Napływ obcokrajowców na nasze ziemie przybiera na sile – poinformowali w komunikacie na profilu facebookowym organizatorzy "Narodowy Białystok".
bErsVakK

Na miejscu byli obserwatorzy z ramienia Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. - Faszyści i neonaziści znowu na ulicach Białegostoku - napisał OMZRiK na Facebooku, który miał zastrzeżenia do działania policji.

- Mimo ewidentnych zachowań stanowiących propagowanie zakazanego totalitarnego faszystowskiego ustrój państwa - policja początkowo ograniczyła się tylko do rejestrowania i zabezpieczania zgromadzenie, a następnie zażądała jego rozwiązania - stwierdził OMZRiK, dodając, że "zgromadzeni wykrzykiwali hasła o "firmach w rękach niemieckich i żydowskich". Wielu eksponowało nazistowskie symbole, w tym m.in. znaki SS oraz symbole związane z rasizmem".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErsVale
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(212)
Yankes
2 miesiące temu
A niech się wezmą za łby w końcu, tyle lat biali robili z rdzennymi mieszkańcami aż przyszła kryska na matyska, do roboty.
Lider lewak.
2 miesiące temu
Masakra. Co wy się do Niemiec porównujcie. Do największej i najbogatszej gospodarki w Europie hehe.. śmiać mi się chce. Porównywać się możemy do Łotwy Estonii Czech Słowacji itd.
Wanka
2 miesiące temu
Nie do pomyslenia zeby w niemczech, polak zarabial wiecej od niemca....
bErsValf
sael
3 miesiące temu
a co? mamy dobre warunki pracy? 1/4 pensji niemca, podatki wieksze jak niemiecz jedzenie drozsze jak w niemczech - ale w tv ciagle doruwnujemy niemcom i przodujemy. przodujemy w niewoli
kasa81
3 miesiące temu
A od kiedy narodowcy pracuja ?
Polak
3 miesiące temu
To nie Polacy to zadupiona bialostoczczyzna
GulDukat
3 miesiące temu
Akurat na tych protestach są na ogół osoby które mają dwie lewe ręce do roboty i w tych pracach co pracują obcokrajowcy ci nie chcą albo się nie nadają Powinni zostać wszyscy wylegitymowani i jeśli któryś nie ma udokumentowanego legalnego źródła dochodu zostać skierowany do pracy przymusowej którą normalnie wykonywał obcokrajowiec
Rudy
3 miesiące temu
Polska to wolny kraj
Trzeźwy?
3 miesiące temu
"1 maja ulicami Białegostoku przejść miał marsz narodowców." Z treści wynika, że przeszedł, a z tytułu wynika, że się jednak nie odbył. Kto to pisze?
Antifa
3 miesiące temu
Niszcz nazizm niszcz faszyzm
Gość
3 miesiące temu
Dziwne ,że Kaczyński i Ziobro nie wstawili się za tą hołotą ,która ośmiesza Polskę jest zapleczem PiS .
bzyk
3 miesiące temu
Patrzę sobie na tę flagę i widzę sierp i młot, tylko sierp lekko wyprostowany.
Wolna Polska
3 miesiące temu
Oczywiście że Polska dla Polaków a dla kogo ma być !!!! da żydów czy Chińczyków ??? oni maja już swoje
bErsVakX
mgr inż.
3 miesiące temu
Popieram ich każdy postulat w ciemno. Neomarksizm to zło całkowite!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić