Aniela Siwek| 

Polska. Epidemia Koronawirusa nie zwalnia. Mogą wrócić restrykcje. Minister komentuje

328

Epidemia koronawirusa w Polsce wciąż trwa, a dziennie przybywa po kilkaset nowych przypadków. Być może już wkrótce wrócą restrykcyjne obostrzenia. Minister zdrowia Łukasz Szumowski wypowiedział się na ten temat.

Polska. Epidemia Koronawirusa nie zwalnia. Mogą wrócić restrykcje. Minister komentuje
Łukasz Szumowski przewiduje powrót ograniczeń. (PAP, Tomasz Gzell)

Epidemia koronawirusa w Polsce nie zwalnia. Dziennie wciąż jest wykrywanych po kilkaset nowych przypadków, odnotowywane są kolejne zgony. Wiele osób spekuluje, że już wkrótce mogą powrócić niektóre ograniczenia, które obowiązywały przez marzec i kwiecień.

Koronawirus. Łukasz Szumowski przewiduje powrót ograniczeń

Minister zdrowia Łukasz Szumowski odniósł się do tych przypuszczeń. Nie przewiduje w najbliższym czasie powrotu do rygorystycznych ograniczeń, jednak to się może zmienić już jesienią. Wtedy spodziewana jest druga fala koronawirusa, a także grypa.

Jesienią czeka nas pilnowanie dystansu, noszenie maseczek i powrót do rozsądku – powiedział w Polsat News.
Zobacz także: Wybory 2020. Małgorzata Trzaskowska zapytana o 200+. "To nie są słowa rzucane na wiatr"

Z doniesień medialnych w naszym kraju wynika, że w niektórych miejscach już powrócono do ograniczeń. Mowa tutaj głównie o miejscach użytku publicznego czy urzędach na terenach gdzie wirus rozwija się najbardziej m.in. na Śląsku, czy na Sądecczyźnie. 2

W Polsce wykryto łącznie 37216 przypadków koronawirusa, a zmarło 1562 osób. 10 lipca odnotowano 256 kolejnych zakażeń i 11 zgonów.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić