o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aniela Siwek
|

Polska. Epidemia Koronawirusa nie zwalnia. Mogą wrócić restrykcje. Minister komentuje

247
Podziel się

Epidemia koronawirusa w Polsce wciąż trwa, a dziennie przybywa po kilkaset nowych przypadków. Być może już wkrótce wrócą restrykcyjne obostrzenia. Minister zdrowia Łukasz Szumowski wypowiedział się na ten temat.

Polska. Epidemia Koronawirusa nie zwalnia. Mogą wrócić restrykcje. Minister komentuje
Łukasz Szumowski przewiduje powrót ograniczeń. (PAP, Tomasz Gzell)
bDyPPIrV

Epidemia koronawirusa w Polsce nie zwalnia. Dziennie wciąż jest wykrywanych po kilkaset nowych przypadków, odnotowywane są kolejne zgony. Wiele osób spekuluje, że już wkrótce mogą powrócić niektóre ograniczenia, które obowiązywały przez marzec i kwiecień.

Koronawirus. Łukasz Szumowski przewiduje powrót ograniczeń

Minister zdrowia Łukasz Szumowski odniósł się do tych przypuszczeń. Nie przewiduje w najbliższym czasie powrotu do rygorystycznych ograniczeń, jednak to się może zmienić już jesienią. Wtedy spodziewana jest druga fala koronawirusa, a także grypa.

bDyPPIrX
Jesienią czeka nas pilnowanie dystansu, noszenie maseczek i powrót do rozsądku – powiedział w Polsat News.
Zobacz także: Wybory 2020. Małgorzata Trzaskowska zapytana o 200+. "To nie są słowa rzucane na wiatr"

Z doniesień medialnych w naszym kraju wynika, że w niektórych miejscach już powrócono do ograniczeń. Mowa tutaj głównie o miejscach użytku publicznego czy urzędach na terenach gdzie wirus rozwija się najbardziej m.in. na Śląsku, czy na Sądecczyźnie. 2

bDyPPIsd

W Polsce wykryto łącznie 37216 przypadków koronawirusa, a zmarło 1562 osób. 10 lipca odnotowano 256 kolejnych zakażeń i 11 zgonów.

bDyPPIsy
KOMENTARZE
(247)
Nvdlnbb
6 miesięcy temu
Smieszny rząd. Jeden kłamie bardziej od drugiego. Premier zamiast zajmować się swoimi obowiązkami jeździ po Polsce i robi kampanie rozdając pieniądze bez pokrycia. Oni się sami zaoraja... Szkoda słów. Nikt się wirusa nie boi, a ludzie noszą maseczki jedynie z powodu możliwego mandatu.
Olo
6 miesięcy temu
Po wyborach się zacznie reżim. Teraz tylko czekali żeby ludzie poszli do urn, a potem to już ...
Polka
6 miesięcy temu
Koronawirus do nas wróci już od poniedziałku. Ludzi przesladowali, mandaty się sypały a sami przez dwa tygodnie na swoich wiecach wyborczych nie nakazywali noszenia maseczek w tłumie, to było nieważne. Ot i polityka polskiego rządu.
bDyPPIsz
.......
6 miesięcy temu
Gdzie się podziały inne choroby? Sepsa,zawały,udary....
Tola7
6 miesięcy temu
Ludzie! Wystarczy tylko popatrzyć na naszych rządzących i rządzących w różnych krajach gdzie ta mordercza epidemia się pojawiła i wszystko jest jasne i czytelne. Nie trzeba czytać żadnych artykułów i wypocin oświeconych mędrców i czytać bzdur na temat różnych słupków epidemii. Jak myślicie? Czy gdyby ten wirus był tak morderczy jak wieszczą media to politycy by się publicznie pokazywali a do tego bez zupełnej ochrony przeciwzakaźnej, bratali by się z ludźmi podczas kampanii prezydenckiej? Nigdy w życiu. Pochowali by się do swoich co godzinę odkażanych bunkrów i występowali by wyłącznie w mediach. A jeżeli by gdzieś się pojawili, to tylko w strojach kosmonauty. Do tego każdy, ale to absolutnie każdy by doświadczył jakiejś wiadomości o poważnym zachorowaniu kogoś tam, lub jego śmierci. I tą chorobę nie przechodziłoby by się bezobjawowo. Jak bowiem można przechodzić bezobjawowo jakąś infekcję czy grypę. Albo się jest chory albo nie! Zrobiono nam wodę z mózgu i dalej usiłuję się to robić. Pod tym pretekstem zaraz na samym początku szybciutko zamknięto szpitale i przychodnie. Niektóre szpitale też szybko przekształcono na zakaźne. Czy otworzono to dzisiaj? Nigdy. Dalej w przychodniach funkcjonują e-porady a szpitale nie przyjmują na planowane zabiegi. Co to jest? To jest po prostu ciche l... bo inaczej tego nazwać nie można.
Najnowsze komentarze (247)
Mądra
6 miesięcy temu
Po wyborach będą restykcje ,do wyborów Koronawirus nikomu nie szkodził
Emerytka1956
6 miesięcy temu
Jeszcze wczoraj mówił co innego. Żenada
pawel
6 miesięcy temu
były by pieniądze na dezynfekcję ulic, chodników, ławek, klatek schodowych ale +++ poszły na wodę święconą i fundusz kościelny - prawda panie ministrancie ?
AS11
6 miesięcy temu
Tydzień temu byłem w kościele. Nie pójdę dopóki księża nie przyjmą darów odwagi i mądrości. Nie będę modlił się za skrócenie pandemii. Bo niby do kogo? Do telewizora?
...
6 miesięcy temu
to jest smieszne. wszyscy zapomna juz o wirusie a min zdrowia dalej bedzie wyplaszczal krzywa. wstyd !!!
Oki
6 miesięcy temu
Zastanów się kiedy farmacja cię wyleczy tą trucizną...?w jednym masz rację samemu trze a się leczyć a apteki ilekarze to jeden wielki biznes...im na twoim zdrowiu nie zależy tylko na gotówce od ciebie...lekarz przepisze to jaki koncern farmaceutyczny lepsze wczasy zafunduje a ktoś nie myślący ich wspomaga...słodkiego życia bez covid(oby ci nie przyposali)
asd
6 miesięcy temu
Ograniczenia wrócą jak się skończą wybory czyli juz w poniedziałek.
Ęcki
6 miesięcy temu
Spróbujcie znów to wprowadzić a ludzie wyjdą na ulice
bDyPPIsr
Aga
6 miesięcy temu
Teraz są wybory więc ok wirus nie zagraża ale po wyborach będzie ciężko. Szumowski z pisem nawoluja ludzi starszych że bezpiecznie na wybory a później niech się dzieje co chce ważne by oddali swój głos na odpowiedniego kandydata PiS a później mogą już umierac
Koronka
6 miesięcy temu
Czy jeszcze ktoś wierzy w te pierdoły o wirusie
Paula
6 miesięcy temu
No chyba ciebie predzej wywioza niz ty ich.
Olo
6 miesięcy temu
Co za prorok.
Tylko prawda
6 miesięcy temu
Pamiętacie jak ktoś zadał pytanie Szumowskiemu do kiedy będziemy nosić maseczki? Co odpowiedział? Będziemy nosić tak długo aż wymyśla szczepionkę.
odrzutowiec
6 miesięcy temu
Dajcie już spokój z tymi bzdurami.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić