Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Ujgurzy zaatakowani przez Chiny? Niepokojące doniesienia

2
Podziel się:

Ujgurscy działacze i dziennikarze mieszkający i pracujący w Stanach Zjednoczonych są szpiegowani i kontrolowani przez Chiny. Tak przynajmniej twierdzi Facebook.

Ujgurzy zaatakowani przez Chiny? Niepokojące doniesienia
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Badacze Facebooka nie kłamią.

Ujgurscy aktywiści, dziennikarze i dysydenci mieszkający głównie za granicą w Turcji, Kazachstanie, Stanach Zjednoczonych i innych krajach są na celowniku cyberprzestępców - podaje portal społecznościowy.

Hakerzy mieli zainfekować ich urządzenia elektroniczne, tak aby umożliwić inwigilację. CNN podaje, że w niektórych przypadkach hakerzy nawet podszywali się pod popularne wśród Ujgurów serwisy informacyjne, aby potajemnie instalować im oprogramowanie szpiegowskie.

Dodatkowo zakładali fałszywe konta na Facebooku, by zdobyć zaufanie prawdziwych ludzi z tej społeczności. Następnie wysyłali im linki, które zawierały wirusy.

Uratowani dzięki Fireeye

Facebook, dzięki pomocy firmy FireEye odkrył działalność hakerów, zablokował ich konta, uniemożliwił rozsyłanie zawirusowanych linków i poinformował potencjalne ofiary o przestępstwie.

CNN zaznacza, że chińscy hakerzy na zlecenie rządu już kiedyś włamywali się do telefonów należących do ujgurskich emigrantów.

W przestępstwie brały udział dwie, znane w cyberprzestępczym światku grupy - "Evil Eye" i "Earth Empus". Facebook informuje, że prawdopodobnie były zaangażowane również w poprzednie kampanie szpiegowskie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
Ano
rok temu
Ujgurzy, to właśnie muzułmanie, obywatele Chin kontynentalnych.
Olo
rok temu
Mordowani są Chrześcijanie na potęgę na świecie, zabijają ich muzułmanie!!Co mnie jacyś Ujgurowie interesuj?!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić