o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

To zabija Polaków. Polska niechlubnym liderem

362
Podziel się

Europejska Agencja Środowiska przekazała informacje o stanie powietrza. Niestety, nie są to wieści dobre dla Polaków. Raport pokazuje, że jesteśmy najmocniej zapylonym krajem w całej Unii Europejskiej.

To zabija Polaków. Polska niechlubnym liderem
Polska najbardziej zapylonym krajem w Unii Europejskiej (Wikimedia Commons)
bDzEGYOd

Przedstawione w raporcie dane pochodzą z 2018 roku. Europejska Agencja Środowiska zaznacza, że w tym roku na pewno było lepiej. Wszystko dzięki pandemii koronawirusa, która doprowadziła do tego, że powietrze trochę się oczyściło.

Jak pisze "Rzeczpospolita", w raporcie podkreślono, że Polska jest najbardziej zapylonym miastem Unii Europejskiej. Co bardzo niepokojące, praktycznie wszystkie stacje mierzenia jakości powietrza wskazują stężenie pyłów przekraczające europejskie normy.

bDzEGYOf

Lepiej sytuacja wygląda choćby w Bułgarii, Czechach czy we Włoszech. Zdecydowanie mniejszy problem niż Polska mają takie kraje jak Estonia, Finlandia oraz Irlandia. Tam odnotowano stężenia pyłu poniżej rygorystycznych wymogów.

Pył zabija. Dużo ofiar w Polsce

"Rz" zaznacza, że przekroczone normy wiążą się nie tylko z postępowaniem KE ws. naruszenia unijnego prawa, ale także wieloma przedwczesnymi zgonami. Rocznie w Polsce jest to ponad 46 tys. W 2018 roku w UE pył zabił aż 379 tys. ludzi. To przerażające dane.

bDzEGYOl
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDzEGYOG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(362)
Gosc
2 miesiące temu
Gdyby gaz sprzedawali w normalnej cenie to i zapylenie byłoby mniejsze wystarczy popatrzeć na rachunek ile płacimy za gaz a ile jest dodatkowych opłat
Itd
2 miesiące temu
a niby dlaczego miałoby być inaczej - nie leżymy nad Atlantykiem, jesteśmy biedni i mamy archaiczny system ogrzewania starych domów
Sdf
2 miesiące temu
Ostatnimi laty wiele uwagi poświęca się temu, że powietrze w Polsce jest dalekie od standardów WHO. Nieporównanie mniej zainteresowania wywołuje to, że w milionach polskich domów temperatura zimą jest niższa niż zalecana przez WHO jako bezpieczna dla zdrowia. Ludzie muszą wybierać między opłaceniem ogrzewania a zakupem ubrań czy jedzenia. W niedogrzanych domach również chorujemy i zbyt wcześnie umieramy. Szkoda, że w Polsce absolutnie nikogo to nie obchodzi.
bDzEGYOH
Pan Prezydent
2 miesiące temu
ma rozwiązanie! elektrownia wodna w każdym oczku wodnym!
Ko123
2 miesiące temu
Sciema !!!! Stres , żywność , woda , tempo jak na wyścigu !!!!! Polacy to lekomani !!!!!! Na to sie umiera
Najnowsze komentarze (362)
Zenon
2 miesiące temu
PRZESTĘPSTWA PRZECIWKO ŻYCIU I ZDROWIU (148-162) NARAŻENIE NA NIEBEZPIECZEŃSTWO (ART. 160) § 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. § 2. Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. § 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 lub 2 działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. § 4. Nie podlega karze za przestępstwo określone w § 1-3 sprawca, który dobrowolnie uchylił grożące niebezpieczeństwo. § 5. Ściganie przestępstwa określonego w § 3 następuje na wniosek pokrzywdzonego.
agiakamiracle
2 miesiące temu
Ale Polska nie jest miastem, panie Mateuszu!
odkiedy
2 miesiące temu
Od kiedy Polska jest miastem? Ależ mamy pismaków. Ponadto możemy podziękować zmarnowanym ośmioletniemu okresowi rządu PO PSL, który chyba nic nie zrobił w kierunku ochrony środowiska tylko handlował prawami do CO2 kiedy to Niemcy i Czechy wdrażały programy ekologiczne.
dxr
2 miesiące temu
Polska jest miastem? Kto to pisze?
bllle
2 miesiące temu
mam sasiadow ktorzy zamiast wrzucac smieci do kublow spalaja sie w piecu, ludzie pala wszystkim - rowniez plastikami, czesto jak sie sciemni aby sasiedzi nie widzieli. MOPS chyba pomaga biednym i daje im jakies bony na opal albo zapomogi ale zamiast kupic wegiel musza sobie kupic nowy telefon na pokaz
Zenon
2 miesiące temu
Dziś (25-11-2020), g. 6:00 rano. Wystawiam nos i wali spalenizną. Wystawiam czujnik i PM2.5 jest powyżej 700. Tak, tak, potwierdzam niedowiarkom, mam co rano tyle, a norma jest 25. Jak mi ktoś pisze, że "gaz jest drogi" i dlatego mam oddychać powietrzem gdzie norma przekroczona jest wielokrotnie i ma gdzieś moje zdrowie, to ja to rozumiem tak: - przykład 1: Polacy nie powinni robić badań technicznych auta, bo jest za drogie i jak kogoś ktoś zabija, bo nie zahamuje, bo hamulce przestaną działać, to jest to problem tylko zabitego, bo nie ma pieniędzy na naprawę i należy to zrozumieć oraz uszanować, - przykład 2: policji być nie powinno i wtedy nie będzie łapać bandytów, bo nas nie stać na nią, a jak ktoś czasem umrze od postrzału bandyty to jego problem - podobnie jest ze smogiem, problem przedwczesnego zgonu spowodowanego wieloletnim wdychaniem smogu to wg "bandytów kominowych" jest problemem umarłego, bo są biedni i "gaz jest drogi", - przykład 3: prokurator z urzędu powinien zająć się sprawą, bo rozpylanie substancji niebezpiecznej, zagrażającej życiu i zdrowiu to jest określony paragraf, no bo gdyby tak nie było, to hitlerowcy nie powinni być rozliczaniu z komór gazowych Oświęcimia, Majdanka itd.
ak001
2 miesiące temu
Przestańcie skubać ludzi na wszystkim, na czym się da (przesyłowe dla gazu czy prądu i kilkanaście innych opłat nie wiem skąd wziętych), obniżcie podatki, albo wprowadźcie podatek liniowy, to i ludzie przestaną spalać węgiel. Autor zapomniał dodać, że mamy w Polsce największy odsetek ludzi ubogich. Stąd palenie węglem, jazda dieslem czy zagazowaną benzyną, sprowadzanie szrotów z zagranicy itd.
ot co
2 miesiące temu
A i tak mimo tego jesteśmy najzdrowsi...
bDzEGYOz
Janusz
2 miesiące temu
To chyba jasne, że PiS doprowadził nasz kraj do ruiny. Jesteśmy śmietnikiem i kopciuchem Europy.
grażyna
2 miesiące temu
a to ciekawe kto wydal pozwolenie na przywiezienie kilkudziesięciu tysięcy ton odpadów z niemiec do polski, u nas w Sosnowcu firmy sprowadzające smieci z niemiec mają nawet dofinansowania z urzedu miasta a urząd pracy wysyła tam pracowników za mniej niż najniższa krajowa jak nie przyjma koniec z ubezpieczeniem i zasiłkiem zero ubrania roboczego,przerw,dodatków za pracę w trudnych warunkach,ale mieszkańca chęciński podnosi czynsze w starych kamienicach,za wywóz śmieci,ale stadion nowy sie buduje miasto zadłużone na kilka pokoleń bo najważniejsze by elity miały ładne równe chodniki , posprzatane proste ulice,interesy z czarzastym a biedacy nadal mieszkają w dzielnicy gdzie nie ma kanalizacji ale jestesmy metropolia to najważniejsze
szczaw
2 miesiące temu
Domański Polskę zalicza do miasta europy.
Rick
2 miesiące temu
Dlaczego Niemcy i inne bogate kraje tak chętnie wysyłają nam swoje śmieci?
wrezder
2 miesiące temu
To Polska nie jest już krajem, tylko miastem?! Nie nadążam za tymi zmianami ...
latynoska
2 miesiące temu
ciekawe skoro tak jest to daczego niemcy odkupują od nas koszty emisji co2 prawda jest taka że u nich jest znacznie więcej te wszystkie fermy świńskie gdzie kilometrami nic innego tylko jałowe pole i smród brak lasów tylko jałowe pola i wiatraki no ale u nas jak zawsze najgorzej
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić