Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

To zabija Polaków. Polska niechlubnym liderem

360
Podziel się

Europejska Agencja Środowiska przekazała informacje o stanie powietrza. Niestety, nie są to wieści dobre dla Polaków. Raport pokazuje, że jesteśmy najmocniej zapylonym krajem w całej Unii Europejskiej.

To zabija Polaków. Polska niechlubnym liderem
Polska najbardziej zapylonym krajem w Unii Europejskiej (Wikimedia Commons)
bETpZBmJ

Przedstawione w raporcie dane pochodzą z 2018 roku. Europejska Agencja Środowiska zaznacza, że w tym roku na pewno było lepiej. Wszystko dzięki pandemii koronawirusa, która doprowadziła do tego, że powietrze trochę się oczyściło.

Jak pisze "Rzeczpospolita", w raporcie podkreślono, że Polska jest najbardziej zapylonym miastem Unii Europejskiej. Co bardzo niepokojące, praktycznie wszystkie stacje mierzenia jakości powietrza wskazują stężenie pyłów przekraczające europejskie normy.

bETpZBmL

Lepiej sytuacja wygląda choćby w Bułgarii, Czechach czy we Włoszech. Zdecydowanie mniejszy problem niż Polska mają takie kraje jak Estonia, Finlandia oraz Irlandia. Tam odnotowano stężenia pyłu poniżej rygorystycznych wymogów.

Pył zabija. Dużo ofiar w Polsce

"Rz" zaznacza, że przekroczone normy wiążą się nie tylko z postępowaniem KE ws. naruszenia unijnego prawa, ale także wieloma przedwczesnymi zgonami. Rocznie w Polsce jest to ponad 46 tys. W 2018 roku w UE pył zabił aż 379 tys. ludzi. To przerażające dane.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETpZBnm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(360)
Zenon
rok temu
PRZESTĘPSTWA PRZECIWKO ŻYCIU I ZDROWIU (148-162) NARAŻENIE NA NIEBEZPIECZEŃSTWO (ART. 160) § 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. § 2. Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. § 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 lub 2 działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. § 4. Nie podlega karze za przestępstwo określone w § 1-3 sprawca, który dobrowolnie uchylił grożące niebezpieczeństwo. § 5. Ściganie przestępstwa określonego w § 3 następuje na wniosek pokrzywdzonego.
agiakamiracle
rok temu
Ale Polska nie jest miastem, panie Mateuszu!
dxr
rok temu
Polska jest miastem? Kto to pisze?
bETpZBnn
bllle
rok temu
mam sasiadow ktorzy zamiast wrzucac smieci do kublow spalaja sie w piecu, ludzie pala wszystkim - rowniez plastikami, czesto jak sie sciemni aby sasiedzi nie widzieli. MOPS chyba pomaga biednym i daje im jakies bony na opal albo zapomogi ale zamiast kupic wegiel musza sobie kupic nowy telefon na pokaz
Zenon
rok temu
Dziś (25-11-2020), g. 6:00 rano. Wystawiam nos i wali spalenizną. Wystawiam czujnik i PM2.5 jest powyżej 700. Tak, tak, potwierdzam niedowiarkom, mam co rano tyle, a norma jest 25. Jak mi ktoś pisze, że "gaz jest drogi" i dlatego mam oddychać powietrzem gdzie norma przekroczona jest wielokrotnie i ma gdzieś moje zdrowie, to ja to rozumiem tak: - przykład 1: Polacy nie powinni robić badań technicznych auta, bo jest za drogie i jak kogoś ktoś zabija, bo nie zahamuje, bo hamulce przestaną działać, to jest to problem tylko zabitego, bo nie ma pieniędzy na naprawę i należy to zrozumieć oraz uszanować, - przykład 2: policji być nie powinno i wtedy nie będzie łapać bandytów, bo nas nie stać na nią, a jak ktoś czasem umrze od postrzału bandyty to jego problem - podobnie jest ze smogiem, problem przedwczesnego zgonu spowodowanego wieloletnim wdychaniem smogu to wg "bandytów kominowych" jest problemem umarłego, bo są biedni i "gaz jest drogi", - przykład 3: prokurator z urzędu powinien zająć się sprawą, bo rozpylanie substancji niebezpiecznej, zagrażającej życiu i zdrowiu to jest określony paragraf, no bo gdyby tak nie było, to hitlerowcy nie powinni być rozliczaniu z komór gazowych Oświęcimia, Majdanka itd.
ak001
rok temu
Przestańcie skubać ludzi na wszystkim, na czym się da (przesyłowe dla gazu czy prądu i kilkanaście innych opłat nie wiem skąd wziętych), obniżcie podatki, albo wprowadźcie podatek liniowy, to i ludzie przestaną spalać węgiel. Autor zapomniał dodać, że mamy w Polsce największy odsetek ludzi ubogich. Stąd palenie węglem, jazda dieslem czy zagazowaną benzyną, sprowadzanie szrotów z zagranicy itd.
ot co
rok temu
A i tak mimo tego jesteśmy najzdrowsi...
Janusz
rok temu
To chyba jasne, że PiS doprowadził nasz kraj do ruiny. Jesteśmy śmietnikiem i kopciuchem Europy.
grażyna
rok temu
a to ciekawe kto wydal pozwolenie na przywiezienie kilkudziesięciu tysięcy ton odpadów z niemiec do polski, u nas w Sosnowcu firmy sprowadzające smieci z niemiec mają nawet dofinansowania z urzedu miasta a urząd pracy wysyła tam pracowników za mniej niż najniższa krajowa jak nie przyjma koniec z ubezpieczeniem i zasiłkiem zero ubrania roboczego,przerw,dodatków za pracę w trudnych warunkach,ale mieszkańca chęciński podnosi czynsze w starych kamienicach,za wywóz śmieci,ale stadion nowy sie buduje miasto zadłużone na kilka pokoleń bo najważniejsze by elity miały ładne równe chodniki , posprzatane proste ulice,interesy z czarzastym a biedacy nadal mieszkają w dzielnicy gdzie nie ma kanalizacji ale jestesmy metropolia to najważniejsze
szczaw
rok temu
Domański Polskę zalicza do miasta europy.
Rick
rok temu
Dlaczego Niemcy i inne bogate kraje tak chętnie wysyłają nam swoje śmieci?
wrezder
rok temu
To Polska nie jest już krajem, tylko miastem?! Nie nadążam za tymi zmianami ...
latynoska
rok temu
ciekawe skoro tak jest to daczego niemcy odkupują od nas koszty emisji co2 prawda jest taka że u nich jest znacznie więcej te wszystkie fermy świńskie gdzie kilometrami nic innego tylko jałowe pole i smród brak lasów tylko jałowe pola i wiatraki no ale u nas jak zawsze najgorzej
bETpZBnf
Max
rok temu
Z pewnością pod względem zapylenia jeszcze jest wiele do zrobienia w naszym kraju ale trzeba przyznać,że już wiele zostało zrobione!W Łodzi w latach 70 i 80 ubiegłego wieku dech zapierało z powodu zanieczyszczonego powietrza,teraz w tym mieście pod tym względem jest nieporównywanie lepiej!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić