Polska podwaja liczbę żołnierzy na granicy z Białorusią

Mariusz Błaszczak poinformował o zwiększeniu liczebności wojsk na granicy Polski z Białorusią. Minister Obrony Narodowej nie kryje, że zależy mu na uszczelnieniu, aby zapobiec dostawaniu się do kraju – jak określił – nielegalnych imigrantów.

Polska podwaja liczbę żołnierzy na granicy z Białorusią
Zwiększono liczbę żołnierzy, którzy mają chronić granicę polsko-białoruską (Getty Images, ? 2021 SOPA Images)

Minister Obrony Narodowej podzielił się swoją decyzją na Twitterze. Jak poinformował, liczba ochraniających granicę polsko-białoruską żołnierzy zwiększyła się do niespełna 6 tysięcy – reprezentują oni 12, 16 i 18 dywizję.

Już prawie 6 tys. żołnierzy z 16, 18 i 12 dywizji pełni służbę na granicy polsko-białoruskiej – napisał Mariusz Błaszczak na Twitterze.

Granica polsko-białoruska. Mariusz Błaszczak zwiększa liczbę żołnierzy

Mariusz Błaszczak uzasadnia zwiększenie liczby żołnierzy koniecznością wsparcia Straży Granicznej. Minister Obrony Narodowej zaznacza, że będą oni wspólnie chronić granice kraju, aby zapobiec jej nielegalnemu przekroczeniu.

Żołnierze udzielają wsparcia Straży Granicznej, chroniąc granicę kraju i nie dopuszczając do jej nielegalnego przekroczenia – tłumaczy Mariusz Błaszczak na Twitterze.
Zobacz także: Zobacz też: Ruch na granicy polsko-białoruskiej. Nowe nagranie Straży Granicznej

Według ustaleń agencji Reutera w konsekwencji decyzji Mariusza Błaszczaka liczba żołnierzy – chroniących granicę – zwiększyła się aż dwukrotnie. Z danych przedstawionych przez Straż Graniczną wynika, że tylko w poniedziałek 18 października doszło aż do 612 prób jej nielegalnego przekroczenia.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić