Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Polska. Tylko 9 proc. 6-latków umie wiązać buty. Zdziwisz się, ile zna się na smartfonie

4

Szokujące dane. Okazuje się, że zaledwie 9 procent sześciolatków potrafi zasznurować buty. Zdecydowanie lepiej radzą sobie ze smartfonami. Te urządzenia bez problemu obsługuje 75 proc. dzieci w wieku 6 lat!

Polska. Tylko 9 proc. 6-latków umie wiązać buty. Zdziwisz się, ile zna się na smartfonie
Szokujące statystyki. Tylko 9 proc. sześciolatków potrafi sznurować buty (Pixabay)

Gołym okiem widać, że dzieci od małego wychowują się ze smartfonem w ręku. Często towarzyszą im też różne inne nowoczesne urządzenia, takie jak tablety, konsole do gier czy też laptopy i telewizory.

Eksperci stawiają sprawę jasno. Korzystanie z urządzeń mobilnych może utrudniać prawidłowy rozwój mózgu.

Z doświadczeń naszej fundacji widzimy, że rodzice coraz wcześniej udostępniają dzieciom nowe technologie. Prowadzi to do tego, że nawet 75 proc. sześciolatków sprawnie posługuje się nowymi technologiami, podczas gdy tylko 9 proc. umie dobrze zasznurować buty. To trochę obrazuje, jak może wyglądać rzeczywistość, kiedy nie zajmiemy się obszarem równowagi między życiem dzieci offline a życiem online - powiedziała psycholog Marta Wojtas z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, cytowana przez polsatnews.pl za PAP.

Dzieci uzależniają się od smartfonów

Problem wydaje się być naprawdę poważny. Nie brakuje dzieci, które praktycznie nie rozstają się z urządzeniami mobilnymi. Coraz więcej młodych ludzi uzależnia się od internetu, co jest bez wątpienia bardzo niepokojące.

Powszechnie wiadomo, jak wiele szkód może to powodować. Przede wszystkim chodzi o to, że skupianie się na życiu w internecie prowadzi do zatracania umiejętności funkcjonowania offline.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić