o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Polska w czołówce niechlubnego rankingu. Chodzi o dzieci

1
Podziel się

Koronawirus mocno odmienił życie codzienne. Zmiany mocno odczuli m.in. uczniowie, którzy uczęszczają na wirtualne lekcje. Z danych UNESCO wynika, że Polska znajduje się w europejskiej czołówce, jeśli chodzi o czas zamknięcia dzieci w domach.

Polska w czołówce niechlubnego rankingu. Chodzi o dzieci
Uczeń podczas lekcji zdalnej (Getty Images)
bEDkKjud

"Dziennik Gazeta Prawna" powołuje się na dane UNESCO z końca marca. Podkreślono, że "polscy uczniowie znaleźli się w europejskim top 5 dzieci, które najdłużej uczą się w domach". Jest to już ponad 35 tygodni!

Najdłużej poza szkołą przebywają uczniowie z Macedonii (43 tygodnie). Przez 38 tygodni zdalnie uczą się już dzieci z Bośni i Hercegowiny, a przez 37 tygodni - Słowacy. Łotysze nie mogli zasiąść w ławkach szkolnych przez 36 tygodni.

bEDkKjuf

Koronawirus w Polsce. Kiedy powrót do szkół?

Wielu uczniów wyczekuje powrotu do szkół. Podczas środowej konferencji prasowej ministra zdrowia Adama Niedzielskiego o możliwość przywrócenia tradycyjnej edukacji pytał reporter WP Michał Wróblewski.

Powrót dzieci do szkół to priorytetowe kierunki luzowania obostrzeń. Pierwsze kroki, jakie będziemy wykonywali, przywracając normalność, to będą właśnie powroty do przedszkoli i klas I-III szkół podstawowych - zapewnił minister zdrowia Adam Niedzielski.
bEDkKjul

Wyraził również nadzieję, że powrót dzieci do szkół nastąpi jeszcze w kwietniu. - Przedszkola oczywiście wróciłyby do funkcjonowania w trybie zwykłym, zaś klasy I-III szkół podstawowych co najmniej w trybie hybrydowym - zaznaczył szef resortu zdrowia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDkKjuG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
Prokurator
6 miesięcy temu
Bandyci z rządu za to odpowiedzą. A dzień ów jest już blisko.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić