o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Edyta Sokołowska
|

Polski lekarz o szczepionce Pfizera "To się samo komentuje!"

689
Podziel się

Lekarz Bartosz Fiałek przekazał na Facebooku fenomenalne wieści dot. szczepionki przeciw COVID-19 firmy Pfizer-BioNTech. "Ekstremalnie wysoka skuteczność, również wobec niepokojących wariantów koronawirusa SARS-2" - napisał lekarz.

Polski lekarz o szczepionce Pfizera "To się samo komentuje!"
Lekarz Bartosz Fiałek. (Facebook)
bEiLofuJ

W czasopiśmie medycznym "The New England Journal of Medicine" opublikowano właśnie wyniki badań dotyczące skuteczności szczepionki Pfizer-BioNTech w grupie niemal 400 tys. osób. Doktor Bartosz Fiałek, który jest specjalistą w dziedzinie reumatologii, a także działaczem społecznym w obszarze ochrony zdrowia, tłumaczy dlaczego wyniki badań są tak fantastyczne.

W grupie badanych było 385 853 zaszczepionych z Kataru, w tym 265 410 osób otrzymało dwie dawki szczepionki przeciw COVID-19 firmy Pfizer-BioNTech.

bEiLofuL
Wyniki, które Wam tutaj przedstawię, są fantastyczne! Skupię się na grupie osób, tzw. fully vaccinated, czyli w pełni zaszczepionych (osoba, która otrzymała 2 dawki preparatu mRNA przeciw COVID-19 i od podania II dawki minęło minimum 14 dni) - pisze lekarz Bartosz Fiałek.

U osób, które zostały zaszczepione dwoma dawkami preparatu Pfizer-BioNTech przeciw COVID-19 badania wykazały:

bEiLofuR
  • ochronę przed zakażeniem tzw. brytyjskim wariantem SARS-CoV-2 (B.1.1.7): 89,5 proc.
  • ochronę przed zakażeniem tzw. południowoafrykańskim wariantem SARS-CoV-2 (B.1.351): 75 proc.
  • ochronę przed ciężkim/krytycznym/śmiertelnym przebiegiem COVID-19 wywołanym przez tzw. brytyjski wariant SARS-CoV-2 (B.1.1.7): 100 proc.
  • ochronę przed ciężkim/krytycznym/śmiertelnym przebiegiem COVID-19 wywołanym przez tzw. południowoafrykański wariant SARS-CoV-2 (B.1.351): 100 proc.
  • ochronę przed ciężkim/krytycznym/śmiertelnym przebiegiem COVID-19 wywołanym przez jakikolwiek wariant SARS-CoV-2: 97,4 proc.
Te rezultaty są potwierdzeniem przeogromnego sukcesu wynalazców metody mRNA oraz osób, które wykorzystały ją do produkcji szczepionek przeciw COVID-19. To się samo komentuje! - pisze zachwycony wynikami badań lekarz.
Zobacz także: Dr Grzesiowski wyjaśnia, dlaczego należy szczepić dzieci przeciwko COVID-19
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiLofvm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(689)
yrek
3 tyg. temu
Skoro taka dobra ta szczepionka to dlaczego tylu ludzi po niej umiera ... nieźle musi mieszać w organizmie skoro tyle osób nie może dojść do siebie...
Przemek
miesiąc temu
Ochrona bez żadnego szczepienia - 97% (w zeszłym roku wykryto 1,2 mln zakażeń na 38 mln populacji Polski). To prawie jak Pfizer :)))
nb,k
miesiąc temu
Każda sroka swój ogonek broni.
bEiLofvn
xxx
miesiąc temu
Pan Fiałek..... ha, ha, ha. Sami specjaliści ....
teresa
miesiąc temu
prof. Pardela kardiochirurg -Zabrze zmarł w 40 min. po szczepionce Pfizera, jak na razie jest to najlepszy wynik w Polsce...
mela
miesiąc temu
wszyscy którzy dali sobie wstrzyknąć truciznę Pfizera nie dożyją 2 lat-tak powiedział dr Mike Yeadon, przez 20 lat główny szef tej firmy.. cała konferencja , w necie
stat
miesiąc temu
do 5 maja zaszczepiło sie ok.7,5%..planowali 35%
Ustawiony
miesiąc temu
Ilebierze ten szczyl? Od koncernow?????
Gość
miesiąc temu
Sztucznie nakręcany szczyl szerzy propagandę aż miło dla wystraszonej gawiedzi.
wacek:
miesiąc temu
jakiś ciemniak! modyfikacja białka a układ immunologiczny! przecież organizm sam walczy z obcym białkiem stan zapalny to potwierdza a te tworzone dzięki wstrzykniętemu preparatowi jest obce dla organizmu! więc dlaczego tak masowo wciskacie głupotę ludziom!
wacek:
miesiąc temu
jakiś ciemniak! modyfikacja białka a układ immunologiczny! przecież organizm sam walczy z obcym białkiem a te tworzone dzięki wstrzykniętemu preparatowi jest obce dla organizmu! więc dlaczego tak masowo wciskacie głupotę ludziom!
Paweł S. Mari...
miesiąc temu
Paraliże, udary, zakrzepica, bezpłodność damska i męska, menopauza w wieku 20 lat, bóle kości nie do zniesienia, gorączka, opuchnięcia kończyn i stały stan zapalny organizmu, tak dla przykładu, panowie Niemcy. Czy to czasem nie jest dalsza realizacja prac i wyników Dr. Mengele ????
shitt
miesiąc temu
Spójrzcie w jego oczy , to po pierwsze, przeczytajcie albo znajdźcie dane NHS z UK na temat ponad 400.000 NOP i będziecie wiedzieć , to się samo komentuje. Paraliże, udary, zakrzepica, bezpłodność damska i męska, menopauza w wieku 20 lat, bóle kości nie do zniesienia, gorączka, opuchnięcia kończyn i stały stan zapalny organizmu, tak dla przykładu, panowie Niemcy.
bEiLofvf
C19
miesiąc temu
Greta Fiałek wciąż nadaje. Płaca mu choć za to?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić