o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Raport WHO. Przerażające dane. W Polsce najgorzej w Europie

426
Podziel się

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opublikowała nowy tygodniowy raport dot. koronawirusa. Ponownie największą liczbę nowych zgonów w całej Europie w minionym tygodniu odnotowano w Polsce.

Raport WHO. Przerażające dane. W Polsce najgorzej w Europie
Ponownie największą liczbę nowych zgonów w całej Europie w minionym tygodniu odnotowano w Polsce. (Getty Images)
bEsgOuyJ

Wstrząsające dane WHO. W ostatnich 7 dniach na całym świecie wykryto 5 705 981 nowych zakażeń COVID-19. Z raportu Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że liczba nowych zakażeń rośnie od 9 tygodni. Co więcej, już drugi tydzień z rzędu liczba nowych przypadków utrzymuje się na najwyższym poziomie od początku pandemii.

W ostatnim tygodniu na COVID-19 zmarło 93 523 osób na całym świecie. To o 6 proc. więcej niż w poprzednim tygodniu. Tygodniowe statystyki rosną nieprzerwanie od 7 tygodni. Większość wszystkich przypadków nowych zakażeń koronawirusem wykrytych na świecie w ostatnim tygodniu odnotowano w regionie Azji Południowo-Wschodniej (47 proc.)

bEsgOuyL

Najwięcej nowych przypadków COVID-19 zgłoszono w Indiach (2 597 285 nowych przypadków; wzrost o 20 proc.), Brazylii (421 933 nowych przypadków; wzrost o 4 proc.), Stanach Zjednoczonych (345 692 nowych przypadków; spadek o 15 proc.), Turcji (257 992 nowych przypadków; spadek o 32 proc.) i Francji (163 666 nowych przypadków; spadek o 23 proc.).

W Europie w ostatnim tygodniu odnotowano 1 166 859 nowych przypadków COVID-19 (co stanowi o 22 proc. mniej w porównaniu do poprzedniego tygodnia) i 22 819 nowych zgonów (12 proc. spadek). Najwięcej nowych przypadków zgłoszono w Turcji (257 992 nowych przypadków; spadek o 32 proc.), Francji (163 666 nowych przypadków; spadek o 23 proc.) oraz Niemczech (129 404 nowe przypadki; spadek o 11 proc.).

bEsgOuyR

W Polsce ponownie najwięcej zgonów w całej Europie

Niestety największą liczbę zgonów w krajach europejskich odnotowano ponownie w Polsce (2 653 nowych zgonów; 7,0 nowych zgonów na 100 tys. osób; spadek o 22 proc.). Dalej są Rosja (2 630 nowych zgonów; 1,8 nowych zgonów na 100 tys. osób; spadek o 1 proc.) oraz Turcja (2 493 nowe zgony; 3,0 nowe zgony na 100 tys. osób; wzrost o 4 proc.).

Zobacz także: Koronawirus. Obostrzenia poluzowane. "Ale sytuacja w Polsce nadal nie jest dobra"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEsgOuzm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(426)
ktobypomyslal
3 miesiące temu
w tym kraju wybranym i rzadzonym przez pis...
M1306
3 miesiące temu
Bo covidowi bardzo mu odpowiada i zrobi jeszcze najwięcej śmiertelnej egzekucji w Polsce
Marius.
3 miesiące temu
Najmniejsze bezrobocie,pierwsze miejsce w walce ze srovid i inne banaly. To panstwo nie jest z tektury to panstwo jest ze sraj tasmy.
bEsgOuzn
Alli
3 miesiące temu
Nic dziwnego skoro polskie wadze kupują preparaty genetyczne od Dani gdzie zakazano wyszczepiania ludzi ze względu na dużą ilość zgonów
AAA
3 miesiące temu
Ludzie nie wierzcie WHO. Punktualnie o 19.30 w programie pierwszym TVPiS są jedyne prawdziwe i rzetelne dane.Świat nam zazdrości wszystkiego i nas oczerniają.
Holecka wiado...
3 miesiące temu
Polska walczy z emisją CO2 poprzez ilość oddychających Polaków
stachu jones
3 miesiące temu
to prawda, każdego dnia miliony osób umierajo na ulicach na koronowirusa xD
Gumis emeryt
3 miesiące temu
To ze rzad nie robi nic zeby lecxyc ludzi na raka czy serce i musieli znalesc jakas wymowke. Przeciez to nie my to Covid a bidny wirus Bogu ducha winien. Masakra
Naiwniak
3 miesiące temu
Ja chyba zaczne grac w totkai bede te ich numerki wrzucac pewnikiem bede mial kumulacjew lotto.
Gość
3 miesiące temu
Ludzie umierają bo lekarze konowały nue leczą, nie umieją postawić diagnozy, są niedouczeni i nie odpowiadają za swoje pomyłki. Wszyscy mądrzy lekarze wyjechali.
I respirator ...
3 miesiące temu
Ludzie umierają, bo zbyt późno zgłaszają się po pomoc. Tak było w kilku przypadkach moich znajomych. Rodzina wzywała karetkę, gdy chory tracił już przytomność i nie mógł protestować, że nie chce do szpitala.
dlatego tak j...
3 miesiące temu
rząd ma za mało szczepionek ciągle coś się nie zgadza miało być więcej przyszło mniej itp. a drugi powód to nieogarnięte społeczeństwo polskie, które niestety będzie wymierać bo w większości z małymi świadomymi wyjątkami jest strasznie tępa, i taka "skacząca" "buntowinicza" oraz"rzucająca się mentalność" w stylu co po co mi maseczka i szczepionka oraz covid 19 nie istnieje tu się roi od penerów z iq na poziomie zera, w takim Uk też dużo tępaków ale jak im dali szczepionkę to chociaż się szczepią
Illuminati
3 miesiące temu
Ludzie z Polski uciekaja, jak z Meksyku. Politycy was pieknie robia w konia. Traktuja was jak bydlo, to wagonu i za granice.
bEsgOuzf
załamka
3 miesiące temu
A przecież cały świat nam zazdrości naszej władzy i jak to oni sobie doskonale radzą z Covidem
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić