Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Raport WHO. Przerażające dane. W Polsce najgorzej w Europie

426
Podziel się:

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opublikowała nowy tygodniowy raport dot. koronawirusa. Ponownie największą liczbę nowych zgonów w całej Europie w minionym tygodniu odnotowano w Polsce.

Raport WHO. Przerażające dane. W Polsce najgorzej w Europie
Ponownie największą liczbę nowych zgonów w całej Europie w minionym tygodniu odnotowano w Polsce. (Getty Images)

Wstrząsające dane WHO. W ostatnich 7 dniach na całym świecie wykryto 5 705 981 nowych zakażeń COVID-19. Z raportu Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że liczba nowych zakażeń rośnie od 9 tygodni. Co więcej, już drugi tydzień z rzędu liczba nowych przypadków utrzymuje się na najwyższym poziomie od początku pandemii.

W ostatnim tygodniu na COVID-19 zmarło 93 523 osób na całym świecie. To o 6 proc. więcej niż w poprzednim tygodniu. Tygodniowe statystyki rosną nieprzerwanie od 7 tygodni. Większość wszystkich przypadków nowych zakażeń koronawirusem wykrytych na świecie w ostatnim tygodniu odnotowano w regionie Azji Południowo-Wschodniej (47 proc.)

Najwięcej nowych przypadków COVID-19 zgłoszono w Indiach (2 597 285 nowych przypadków; wzrost o 20 proc.), Brazylii (421 933 nowych przypadków; wzrost o 4 proc.), Stanach Zjednoczonych (345 692 nowych przypadków; spadek o 15 proc.), Turcji (257 992 nowych przypadków; spadek o 32 proc.) i Francji (163 666 nowych przypadków; spadek o 23 proc.).

W Europie w ostatnim tygodniu odnotowano 1 166 859 nowych przypadków COVID-19 (co stanowi o 22 proc. mniej w porównaniu do poprzedniego tygodnia) i 22 819 nowych zgonów (12 proc. spadek). Najwięcej nowych przypadków zgłoszono w Turcji (257 992 nowych przypadków; spadek o 32 proc.), Francji (163 666 nowych przypadków; spadek o 23 proc.) oraz Niemczech (129 404 nowe przypadki; spadek o 11 proc.).

W Polsce ponownie najwięcej zgonów w całej Europie

Niestety największą liczbę zgonów w krajach europejskich odnotowano ponownie w Polsce (2 653 nowych zgonów; 7,0 nowych zgonów na 100 tys. osób; spadek o 22 proc.). Dalej są Rosja (2 630 nowych zgonów; 1,8 nowych zgonów na 100 tys. osób; spadek o 1 proc.) oraz Turcja (2 493 nowe zgony; 3,0 nowe zgony na 100 tys. osób; wzrost o 4 proc.).

Zobacz także: Koronawirus. Obostrzenia poluzowane. "Ale sytuacja w Polsce nadal nie jest dobra"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(426)
ktobypomyslal
rok temu
w tym kraju wybranym i rzadzonym przez pis...
M1306
rok temu
Bo covidowi bardzo mu odpowiada i zrobi jeszcze najwięcej śmiertelnej egzekucji w Polsce
Marius.
rok temu
Najmniejsze bezrobocie,pierwsze miejsce w walce ze srovid i inne banaly. To panstwo nie jest z tektury to panstwo jest ze sraj tasmy.
Alli
rok temu
Nic dziwnego skoro polskie wadze kupują preparaty genetyczne od Dani gdzie zakazano wyszczepiania ludzi ze względu na dużą ilość zgonów
AAA
rok temu
Ludzie nie wierzcie WHO. Punktualnie o 19.30 w programie pierwszym TVPiS są jedyne prawdziwe i rzetelne dane.Świat nam zazdrości wszystkiego i nas oczerniają.
Holecka wiado...
rok temu
Polska walczy z emisją CO2 poprzez ilość oddychających Polaków
stachu jones
rok temu
to prawda, każdego dnia miliony osób umierajo na ulicach na koronowirusa xD
Gumis emeryt
rok temu
To ze rzad nie robi nic zeby lecxyc ludzi na raka czy serce i musieli znalesc jakas wymowke. Przeciez to nie my to Covid a bidny wirus Bogu ducha winien. Masakra
Naiwniak
rok temu
Ja chyba zaczne grac w totkai bede te ich numerki wrzucac pewnikiem bede mial kumulacjew lotto.
Gość
rok temu
Ludzie umierają bo lekarze konowały nue leczą, nie umieją postawić diagnozy, są niedouczeni i nie odpowiadają za swoje pomyłki. Wszyscy mądrzy lekarze wyjechali.
I respirator ...
rok temu
Ludzie umierają, bo zbyt późno zgłaszają się po pomoc. Tak było w kilku przypadkach moich znajomych. Rodzina wzywała karetkę, gdy chory tracił już przytomność i nie mógł protestować, że nie chce do szpitala.
dlatego tak j...
rok temu
rząd ma za mało szczepionek ciągle coś się nie zgadza miało być więcej przyszło mniej itp. a drugi powód to nieogarnięte społeczeństwo polskie, które niestety będzie wymierać bo w większości z małymi świadomymi wyjątkami jest strasznie tępa, i taka "skacząca" "buntowinicza" oraz"rzucająca się mentalność" w stylu co po co mi maseczka i szczepionka oraz covid 19 nie istnieje tu się roi od penerów z iq na poziomie zera, w takim Uk też dużo tępaków ale jak im dali szczepionkę to chociaż się szczepią
Illuminati
rok temu
Ludzie z Polski uciekaja, jak z Meksyku. Politycy was pieknie robia w konia. Traktuja was jak bydlo, to wagonu i za granice.
załamka
rok temu
A przecież cały świat nam zazdrości naszej władzy i jak to oni sobie doskonale radzą z Covidem
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić