Anna Jankowska| 

Polski rząd wygrał z koronawirusem? Marek Belka kpi z Mateusza Morawieckiego

111

Mateusz Morawiecki na wtorkowej konferencji prasowej entuzjastycznie podsumował dotychczasową walkę z epidemią koronawirusa. Tego zachwytu nie podziela jednak Marek Belka. Ekonomista wbił premierowi kilka szpil, m.in. na temat dziennej liczby zachorowań na koronawirusa.

Marek Belka kpi z Mateusza Morawieckiego
Marek Belka kpi z Mateusza Morawieckiego (Getty Images)

Mateusz Morawiecki chwali się sukcesami w walce z koronawirusem. W czasie wtorkowej konferencji prasowej premier, minister zdrowia Łukasz Szumowski i szef MSWiA Mariusz Kamiński podsumowali dotychczasową walkę z epidemią koronawirusa.

Odważne decyzje uratowały Polskę przed kataklizmem, jaki widzieliśmy w Europie Zachodniej. Dzisiaj idziemy w lepszym kierunku, możemy kroczyć bezpieczniejszą drogą - podkreślał premier.

Polska poradziła sobie z koronawirusem lepiej od zamożniejszych krajów? Taką tezę stawia od kilku tygodni Mateusz Morawiecki w swoich przemówieniach. W trakcie wtorkowej konferencji ponownie podkreślił, że w innych krajach dochodziło do apokaliptycznych scen i lekarze musieli dokonywać selekcji ludzi.

Koronawirus w Polsce. Marek Belka nie podziela entuzjazmu premiera

Ekonomista w swoim poście na Twitterze sugeruje, że Mateusz Morawiecki popada w nadmierny samozachwyt. Belka wytknął premierowi dzienny przyrost nowych zakażeń oraz to, że Polska nie znajduje się na listach krajów, których obywatele będą mogli swobodnie podróżować po Europie po otwarciu granic.

Premier @MorawieckiM kolejny raz ogłasza światu, że sam najlepiej poradził sobie z epidemią koronawirusa. Grecja i Czarnogóra już zapewne przepraszają za odmienne zdanie w temacie. Statystyki nowych dziennych zachorowań również zakłopotane swoim zachowaniem - zakpił Marek Belka.

We wtorek wykryto 107 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu pandemii zmarło 7 kolejnych chorych. W całej Polsce zdiagnozowano w sumie 24 271 zarażonych SARS-CoV-2, z czego 1 081 pacjentów zmarło.

Zobacz też: Były szef NZ Andrzej Sośnierz o błędach w walce z epidemią. "Tylko się broniliśmy"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić