Ponad 430 mln wyświetleń. Publiczność w teatrze była w szoku

207

Chińska sztuka została ostro krytykowana za wykorzystywanie prawdziwych wilków, które rzucają się na aktorów. Widzowie byli w szoku, gdy zobaczyli na scenie walki ze zwierzętami.

Ponad 430 mln wyświetleń. Publiczność w teatrze była w szoku
Widzowie nie mogli uwierzyć własnym oczom

Nagranie z teatru w Xi’an w prowincji Shaanxi zostało udostępnione na platformie Weibo. Nagranie z kontrowersyjnej sztuki ma już ponad 430 mln wyświetleń.

Wilki rzucają się na aktorów

W inscenizacji "Legenda Tuoling" wykorzystano prawdziwe wilki, które wchodzą na scenę bez smyczy i kagańców. Na wideo widać, jak w pewnym momencie zaczynają gonić aktorów i rzucają się na nich. Kilka osób zaczęło także z nimi walczyć.

Jak się okazuje, wszystko było zaplanowane. Kontrowersyjna scena była częścią wizualizacji historii Jedwabnego Szlaku – starożytnego szlaku handlowego. Wilki miały symbolizować niebezpieczeństwa, z jakimi borykali się starożytni chińscy wojownicy podczas przemierzania Azji Środkowej.

Widzowie byli zszokowani tym, co zobaczyli. Wielu z nich skrytykowało sztukę ze względu na duże ryzyko, że wilki zrobią krzywdę aktorom lub komuś z widowni. Huaxia Cultural Tourism, firma, która pomogła stworzyć przedstawienie, zapewnia jednak, że wszystko jest pod kontrolą.

Wilki są udomowione od trzech do czterech pokoleń. Zostały legalnie wychowane i przeszkolone przez profesjonalnych trenerów. Mają certyfikaty od 2018 roku i w ciągu ostatnich trzech lat nie wydarzył się żaden wypadek - powiedział przedstawiciel w oświadczeniu.

Jak przekazuje CNN, aby zapewnić bezpieczeństwo publiczności, firma umieściła siatki ochronne między sceną a fotelami. Natomiast aktorzy noszą ochraniacze, aby nie doznać kontuzji podczas walk z wilkami.

Zobacz także: Izrael się zbroi. Napięcia z Palestyńczykami na południu kraju
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić