Popularny lek znika z aptek. "Nie ma jeszcze planów na wznowienie produkcji"

74

Wiele osób będzie rozczarowanych tą wiadomością. Z aptek zniknie bardzo popularny lek, po którego sięga wielu Polaków. Lekarstwo od dłuższego czasu było trudno dostępne, a w najbliższym czasie całkowicie zniknie z półek. Pacjenci muszą nastawić się na znalezienie zamiennika.

Popularny lek znika z aptek. "Nie ma jeszcze planów na wznowienie produkcji"
Popularny lek zniknie z aptek (Pixabay)

Chodzi o Manti - bardzo popularny lek łagodzący objawy związane ze zgagą, nadkwaśnością i niestrawnością. Jest dostępny bez recepty, w formie tabletek do żucia. Zawiera substancje zobojętniające sok żołądkowy, dzięki czemu chroni śluzówkę żołądka i zapobiega powstawaniu wrzodów.

Ten lek zniknie z aptek. Nie wiadomo, czy powróci

Polacy, jako przedstawiciele narodu lubującego się w ciężkich i tłustych potrawach, chętnie sięgają po Manti, który łagodzi skutki ciężkich posiłków. Od dłuższego czasu jednak użytkownicy leku spotykają się z rozczarowaniem w aptekach.

Pacjenci coraz częściej słyszą od farmaceutów, że lek jest bardzo trudno dostępny. Pojedyncze opakowania można nabyć już tylko w wybranych aptekach, w których zostały większe zapasy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Szczepionka na wściekliznę. Tak powstało pierwsze lekarstwo na śmiertelną chorobę

W ciągu najbliższych kilku tygodni sytuacja się pogorszy. Jak podaje portal gdziepolek.pl, zapasy leku się kończą, a producent nie zamierza go dalej produkować.

Od producenta mamy informację, iż zapasy leku Manti wyczerpały się i na ten moment nie ma jeszcze planów na wznowienie produkcji. Nie jest znana data powrotu leku do aptek - podano w komunikacie portalu.

Przyczyna wstrzymania produkcji nie została ujawniona. Użytkownicy leku muszą nastawić się na znalezienie jego odpowiednika. Bardzo możliwe bowiem, że lekarstwo nie powróci na rynek.

Na szczęście w aptekach można znaleźć produkty o podobnym składzie i działaniu. Z pewnością poproszony o to farmaceuta doradzi w kwestii dobrania odpowiedniego zamiennika.

Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić