Jan Manicki
Jan Manicki| 

Poruszający apel ojca. Brał nadgodziny, żeby kupić synkowi prezent

38

Złodziej ukradł 7-latkowi hulajnogę, którą chłopiec dostał na urodziny. Okazuje się, że wychowujący go samotnie ojciec musiał brać dodatkowe dyżury w pracy, aby ją kupić. Mężczyzna zamieścił w sieci chwytający za serce wpis.

Poruszający apel ojca. Brał nadgodziny, żeby kupić synkowi prezent
Mieszkaniec Sosnowca zamieścił w sieci poruszający wpis (Google Maps, Facebook)

Media społecznościowe obiegła poruszająca historia z Sosnowca. Mieszkaniec ul. Wysokiej samotnie wychowuje 7-letniego syna, któremu na urodziny kupił wymarzoną hulajnogę. By zdobyć na nią pieniądze, musiał brać w pracy nadgodziny.

Hulajnoga została jakiś czas temu skradziona. Ojciec chłopca nie ma jednak zamiaru zgłaszać tego faktu na policję. Zwrócił się z apelem do złodzieja, prosząc go oddanie hulajnogi.

Jako samotny tata nie mam dużego portfela, ale daję radę. Dam radę jak mi nie będziesz przeszkadzać. Proszę Cię oddaj mi ją. Nie masz swojej to mogę Ci pożyczać. Nie musisz kraść. Przyjdź. Pogadamy. Nie musisz się mnie obawiać. Pomogę jak będę mógł – napisał mężczyzna.

"Zabrałeś hulajnogę mojemu synowi". Dramatyczny wpis samotnego ojca

Mężczyzna pisze, że nowa hulajnoga była warta 250 zł. Dla niektórych może nie być to duża kwota. Ojciec 7-latka twierdzi jednak, że dla niego taki wydatek nie jest znacznym wysiłkiem.

Zabrałeś hulajnogę mojemu synowi. Jego wina, że nie przypilnował ale ma 7 lat, więc trzeba go zrozumieć, że nie zna tej ciemniejszej strony świata, czyli kradzieży (…). Nie będę Cię szukał, nie będę zgłaszał na policję. Tylko proszę o oddanie – prosi mężczyzna we wzruszającym wpisie.

Ojciec 7-latka dodaje, że jego syn nie wie o kradzieży hulajnogi. Mężczyzna daje złodziejowi czas do piątkowego wieczoru. Podaje także swój adres i pisze, że hulajnoga jest biała, z grafiką brytyjskiej flagi.

Poruszający apel do złodzieja. Na wpis zareagowali internauci

Pod postem na grupie "Spotted: Sosnowiec" na Facebooku internauci zaczęli oferować mężczyźnie kupno nowej hulajnogi, na wypadek gdyby złodzieja nie ruszyło sumienie. Mieszkańcy Sosnowca masowo wyrazili chęć zrzucenia się na nową zabawkę dla 7-latka.

Oddam hulajnogę mojego syna, bo dostał nową, jeśli Pan chce – napisała jedna z internautek.
Dzięki takim ludziom jak Wy, wierzę, że ten świat jest jeszcze cos wart! – dodała kolejna.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Obejrzyj także: Chory na raka nastolatek marzy, by przed śmiercią ożenić się ze swoją dziewczyną

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić