Porządkował pasiekę. Niebezpieczne odkrycie w ulu

86

Podczas wykonywania prac porządkowych na prywatnej posesji w Parczewie odnaleziono pistolet. Broń znajdowała się wewnątrz ula i stanowiła własność zmarłego myśliwego. Z ustaleń mundurowych wynika, że jest to rewolwer z czasów II wojny światowej, który wkrótce trafi do szczegółowej ekspertyzy.

Porządkował pasiekę. Niebezpieczne odkrycie w ulu
Podczas porządkowania ula znaleziono pistolet. (Policja)

To już kolejne w ostatnich dniach dość nietypowe zgłoszenie w Parczewie (woj. lubelskie). Tym razem dyżurny parczewskiej komendy otrzymał powiadomienie dotyczące odnalezienia broni palnej na terenie prywatnej posesji.

Jak się okazało 58-letni mieszkaniec gminy Sosnowica zadzwonił na numer alarmowy twierdząc, że podczas porządkowania posesji po zmarłym kilka lat temu wujku, wewnątrz pszczelego ula znalazł broń palną.

Zgłaszający oznajmił również, że posesja nie jest zamieszkiwana oraz że nikt do tej pory nie wykonywał żadnych porządków w pasiece należącej do zmarłego krewnego, który był myśliwym - relacjonuje sierżant sztabowy Ewelina Semeniuk z parczewskiej policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sensacyjne odkrycie na Podkarpaciu. Nagolenniki z epoki brązu sprzed 2500 lat

Na miejscu interweniowali policjanci. Funkcjonariusze wykonali niezbędne czynności i zabezpieczyli odnalezioną broń. Śledczy oceniają, że jest to rewolwer, bez amunicji i cech numerycznych.

Znalezisko pochodzi prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Wkrótce trafi on do szczegółowej ekspertyzy, która jednoznacznie wykaże, jakiego typu jest to broń palna - informuje rzeczniczka parczewskiej policji.

Mundurowi przypominają, że niedopuszczalne jest wchodzenie w posiadanie broni czy amunicji, nie będąc uprawnionym do tego stosownym zezwoleniem. Przepisy w tym zakresie są jednoznaczne. Posiadanie, chociażby jednego naboju czy broni bez zezwolenia jest przestępstwem, za które Kodeks Karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności. W przypadku odnalezienia tego typu przedmiotów zawsze należy poinformować policję.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić