Sarbinowo. Dramatyczny finał gry w 3 kubki

660

W Sarbinowie turysta z Wielkopolski nie dał się oszukać i został zraniony z broni śrutowej przez jednego z organizatorów "gry w trzy kubki". Z obrażeniami głowy trafił do pobliskiego szpitala.

Sarbinowo. Dramatyczny finał gry w 3 kubki
Turysta nie dał się oszukać - został zraniony z broni śrutowej. (Policja)

Zdarzenie rozegrało się na głównej ulicy Sarbinowa (woj. zachodniopomorskie), gdzie trzech mężczyzn zorganizowało nielegalną "grę w trzy kubki". Mieszkaniec Wielkopolski przebywający z rodziną na urlopie zorientował się, że ta gra to oszustwo.

Między 52-letnim turystą a jednym z organizatorów gry doszło do awantury, która zakończyła się strzałem z broni śrutowej w jego kierunku. W wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna trafił z urazem głowy do koszalińskiego szpitala.

Policjanci ustalili świadków oraz rysopis sprawcy. Niedługo po zdarzeniu 21-letni mężczyzna został zatrzymany i już usłyszał zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Niebezpieczne SMS-y. Ekspert radzi, co robić, by nie stracić pieniędzy

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.

Policja przestrzega, że organizatorzy gry w trzy kubki to grupa ludzi, która wykorzystuje naszą chęć na łatwą wygraną. Zasady zabawy są proste. Wystarczy zgłosić swoje uczestnictwo i obstawić wybrany kubek.

Z reguły jest tak, że w proceder zaangażowana jest grupa osób. Jedna z nich zaprasza przechodniów do obstawiania, za pieniądze, w którym z trzech kubków znajduje się piłeczka. Reszta tworzy tłum wykazujący zainteresowanie i głośno kibicujący graczom. Z reguły "trzy kubki" kończą się przegraną osoby zaproszonej do gry, bądź wygraną osoby podstawionej przez jej organizatora.

Pamiętajmy o tym, że żadna gra nie może toczyć się bez uczestników. Nie dajmy się więc zaprosić do obstawiania pieniędzy i odgadywania, gdzie organizator ukrył kulkę. Nie angażując się w ten oszukańczy proceder, nie damy jego organizatorom możliwości wykorzystania naszej naiwności - przestrzega policja.
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić