Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Poseł Konfederacji tłumaczy się ze skandalicznego wpisu. "To był czarny humor!"

225

Ryszard Wilk z Konfederacji opublikował wpis z filmową sceną zabójstwa dwójki aktywistów klimatycznych, precyzując, że chodzi o "Ostatnie Pokolenie". Teraz poseł tłumaczy się z kontrowersyjnego zachowania. - Nie nawoływałem do jakiejkolwiek przemocy - mówi Wilk w rozmowie z o2.pl.

Poseł Konfederacji tłumaczy się ze skandalicznego wpisu. "To był czarny humor!"
Poseł Wilk komentuje swój kontrowersyjny wpis (East News, East News)

Ryszard Wilk wywołał skandal swoim wpisem na Facebooku. We wtorek (23.04) udostępnił nagranie z argentyńskiego serialu "Bellas Artes", na którym widać zabójstwo dwójki aktywistów klimatycznych.

Poseł porównał jednocześnie bohaterów krótkiego fragmentu filmu do aktywistów organizacji "Ostatnie Pokolenie". To grupa, która odpowiada m.in. za blokady dróg w Polsce czy oblewanie dzieł sztuki farbą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kontrowersyjne stanowisko Konfederacji. Polityk PO komentuje sondaż
"Ostatnie Pokolenie" kontra miłośnik sztuki - napisał Wilk, który dopiero po dwóch dniach wyjaśnił, że wyrwany z kontekstu kadr pochodzi z latynoskiej komedii.

Ukarania parlamentarzysty domaga się Akcja Demokracja oraz poseł Koalicji Obywatelskiej Franciszek Sterczewski.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Wilk: wandale klimatyczni powinni zostać ukarani

Sam parlamentarzysta Konfederacji nie widzi w swoim zachowaniu nic złego. W rozmowie z o2.pl przekazał, że nagranie "było oczywistym czarnym humorem". Wilk uważa, że nie nawoływał do jakiejkolwiek przemocy.

Wideo, które wstawiłem na Facebooka, było oczywistym czarnym humorem, a nie nawoływaniem do jakiejkolwiek przemocy, jak to odczytują niektórzy. Eskalacja emocji w prawdziwym życiu jest groźna i musi zostać powstrzymana - broni swojego zachowania poseł.

Ryszard Wilk dodał jednocześnie, że "wandale klimatyczni powinni zostać zatrzymani i ukarani, nic ponad to". Parlamentarzysta przyznał, że humor z argentyńskiego serialu jest "dość ostry".

Nagranie pochodziło z argentyńskiego serialu. Ten humor rzeczywiście był dość ostry, jednak to nadal humor. Można to wyczytać, chociażby po podkładzie muzycznym - stwierdził parlamentarzysta.

Wilk nie odniósł się do pytania, czy żałuje swojego wpisu i czy nie uważa, że poszedł jednak o krok za daleko. Stwierdził natomiast, że krytykowanie "Ostatniego Pokolenia" jest "niepoprawne polityczne", ale nie widzi w tym nic złego.

Nie widzę nic złego w niepoprawnym politycznie wyśmiewaniu czy krytykowaniu organizacji, która w Niemczech już została uznana za przestępczą, a u nas robi wszystko, aby taką właśnie zostać - mówi nam poseł Konfederacji.

Dodajmy, że do wpisu odnieśli się przedstawiciele "Ostatniego Pokolenia". Aktywiści porównali zachowanie parlamentarzysty Konfederacji do faszyzmu.

Poseł RP Ryszard Wilk nakłania do strzelania do osób z Ostatniego Pokolenia. Gdy rozpocznie się masowa ucieczka ludów, będzie chciał strzelać do uchodźców. Faszyzm jest tylko kilka kroków stąd - napisali aktywiści ekologiczni na Facebooku.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Marcin Lewicki, dziennikarz o2.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić