Anna Jankowska| 

Poseł na wakacjach. "Grecja tańsza niż polskie morze"

184

Konrad Berkowicz z Konfederacji zachwala zagraniczne wakacje w dobie pandemii koronawirusa. Poseł podkreśla, że z powodu zapaści w branży turystycznej wypoczynek jest znacznie tańszy niż zwykle, a sama wycieczka może uchronić przed zakażeniem się koronawirusem w Polsce.

Poseł na wakacjach. "Grecja tańsza niż polskie morze"
Poseł na wakacjach. "Grecja tańsza niż polskie morze" (Facebook.com, Konrad Berkowicz.)

Poseł Konfederacji poleca Polakom zagraniczne wojaże. Konrad Berkowicz wykorzystał korzystne ceny wyjazdów za granicę i na wakacje wybrał się do Grecji. Poseł nie ukrywa, że w dobie pandemii Bałtyk cenowo zdecydowanie przegrywa z cieplejszymi rejonami Europy.

Mało kto decyduje się na wyjazd za granicę, więc popyt na loty oraz usługi na żyjących z zagranicznej turystyki wyspach dramatycznie spadł. Według restauratorów i hotelarzy, z którymi rozmawiałem – aż o 80 proc.! – podkreśla Berkowicz.

Poseł sugeruje, że za unikaniem polskiego morza przemawiają też względy epidemiologiczne. Przykładowo na Krecie zanotowano zaledwie 22 przypadki zachorowań od początku pandemii, a plaże i lokale są według relacji Berkowicza zdecydowanie mniej zatłoczone niż polskie.

Jest tylko jedno istotne zagrożenie – polski rząd w każdej chwili może wprowadzić obowiązek tzw. kwarantanny po powrocie. To byłby dopiero absurd: odizolowanie kogoś, kto przyleciał z wyspy z sumą 22 przypadków do kraju, w którym podobno jest 1000 dziennie. Przecież po odbyciu kwarantanny, taki turysta znów będzie narażony na polskiego covida – zakpił poseł na Facebooku.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: All inclusive po polsku. Tak branża radzi sobie z kryzysem
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić