Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Magdalena Ogórek wydała oświadczenie. "Żądam poszanowania prywatności"

149
Podziel się

Dziennikarka TVP, Magdalena Ogórek opublikowała w sobotę 1 sierpnia oświadczenie na swoim koncie na Twitterze. Dotyczy ono sprawy aresztowania w Krakowie Piotra M., byłego posła SLD i rektora kilku krakowskich uczelni.

Magdalena Ogórek wydała oświadczenie. "Żądam poszanowania prywatności"
Magdalena Ogórek wydała oświadczenie (Getty Images, Beata Zawrzel, NurPhoto)
bCPFFLXF

Piotr M. aresztowany. Magdalena Ogórek wydała oświadczenie

W związku z pojawieniem się informacji o postawieniu zarzutów Piotrowi M. "a prywatnie mężowi Magdaleny Ogórek" oświadczam, że sprawa ta nie dotyczy w najmniejszym stopniu mojej osoby. W związku z powyższym żądam poszanowania prywatności mojej i córki, a w przypadku naruszenia tejże prywatności podejmę natychmiastowe kroki prawne" - poinformowała na Twitterze Magdalena Ogórek.
bCPFFLXH

Zatrzymanie Piotra M.

W piątek 31 lipca 2020 Piotr M., były poseł SLD i rektor kilku krakowskich uczelni, został zatrzymany. Prokuratura postawiła mu 5 zarzutów.

Czego dotyczą zarzuty wobec Piotra M.?

Wirtualnemedia.pl podają, że "zarzuty dotyczą m.in. działania na szkodę wierzycieli Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla w Krakowie (poprzez ukrywanie składników majątkowych szkoły o wartości 218 tys. zł, które mogły zostać zajęte w postępowaniach egzekucyjnych).

Chodzić ma także o wyrządzenie szkody majątkowej Wyższej Szkole Gospodarki i Zarządzenia w wysokości ponad 500 tys. zł (poprzez transfer środków pieniężnych tej szkoły na inne konta i przywłaszczenie tych pieniędzy) oraz wyłudzenia na szkodę osoby prywatnej 2,6 mln zł (poprzez zawieranie szeregu umów z tą osobą i wprowadzenie w błąd co do rzeczywistego przeznaczenia tych pieniędzy)".

bCPFFLXN

Dodatkowo chodzi też o niewypłacanie wynagrodzeń lub wypłacanie ich z opóźnieniem pracownikom Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla. Co więcej, nie były też regulowane składki na ubezpieczenie społeczne pracowników. Aresztowany Piotr M. dostał też zarzut niezgłoszenia wniosku o upadłość, chociaż powstały warunki do złożenia takiego wniosku.

bCPFFLYi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(149)
Starszy.
2 tyg. temu
NARESZCIE ŻE TERAZ NIE MA ŚWIĘTYCH KRÓW.JAK MOŻE TAKI CZŁOWIEK NAUCZAĆ STUDENTÓW NA UCZELNIACH.??? WSTYD ZA TAKICH PROFESORÓW.
pracownik
2 tyg. temu
Czy mozna byc rektorem kilku uczelni????? No mozna, prywatnych oczywiscie. Taki rektor bierze kase a czy bywa w pracy to inna sprawa. Jak mozna efektywnie kierowac firma rzadko lub wcale w niej nie bywajac? Pracownik najemny nie ma takiej szansy. Porazka z tymi dziadami biznesmenami.
Ala
2 tyg. temu
Chyba robi interesy z marchewką i wyszedł warzywniak. Dostali 2 miliardy to propaganda na całego. Chorzy na raka poumierali i nie ma skarg.
bCPFFLYj
Basia
2 tyg. temu
Dla kasy zmieniła poglądy i cała Polska to widziała. Nie miała grama wstydu. A teraz cała Polska widzi jej upokorzenie bo mąż okazał się nieuczciwy. To dlaczego się jeszcze nadyma i grozi komuś kto wyjawia swoje zdanie na ten temat. Trzeba mieć wiele tupetu i bezczelności! Myśli, że jeśli się o tym nie mówi to nic się nie zdarzyło? Pani Magdo! Nic się nie ukryje. Ale pewnie ma pani nadzieję, że pańscy mocodawcy zrobią dla pani wszystko i zatuszują tę sprawę. Nie wiem czy jest pani taka mocna? Chyba spełniła pani już swoją rolę w telewizji. Wybory się odbyły. Czas się zwijać. Oj, jaki straszny upadek!!! Świecić twarzą przed całym krajem! Współczuję. No cóż?\!~Takie jest życie. Dowalała pani innym - teraz czas na panią!
Eee
2 tyg. temu
O2 przekupione i boi się smyka Ziobro. Kasują prawdę.
Najnowsze komentarze (149)
RZADAM.OGURA
5 dni temu
a ja rzadam zeby zwrucila swoje drogie buciki i drogie sukienki. rzadam przeprosin na kolanach... bo mial byc zwrocony zrabowany obraz z muzeum w londynie a jest inna kradziez.... rzadam przeprosin na kolanach i do tego w mini i w bialych blyszczacych ponczoszkach.
AntyTeza
2 tyg. temu
Polska, Komunistow - Katolikow, sprawa jej meza jej ne dotyczy. Dla przypomnienia kandydatki na Prezydenta PRL ver 2.0 Po pierwsze, powinna publicznie przeprosic jako osoba publiczna, ze posrednio jest zamieszana w przestepstwo i stanowczo zaprzeczyc,ze nie ma nic z tym wspolnego. Po drugie, jezeli on jest winny i ona nic nie wiedziala to powinna natychmiast sie z nim rozwiesc. Jest tez 3 opcja , o wszystkim wiedziala , korzystala z nielegalnie zagarnietego mienia, nie powiadomila organow sledczych czyli jest wspolwinna popelnienia przestepstwa. Zobaczymy ktora opcja sie sprawdzi za jakis czas. Na ktora glosujecie?
Łobserwatur
2 tyg. temu
Nic ich nie łaczy oprócz corki i doktoratu
Pro PO
2 tyg. temu
Druga połowa nic nie wie ? A z współdzielności majątkowej korzysta ?
też matka
2 tyg. temu
Karma zawsze wraca. Trzeba szanować prywatność innych a i Pani prywatność byłaby uszanowana. Zawsze postępuj z ludźmi tak jak chciałabyś aby z Tobą postępowali inni. Szanujesz innych masz szacunek, plujesz jadem i Ciebie oplują. To prawdy stare jak świat.
gosc
2 tyg. temu
Jak sie innych bluzgało to bylo w porządku ?
olka
2 tyg. temu
siedzi na tvp rządowej to ją i mężusia władza ochroni, kolesiostwo
kkk
2 tyg. temu
ona żąda po tym co robiła innym? co za tupet i obłuda
bCPFFLYb
Maty
2 tyg. temu
Fajny gość jak magda więcej mądrych osób pozdro marty
Ślązak
2 tyg. temu
Pani Ogórek Pani wszystko wiedziała tak jest prawda !!!!!!
Żąda
2 tyg. temu
Żądaj żądaj.
Student
2 tyg. temu
To juz jasne jak Magdalena Ogorek POZYSKAŁA Doktorat !!! Mąż Rektor ... i jest doktorat Ogorkowej.
Czek
2 tyg. temu
Teraz się pani odcina Ale korzystała pani z dobrodziejstw działalności męża. Nie wierzę że nic Pani nie wiedziała że mąż robił przekręty finansowe.
Racjonalista
2 tyg. temu
To jej mężem nie jest Leszek Miller który ją protegował na prezydenta Polski?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić