Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Magdalena Ogórek wydała oświadczenie. "Żądam poszanowania prywatności"

200

Dziennikarka TVP, Magdalena Ogórek opublikowała w sobotę 1 sierpnia oświadczenie na swoim koncie na Twitterze. Dotyczy ono sprawy aresztowania w Krakowie Piotra M., byłego posła SLD i rektora kilku krakowskich uczelni.

Magdalena Ogórek wydała oświadczenie. "Żądam poszanowania prywatności"
Magdalena Ogórek wydała oświadczenie (Getty Images, Beata Zawrzel, NurPhoto)

Piotr M. aresztowany. Magdalena Ogórek wydała oświadczenie

W związku z pojawieniem się informacji o postawieniu zarzutów Piotrowi M. "a prywatnie mężowi Magdaleny Ogórek" oświadczam, że sprawa ta nie dotyczy w najmniejszym stopniu mojej osoby. W związku z powyższym żądam poszanowania prywatności mojej i córki, a w przypadku naruszenia tejże prywatności podejmę natychmiastowe kroki prawne" - poinformowała na Twitterze Magdalena Ogórek.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zatrzymanie Piotra M.

W piątek 31 lipca 2020 Piotr M., były poseł SLD i rektor kilku krakowskich uczelni, został zatrzymany. Prokuratura postawiła mu 5 zarzutów.

Czego dotyczą zarzuty wobec Piotra M.?

Wirtualnemedia.pl podają, że "zarzuty dotyczą m.in. działania na szkodę wierzycieli Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla w Krakowie (poprzez ukrywanie składników majątkowych szkoły o wartości 218 tys. zł, które mogły zostać zajęte w postępowaniach egzekucyjnych).

Chodzić ma także o wyrządzenie szkody majątkowej Wyższej Szkole Gospodarki i Zarządzenia w wysokości ponad 500 tys. zł (poprzez transfer środków pieniężnych tej szkoły na inne konta i przywłaszczenie tych pieniędzy) oraz wyłudzenia na szkodę osoby prywatnej 2,6 mln zł (poprzez zawieranie szeregu umów z tą osobą i wprowadzenie w błąd co do rzeczywistego przeznaczenia tych pieniędzy)".

Dodatkowo chodzi też o niewypłacanie wynagrodzeń lub wypłacanie ich z opóźnieniem pracownikom Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla. Co więcej, nie były też regulowane składki na ubezpieczenie społeczne pracowników. Aresztowany Piotr M. dostał też zarzut niezgłoszenia wniosku o upadłość, chociaż powstały warunki do złożenia takiego wniosku.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić