o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Posłowie KO złożyli wniosek o odwołanie ministra Przemysława Czarnka

11
Podziel się

Posłowie Koalicji Obywatelskiej złożyli w Sejmie wniosek o odwołanie ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. "Minister Czarnek musi odejść, jest ministrem złym i szkodliwym, pełnym pogardy i agresji" - skomentowała wiceszefowa klubu KO Barbara Nowacka.

Posłowie KO złożyli wniosek o odwołanie ministra Przemysława Czarnka
(PAP)
bELgxtWt

Posłowie KO złożyli wniosek o odwołanie ministra Przemysława Czarnka. Poinformowali o tym w środę na konferencji prasowej.

Minister Czarnek musi odejść, jest ministrem złym i szkodliwym, pełnym pogardy i agresji. Jego wypowiedzi o młodzieży, o części polskiego społeczeństwa dyskwalifikują go nawet jako parlamentarzystę, nie mówiąc o tym, że go w pełni dyskwalifikują jako osobę, która ma odpowiadać za przyszłość polskich dzieci - skomentowała Barbara Nowacka.
bELgxtWv

Posłowie KO chcą odwołania Czarnka. "Rozpoczęliśmy podróż do ciemnogrodu"

Rafał Grupiński stwierdził, że polski system oświaty został zdewastowany przez poprzedniczkę Czarnka, a polityka obecnego ministra prowadzi do ciemnogrodu.

Po dewastacji polskiego systemu oświaty przez panią minister Zalewską, która zlikwidowała gimnazja, rozpoczęliśmy podróż do ciemnogrodu. Przemysław Czarnek jest ministrem, który próbuje cofnąć nas do czasu obskurantyzmu, do czasów nietolerancji, do czasów, w których nie liczono się z prawami człowieka - powiedział Grupiński.
bELgxtWB

Była szefowa MEN Krystyna Szumilas zwróciła również uwagę, że w poniedziałek przed resortem edukacji odbył się protest. Nauczyciele, uczniowie i samorządowcy protestowali przeciwko polityce Czarnka.

Apelowali do pana ministra o to, żeby szkołę pozostawił w spokoju, pozwolił jej być szkołą demokratyczną, otwarta, szkołą, w której uczniowie, nauczyciele, rodzice, środowisko lokalne mogłoby wyrażać swoje zdanie; szkołą, o której kształcie decydowaliby ludzie, którzy są blisko uczniów, szkołę samodzielną, autonomiczną; szkołę, która uczy zasad demokracji, która pozwala uczniom na zadawanie pytań i myślenie - podkreślała Szumilas.

Zobacz także: Rozważali odsunięcie Przemysława Czarnka. Katarzyna Lubnauer komentuje

bELgxtWC
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELgxtWW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(11)
Życzliwy!
1 tyg. temu
Co ta Pani Nowacka sobą reprezentuje, że ma czelnosc krytykować człowieka wartosciowego i oddanego Polsce, a nie przyjaciołom ze wschodu.
koza
2 miesiące temu
Nareszcie!!!!
Polecam
4 miesiące temu
Poznajcie prawdę o Czarnku.
bELgxtWX
mini ster
4 miesiące temu
boją się go i skowyczą, bo chcą nienormalności jako codzienności, a ja wybieram konserwatyzm i póki co jestem za nieodwoływaniem ministra edukacji.
el-ka
4 miesiące temu
Odwołać Czarnka. Co to za minister,który chce wprowadzić religię na maturze. Gorszego ministra edukacji nie bylo. Jaka przyszłość będzie miała polska mlodziez,po takich naukach. A gdzie języki obce,gdzie informatyka. Już Korea Południowa wyprzedza polska edukację. Ta młodzież będzie miała przyszłość. A u nas,jak rodzice się postarają,to doksztalca. Religią na maturze. To już glupszego pomysłu nikt nie wymyślił.
to ja
4 miesiące temu
Patriota Polski, wartościowy człowiek, który kocha Polskę.
Australopitek
4 miesiące temu
Czarnek jest mała ptaszyna, Czarnek istota niewielka, on brzydką Unie wkłada do garnka, A nikt nie popiera Czarnka. Więc wołam: Czyż nikt nie pamięta, że Czarnek jest druh nasz szczery?! Kochajcie Czarnka rodacy, kochajcie, do jasnej cholery!
Balbina von Z...
4 miesiące temu
Czarnek ma rację. Ziemia jest płaska a różniczka jest wyniczkiem odejmowanka. Bramki są okrągłe a piłki są dwie. Pan Czarnek jest kolejną zemstą kaczelnika Jarozbawa.
Adam
4 miesiące temu
Czarnek jest super! Popiera kościół i ordo lurdis! Brawo. Wyprowadzi nas z tej zatęchłej unii
Apeluje
4 miesiące temu
Lewica narzeka że minister nie wychwala tęczy. Wy lewica sie weźcie za ministra od emaili bo to skandal sluzbowe emaile na publicznych skrzynkach. Minister Czarnek jest spoko !
Arbait maht s...
4 miesiące temu
Hamie miałeś szansę
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić