o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

Poszli w góry w krótkich spodenkach. GOPR musiał ratować im życie

38
Podziel się

Morsowanie w tym roku ma swój złoty czas i coraz więcej ludzi decyduje się na wejście do zimnej wody. Ci turyści z Babiej Góry zdecydowali się na bardziej odważną wersję morsowania.

Poszli w góry w krótkich spodenkach. GOPR musiał ratować im życie
W akcji ratunkowej udział brało 20 ratowników GOPR. (Facebook)
bEstHeXV

Internet przez lata dał już nam poznać kilka chellange, które mogą być tragiczne w skutkach. Im większe ryzyko, tym więcej zabawy. Jednak to "wyzwanie" choć ryzykowne, nie ma prawa skończyć się dobrze.Tak po prostu, bo takie są prawa natury.

Pewni odważni turyści postanowili na Babią Górę w letnich ubraniach. Problem w tym, że temperatura sięgała minut 14 stopni. Nawet doświadczony mors, który podjąłby się takiego wyzwania, nie wszedłby na szczyt cały i zdrowy. Organizm przy takim wysiłku i temperaturze ochładza się bardzo szybko.

bEstHeXX

Odważni turyści szybko się o tym przekonali na własnym ciele. Ich "hardkorowe morsowanie" skończyło się interwencją Podhalańskiej Grupy GOPR. W akcji ratunkowej musiało uczestniczyć 20 specjalistów.

Znajdujący się w okolicy turyści w miarę możliwości podzielili się ubraniami z "morsami górskimi", ale stan jednej z kobiet uczestniczącej w feralnie wyprawie jest ciężki i nie jest ona w stanie samodzielnie wracać. Zgłoszenie zostało przekazane do Stacji Centralnej GOPR Beskidy a po konsultacji - z uwagi na potencjalną ilość poszkodowanych wymagających transportu - w rejon zgłoszenia wyruszyło ponad 20 ratowników z GOPR Beskidy oraz naszej Grupy. Tymczasem znajdujący się na miejscu turyści starają się zapewnić poszkodowanej względny komfort termiczny - relacjonuje GOPR na swojej stronie.
bEstHeYd

Turyści zostali przykryci kocami termicznymi. Ratownicy odpowiednio zabezpieczyli "górskich morsów" i przetransportowali karetkami do szpitala. Stan jednej z kobiet był bardzo niepokojący. Z relacji GOPRu na Facebooku wynika, że nie mogła ruszać nogami.

Zobacz także: Obostrzenia mają za nic. Tłumy na zamkniętych stokach w Zakopanem
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEstHeYy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(38)
Pele
7 miesięcy temu
Fotki na Facebooka zdążyli wrzucić? Brak słów na tą głupotę.. kasę za akcję ratunkową na 100 procent powinni oddać!
niech zgadnę
7 miesięcy temu
Może byli z Wąchocka, bo tam jak słyszą zamieć i gołoledż to łapią miotły w dłoń i latają nago.
Przezorny
7 miesięcy temu
Nie mogli zabrać ze sobą plecaka z ubraniem, tak w razie czego?
bEstHeYz
turysta
7 miesięcy temu
Byłem tam. Gdy widziałem tych zamarzających ludzi, nie zatrzymywałem się, aby pomóc. Nie ze złośliwości, w takiej sytuacji, jeżeli nie jest się ratownikiem, należy myśleć głównie o sobie. Dzięki temu, dzisiaj nie mam nawet kataru.
xyz
7 miesięcy temu
"temperatura sięgała minut 14 stopni"-Ile to stopni?
8787
7 miesięcy temu
Morsowanie to sposób na zdrowie, a nie popis głupoty. Po swoim parku niech sobie paraduje w majtkach po śniegu i wodzie ile chce . Ale jak kierowców na drodze tak turystów w górach obowiązują przepisy. I nie widzę powodu , żeby z przyczyny takiego chojraka, czy damulki w szpilkach ratownicy mieli za darmo ryzykować życiem.
EMERYT
7 miesięcy temu
wystawic rachunki za pomoc --nie ma zgody na pomoc z naszych podatków , za głupote każdy musi sam płacić ,
bolo
7 miesięcy temu
każdy robi co uważa , a innym hu do tego
Odważni
7 miesięcy temu
to byli powstańcy, a nie tłumiki chcące zabłysnąć w necie
Język Polski
7 miesięcy temu
Proszę o poprawienie tego artykułu, zawiera dużo błędów składniowych.
Pan las
7 miesięcy temu
Niech jeszcze lasy zamkną
Sędzia
7 miesięcy temu
Za minut 14 to idę do pracy
Bdh
7 miesięcy temu
A niech se choda i goli, to nie są dzieci 4 letnie (bynajmniej fizycznie) więc powinni myśleć w miarę logicznie. Ale jak już będą wzywać pomoc, to koszty akcji razy 3, aby ktoś kto złamie nogę nie musiał przez takich geniuszy czekać godzinę dłużej
bEstHeYr
Krook
7 miesięcy temu
Pewnie wycieczka z Sosnowca
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić