o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
MMC
|

Poszli w góry w krótkich spodenkach. GOPR musiał ratować im życie

38
Podziel się

Morsowanie w tym roku ma swój złoty czas i coraz więcej ludzi decyduje się na wejście do zimnej wody. Ci turyści z Babiej Góry zdecydowali się na bardziej odważną wersję morsowania.

Poszli w góry w krótkich spodenkach. GOPR musiał ratować im życie
W akcji ratunkowej udział brało 20 ratowników GOPR. (Facebook)
bDJRaghx

Internet przez lata dał już nam poznać kilka chellange, które mogą być tragiczne w skutkach. Im większe ryzyko, tym więcej zabawy. Jednak to "wyzwanie" choć ryzykowne, nie ma prawa skończyć się dobrze.Tak po prostu, bo takie są prawa natury.

Pewni odważni turyści postanowili na Babią Górę w letnich ubraniach. Problem w tym, że temperatura sięgała minut 14 stopni. Nawet doświadczony mors, który podjąłby się takiego wyzwania, nie wszedłby na szczyt cały i zdrowy. Organizm przy takim wysiłku i temperaturze ochładza się bardzo szybko.

bDJRaghz

Odważni turyści szybko się o tym przekonali na własnym ciele. Ich "hardkorowe morsowanie" skończyło się interwencją Podhalańskiej Grupy GOPR. W akcji ratunkowej musiało uczestniczyć 20 specjalistów.

Znajdujący się w okolicy turyści w miarę możliwości podzielili się ubraniami z "morsami górskimi", ale stan jednej z kobiet uczestniczącej w feralnie wyprawie jest ciężki i nie jest ona w stanie samodzielnie wracać. Zgłoszenie zostało przekazane do Stacji Centralnej GOPR Beskidy a po konsultacji - z uwagi na potencjalną ilość poszkodowanych wymagających transportu - w rejon zgłoszenia wyruszyło ponad 20 ratowników z GOPR Beskidy oraz naszej Grupy. Tymczasem znajdujący się na miejscu turyści starają się zapewnić poszkodowanej względny komfort termiczny - relacjonuje GOPR na swojej stronie.
bDJRaghF

Turyści zostali przykryci kocami termicznymi. Ratownicy odpowiednio zabezpieczyli "górskich morsów" i przetransportowali karetkami do szpitala. Stan jednej z kobiet był bardzo niepokojący. Z relacji GOPRu na Facebooku wynika, że nie mogła ruszać nogami.

Zobacz także: Obostrzenia mają za nic. Tłumy na zamkniętych stokach w Zakopanem
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJRaghG
bDJRagia
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(38)
Phaeton
2 miesiące temu
Obciążyć kosztami akcji, za głupotę się płaci, szczególnie gdy jest to zrobione z premedytacją. Dziękuję. Dobranoc.
księgowy
2 miesiące temu
Oby tylko szanowna bohaterka otrzymała fakturkę z kosztami akcji ratunkowej na przelew 14dni
PS81
2 miesiące temu
Nie żebym obrażał Kogoś! Ale w zimie o krótkich spodenkach nie zapomnieli, a o mózgu zapomnieli 🤔🤔🤔Co jest grane? 🤔🤔🤔
bDJRagib
123
2 miesiące temu
Skrajna głupota. Rozumiem taki sport ale nie bieg na Babią Górę tylko w terenie gdzie w każdej chwili mogę wrócić do samochodu i się ogrzać
FR anek
2 miesiące temu
To nie byli żadni turyści. Turyści tak się nie zachowują, nie idą tak "wyposażeni" w góry, nieważne latem, czy zimą. To byli ludzie zarażeni modą, swoistą "ideologią", którym wydawało się, że można oszukać naturę, organizm. To ludzie bez żadnej pokory wobec gór, nie rozumiejący warunków pogodowych, bezmyślni - to mało powiedzieć. Chcę powtórzyć: TO NIE TURYŚCI!. Wszystkie media używają słowa turysta mówiąc i pisząc o takich przypadkach skrajnej głupoty i nieodpowiedzialności. To obraza turystów.
Najnowsze komentarze (38)
Pele
miesiąc temu
Fotki na Facebooka zdążyli wrzucić? Brak słów na tą głupotę.. kasę za akcję ratunkową na 100 procent powinni oddać!
niech zgadnę
2 miesiące temu
Może byli z Wąchocka, bo tam jak słyszą zamieć i gołoledż to łapią miotły w dłoń i latają nago.
Przezorny
2 miesiące temu
Nie mogli zabrać ze sobą plecaka z ubraniem, tak w razie czego?
turysta
2 miesiące temu
Byłem tam. Gdy widziałem tych zamarzających ludzi, nie zatrzymywałem się, aby pomóc. Nie ze złośliwości, w takiej sytuacji, jeżeli nie jest się ratownikiem, należy myśleć głównie o sobie. Dzięki temu, dzisiaj nie mam nawet kataru.
xyz
2 miesiące temu
"temperatura sięgała minut 14 stopni"-Ile to stopni?
8787
2 miesiące temu
Morsowanie to sposób na zdrowie, a nie popis głupoty. Po swoim parku niech sobie paraduje w majtkach po śniegu i wodzie ile chce . Ale jak kierowców na drodze tak turystów w górach obowiązują przepisy. I nie widzę powodu , żeby z przyczyny takiego chojraka, czy damulki w szpilkach ratownicy mieli za darmo ryzykować życiem.
EMERYT
2 miesiące temu
wystawic rachunki za pomoc --nie ma zgody na pomoc z naszych podatków , za głupote każdy musi sam płacić ,
bolo
2 miesiące temu
każdy robi co uważa , a innym hu do tego
bDJRaghT
Odważni
2 miesiące temu
to byli powstańcy, a nie tłumiki chcące zabłysnąć w necie
Język Polski
2 miesiące temu
Proszę o poprawienie tego artykułu, zawiera dużo błędów składniowych.
Pan las
2 miesiące temu
Niech jeszcze lasy zamkną
Sędzia
2 miesiące temu
Za minut 14 to idę do pracy
Bdh
2 miesiące temu
A niech se choda i goli, to nie są dzieci 4 letnie (bynajmniej fizycznie) więc powinni myśleć w miarę logicznie. Ale jak już będą wzywać pomoc, to koszty akcji razy 3, aby ktoś kto złamie nogę nie musiał przez takich geniuszy czekać godzinę dłużej
Krook
2 miesiące temu
Pewnie wycieczka z Sosnowca
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić