Poszły konie po betonie. Niecodzienne sceny koło Rawicza

15

Zaskakujący widok napotkali dziś mieszkańcy wsi Golejewko nieopodal Rawicza. Z tamtejszej stadniny uciekło pokaźne stado koni. W pościg za zwierzętami natychmiast ruszyły służby.

Poszły konie po betonie. Niecodzienne sceny koło Rawicza
Konie wracające do stadniny w Golejewku (KPP w Rawiczu)

To widok, którego bez wątpienia nie spotyka się codziennie. Do lokalnych służb trafiło bowiem niespotykane zgłoszenie ze wsi Golejewko nieopodal Rawicza. Okazało się, że po ulicach wioski, a także okolicznych miejscowościach biega stado koni.

Jak się okazało, zwierzęta uciekły z lokalnej stadniny. O sprawie bardzo szybko poinformowała w mediach społecznościowych Komenda Powiatowa Policji z Rawicza.

Uwaga! Ze Stadniny koni w Golejewku z padoku uciekło stado koni. Część zwierząt została już wyłapana w rejonie miejscowości Słupia Kapitulna. Zwierzęta były również widziane w okolicach miejscowości Niemarzyn. Apelujemy do kierujących poruszających się w tym rejonie o zachowanie ostrożności. Istnieje możliwość, że zwierzęta wtargną na drogę. Należy pamiętać że są one wypłoszone i zdenerwowane - głosił komunikat.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Do sieci trafiło także nagranie dokumentujące dużą grupę koni poruszających się po lokalnej drodze. W pościg za końmi bardzo szybko ruszyły służby, które rozpoczęły wyłapywanie oswobodzonych koni.

Konie szybko wróciły do stadniny

Jak się okazało, akcja poszukiwawcza zakończyła się sukcesem w stosunkowo niedługim czasie. Służby po ok. 2 godzinach poinformowały, że wszystkie konie zostały już wyłapane. W sumie mowa o ponad 20 osobnikach, a w zatrzymywaniu zwierząt aktywny udział brali mieszkańcy miejscowości Słupia Kapitulna, do której uciekło najwięcej koni.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Konie całe i zdrowe wróciły już do stadniny. Teraz policja zajmie się ustaleniem okoliczności ucieczki zwierząt oraz wskazaniem ewentualnych winnych tego zdarzenia.

Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić