Angelika Karpińska| 
aktualizacja 

Potajemne zgromadzenie Żydów. Wyciekło wstrząsające nagranie

227

Na początku listopada w synagodze w Nowym Jorku zorganizowano wesele, w którym brało udział kilka tysięcy gości. Władze przekazały, że organizatorzy zostaną ukarani grzywną w wysokości 15 tys. dolarów za naruszenie ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa.

Potajemne zgromadzenie Żydów. Wyciekło wstrząsające nagranie
Żydowskie wesele w trakcie pandemii (YouTube)

8 listopada w synagodze Yetev Lev D'Satmar w dzielnicy Williamsburg w Nowym Jorku odbyło się ogromne żydowskie wesele. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać tysiące skaczących, tańczących i śpiewających gości, którzy nie mają na sobie maseczek i nie stosują się do zasad dystansu społecznego.

Ogromne chasydzkie wesele w Nowym Jorku. Ilu gości wzięło w nim udział?

W synagodze mieści się ok. 7 tys. osób, ale nie jest jasne, ilu dokładnie gości było na weselu. Burmistrz Nowego Jorku powiedział, że władze nadal próbują ustalić ostateczną liczbę uczestników.

Wiemy, że odbył się ślub. Wiemy, że był za duży. Nie mam dokładnej liczby, ale niewątpliwie było tam zbyt wielu ludzi. Wyglądało na to, że naprawdę starano się to ukryć. Co jest absolutnie nie do przyjęcia - powiedział Bill de Blasio.

Burmistrz przekazał, że organizatorzy zostaną ukarani grzywną w wysokości 15 tys. dolarów (ok. 56 tys. zł) za naruszenie ograniczeń związanych z pandemią. Ponadto na budynku synagogi umieszczono ogłoszenie o zawieszeniu działalności, a jeśli okaże się, że ponownie naruszają ograniczenia, synagoga zostanie zamknięta na stałe.

"The New York Times" podał, że organizatorzy trzymali w tajemnicy szczegóły dotyczące ślubu. Goście dowiedzieli się o nim pocztą pantoflową.

Zobacz także: Rok pandemii. Tak świat zmienił się w ciągu 12 miesięcy

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić