Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 
aktualizacja 

Wigilia z limitem uczestników. Sprawdź szczegóły

17

To już pewne. Tegoroczne święta będą przebiegały w reżimie sanitarnym. Rząd wprowadza nowe obostrzenia, które będą obowiązywały do 27 grudnia. Jak będzie wyglądać wigilia? Ile osób można zaprosić na święta?

Wigilia z limitem uczestników. Sprawdź szczegóły
Wigilia. Ile osób przy stole? (Pixabay)

Wigilia w czasie pandemii koronawirusa

Rząd wprowadza nowe obostrzenia związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Nowe rozporządzenie nie wszystkim się spodoba. Liczba osób przy wigilijnym stole będzie musiała zostać mocno ograniczona.

Ilu gości można zaprosić na wigilię?

W świetle nowego rozporządzenia Rady Ministrów w spotkaniach (w tym również świątecznych, tj. kolacja wigilijna) będzie mogło brać udział nie więcej niż 5 osób. Do 27 grudnia zakazane jest "zgromadzeń, w tym imprez, spotkań i zebrań niezależnie od ich rodzaju, z wyłączeniem spotkań do 5 osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie".

Na wigilię można zaprosić 5 osób

Do limitu osób nie zalicza się domowników, którzy organizują spotkanie przy wigilijnym stole. Limit 5 osób dotyczy gości, którzy przyjdą na wigilię z zewnątrz.

Nie są to i nie będą święta takie, jakie znamy. To będą święta w reżimie sanitarnym. Dlatego zapis, który się pojawia, dotyczy ograniczenia liczby osób – powiedział cytowany przez businessinsider.com.pl rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
Zobacz także: Wigilia 2020. Ile osób przy stole? Rzecznik rządu wyjaśnia
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić