Potężne eksplozje nad miastem. "Absolutny chaos" w Wielkiej Brytanii

52

Potężne eksplozje i pożar budynku fabrycznego zaskoczyły mieszkańców Kidderminster w zachodniej Anglii. Strażacy walczą z ogniem, a policja prosi o unikanie tego obszaru i zamykanie okien w domach. W tej chwili nie ma informacji o poszkodowanych i przyczynach pożaru.

Potężne eksplozje nad miastem. "Absolutny chaos" w Wielkiej Brytanii
Potężne eksplozje nad miastem (Twitter)

Potężny pożar wybuchł w miejscowości Kidderminster w zachodniej Anglii, w hrabstwie Worcestershire. Około godziny 14.50 czasu lokalnego służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o płonącym budynku fabrycznym w okolicach Park Street. Strażacy, którzy przybyli na miejsce ocenili, że pożar jest "duży" i powoduje znaczne utrudnienia.

Potężne eksplozje i pożar

Policja zamknęła ulicy w okolicy i poprosiła ludzi o unikanie tego obszaru. Ze znajdującej się w pobliżu szkoły ewakuowano wszystkich uczniów. Straż Pożarna i Ratownicza Hereford i Worcester zaapelowała do mieszkańców okolicy o zamykanie okien.

Jeden z mieszkańców miasta, który pracuje obok miejsca zdarzenia, powiedział, że widział ogień rozprzestrzeniający się po całym budynku fabrycznym. "Były potężne eksplozje. Dym unosił się bardzo wysoko. W tej chwili w mieście słychać tylko syreny, trzaski i huki" – powiedział BBC.

"Absolutny chaos"

Na nagraniach świadków widać płonącą fabrykę i dym unoszący się nad pobliskimi dzielnicami mieszkalnymi. Mieszkańcy Kidderminster opisują to zdarzenie jako "absolutny chaos".

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Policja prosi o unikanie terenu

Heather Jones, która mieszka około pięciu minut spacerem od miejsca zdarzenia, powiedziała BBC, że kiedy wybuchł po raz pierwszy, dym był "niesamowicie ciemny" i nastąpiły "ogromne eksplozje".

Pogotowie Ratunkowe w West Midlands poinformowało, że wysłał na miejsce zdarzenia kilkadziesiąt karetek. Ratownicy proszą ludzi, aby unikali obszarów dotkniętych dymem i popiołem. W tej chwili nie ma informacji o przyczynach pożaru oraz poszkodowanych.

Zobacz także: Potężny pożar w Mediolanie. 20-piętrowy apartamentowiec stanął w ogniu
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić