o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

Potężny cios w Kościół. Młodzi ludzie przemówili

630
Podziel się

Złe wiadomości dla polskiego Kościoła. Pytani o to, z jakich aktywności mogliby zrezygnować, aby móc dłużej korzystać z internetu, młodzi ludzie najczęściej wskazują mszę świętą. Taki wniosek płynie z raportu NASK "Nastolatki 3.0".

Potężny cios w Kościół. Młodzi ludzie przemówili
Nastolatkowie wolą spędzać czas w internecie niż w kościele - wynika z raportu NASK (Getty Images)
bELdBVFh

Nastolatkowie coraz więcej czasu spędzają w internecie - wynika z raportu "Nastolatki 3.0" sporządzonego przez państwowy instytut badawczy NASK. Nawet zmuszenie do pracy na komputerze z powodu pandemii nie zmniejszyło zainteresowania siecią w czasie wolnym - podkreśla jeden z autorów badania, Rafał Lange.

Dla nastolatków internet jest ważniejszy niż religia

Wyniki badania najbardziej mogą zmartwić Kościół katolicki. Okazuje się bowiem, że dzisiejsi nastolatkowie wolą spędzać czas w sieci niż na mszy.

bELdBVFj

Na pytanie "Z jakich aktywności mógłbyś/mogłabyś zrezygnować, aby móc dłużej korzystać z internetu?" większość ankietowanych (ponad 30 proc.) odpowiedziała, że z nabożeństwa religijnego lub mszy świętej. Dalej znalazły się "oglądanie TV, filmów, seriali itp." (27 proc.), "odrabianie lekcji, uczenie się" (23,2 proc.) i "zajęcia pozaszkolne" (20,6 proc.).

Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego SAC im. ks. Witolda Zdaniewicza zwrócił uwagę na te niepokojące wyniki. "Religia wyraźnie przegrywa z internetem" - napisano na facebookowym profilu instytutu.

bELdBVFp

Badanie zostało zrealizowane w grudniu 2020 roku na populacjach nastolatków oraz ich rodziców i opiekunów prawnych. Kompletne odpowiedzi uzyskano od 1733 uczniów oraz 893 rodziców i opiekunów prawnych.

Zobacz także: Coraz mniej uczniów na religii? Rzecznik Episkopatu odpowiada
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELdBVFK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(630)
Wush
1 tyg. temu
Ten tekst "księdza", poniżej, to jakiś żart. I tyle. Prawdopodobnie, ktoś się nieźle bawi, mając świadomość, że ludzie wezmą to na serio. Na dodatek, ma spory problem, z poprawnym pisaniem. Ciekawe, czy to trollik, czy ktoś, kto zwyczajnie się bawi w taki sposób, bez otrzymywania za to wynagrodzenia. 😀
Anna
1 tyg. temu
Do księdza? Marka.I mam nadzieję, że Pan Bóg Ci zapłaci za te poglądy. Chociaż nie tyle za poglądy co za sposób ich wyrażania. Zero szacunku do ludzi wyłazi z każdego Twojego słowa i zdania. Brak pokory w stosunku do ludzi ,którzy pracują na Ciebie i Twoich kolegów księży. Zresztą retoryka taka sama jak u polityków, zwłaszcza pis,tak jak i księży,brak szacunku do narodu ,który im daje chleb...wille, konta w banku, samochody, bezkarność i wiele innych rzeczy.Następnym razem jak zechcesz się podła kreaturo wypowiedzieć to najlepiej ugryź się w jęzor, padnij na kolana i dziękuj Panu Bogu za to, że naród Polski daje Ci jeszcze to na co inni muszą ciężko pracować.
Lisa
1 tyg. temu
Ile się teraz daje za ślub, czy jest co łaska i ile tą łaska kosztuje???
bELdBVFL
srebrnik
2 tyg. temu
Myślę, że szkoda czasu na roztrząsanie się nad ks. Markiem bo zdaniem jego popleczników 0-100 komentarzy negatywnych to sukces nad sukcesami i raz jeszcze zwycięstwo :) Smutne to, że w miejscu, które w dzisiejszych ciężkich czasach człowiek powinien odnajdywać odrobinę otuchy i dobrego słowa może liczyć na spowiedź u takiego Mareczka.
Poznaniak
2 tyg. temu
Ja myślałem że chodzi księdzu o "remastero" = się "MONTERO", to ta ładna piosenka ?
look14.16cm
2 tyg. temu
A mój tata uwielbia grać w Daiboła drugiego. xD
look14.16cm
2 tyg. temu
Myślę że jak ksiądz Marek to myśli większość ePiSkopatu, ach władza , pieniądze za nic i życie za cudze , acz skromnie bo w luksusie, posłowie PiS przyniosą dary opłacone przez Polaków, których o zdanie się nie pyta, nie lepiej by spożytkować te pieniądze z podatków na walkę z ubóstwem, poszerzanie wiedzy, nowoczesne technologie, coś co zaowocuje dobrobytem każdego Polaka lub będzie mu służyć. A tak mamy w myśl posługi duszpasterskiej duchowieństwa "Skromne acz złote" i "to nam się po prostu należało!", szkoda że społeczeństwo za to płaci, każdy Polak, bez wyjątku.
Pasterz
2 tyg. temu
Parafrazując słowa radiowego klasyka to ładnie nam się tu wszystkim ks. Marek poPISał. Pragnę zwrócić uwagę na fakt, że środki pomocowe rozdawane na lewo i prawo przez obecną władzę nie pochodzą z kieszeni prezesa, ani z tacowego "co łaska". Są to pieniądze wypracowane przez ogół społeczeństwa, również przez tych niewdzięcznych pasożytów, do których ksiądz żywi taką pogardę. Te wpisy Szanownego duchownego powinien przeczytać jakiś wysoki urzędnik kościoła bo to wstyd, hańba i kompromitacja. Tacy jak ksiądz powinni mieć zakaz dotykania klawiatury bo krzywdzą kościół. Niech Bóg ma księdza w swojej opiece. Amen
ajaj
2 tyg. temu
Proszę księdza... a jak koloratka zbyt ciasno upięta pod jajcami to mózg też uciska?
ks. Marek
2 tyg. temu
Te Polacy to taki niewdzięczny naród! WW dodatku a za prawdę to i księdzu , śmią dać minusy! A tak się nie godzi, bo to prawda jest a ta w oczy kole , grzeszników! Bóg zapłać!
ks. Marek
2 tyg. temu
Trzeba i nakazać młodzieży aby chodziła, później taka rozpusta, granie w Diaboła Drugiego, teraz nawet wyszedł jakieś remastero, czyli przypomnienie, co to za absurd! I to grają starszy ludzie a czasem ci o prawicowych podglądach to i księdza by utopić by chcieli w przysłowiowej łyżce wody, bo mówi im że to grzech , grać w Diabolo , że seks jest brudny i służy tylko do poczęcia życia a nie przyjemnostek , jakie to niegodziwe rozpasanie, a później się dziwią że tyle gwałtów i zbrodni w świecie! A ci z PO wyborcy, to nawet są tacy że Kościół Święty, chcieli by może i opodatkować, a co jeszcze by pytania chcieli zadawać a na ofiarę dali?! Co za Sodomia , rozpasanie, najgorsi są ci co śmią krytykować wyśmienite pomysły Szanownego Pana Czarnka, czy nie pobierają 500+ a na rząd i Kościół , śmią POszczekiwać?! Co to za ludzie, skąd biorą się takie pasożyty, rząd dał im pieniądze 500+, a bezczelnie śmią go krytykować , co za absurdy! To jak wam nie odpowiada to nie pobierajcie 500+, że wam ręka nie uschła jeszcze! Niedługo religia, dzięki Wspaniałemu PiS i Szanownemu Panu profesorowi Czarnkowie będzie obowiązkowa i zobaczymy kto tu ma rację. Skąd ta pycha, ignorancja, pasożytnictwo i rozpasanie w Polakach! Niewdzięczni Polacy, powinni być wdzięczni za dary i sakramenty, jakie ofiaruje Kościół i ksiądz! STOP laicyzacji dzieci i młodzieży, przez niedojrzałych emocjonalnie rodziców! Szach mat! Bóg zapłać!
matka
2 tyg. temu
no i macie to na co od kilku lat uczciwie pracował kler !!! kto wiatr sieje ..burzę zbierze !!! Wymyślajcie jeszcze jakieś maratony przed pierwszą komunią ...jak jest to teraz , to za parę lat , połowa dzieci będzie chętna do przyjęcia tego sakramentu !!! I to kler będzie winny temu !! jak i temu ,że już dziś dzieci są zmuszane do chodzenia na dziesiątki jakichś wymyślonych i zbędnych prób i cudów na kiju !!Zamiast dziś oszczędzić tego dzieciom ....gdy one mają po 8 czy 9 godzin w szkole ...to jeszcze mają latać na wymyślone przez klechę próby i inne zbędne zajęcia !! A potem drogie prezenty , dla proboszcza , dla katechety i paru innych w kieckach ...i nie ważne ,że dla większości to zbyt drogie i kosztowne te ich wymysły ,i dekoracje całego kościoła !!!
abdul
2 tyg. temu
Hadzi abi Abib jesteś tu? Zgubiłem detonator.
bELdBVFD
Król Artur
2 tyg. temu
A ja świetlikowi napiszę tak: TYLKO OŚWIECENI KLĘKAJĄ DO MEJ LANCY
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić