Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Angelika Karpińska
|

"Poważne zagrożenie". Wariant nawet o 100 proc. bardziej śmiertelny

76
Podziel się

Naukowcy twierdzą, że bardzo zaraźliwy wariant COVID-19, który po raz pierwszy wykryto w Wielkiej Brytanii pod koniec ubiegłego roku, jest od 30 do 100 proc. bardziej śmiertelny niż poprzednie warianty koronawirusa.

"Poważne zagrożenie". Wariant nawet o 100 proc. bardziej śmiertelny
Brytyjski wariant koronawirusa jest bardzo śmiertelny (Getty Images)
bEUNIOet

W środę w czasopiśmie "British Medical Journal" opublikowano nowe badanie dotyczące brytyjskiego wariantu koronawirusa. Naukowcy porównali wskaźniki śmiertelności wśród pacjentów z Wielkiej Brytanii zakażonych nowym wariantem SARS-CoV-2, znanym jako B.1.1.7, z osobami zakażonymi innymi wariantami koronawirusa.

Odkryli, że śmiertelność brytyjskiego wariantu koronawirusa jest "znacząco wyższa". Zakażenie nową mutacją doprowadziło do 227 zgonów przy próbie 54906 pacjentów z COVID-19, w porównaniu ze 141 spośród tej samej liczby pacjentów zakażonych innymi wariantami.

bEUNIOev

Brytyjski wariant koronawirusa bardziej niebezpieczny

Jednocześnie brytyjski wariant jest ok. 40-70 proc. bardziej zakaźny od poprzednich. Ma w swoim kodzie genetycznym 23 mutacje, które znacznie ułatwiają mu rozprzestrzenianie się.

Wysoka śmiertelność w połączeniu z możliwością szybkiego rozprzestrzeniania się, sprawia, że B.1.1.7 stanowi zagrożenie, które należy traktować poważnie - powiedział jeden z autorów badania, Robert Challen z Uniwersytetu Exeter.
bEUNIOeB

Wariant B.1.1.7 został po raz pierwszy wykryty w Wielkiej Brytanii we wrześniu 2020 r. Od tamtej pory pojawił się w ponad 100 innych krajach - podaje agencja Reutera.

Zobacz także: Kto najczęściej jest hospitalizowany z powodu koronawirusa? Ekspertka odpowiada

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUNIOeW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(76)
pawel
9 miesięcy temu
no i co że nie ma pieniędzy na dezynfekcje , za to są na konkordat ( 1,8 mld ) +++
Biolog
9 miesięcy temu
Żaden wirus nie mutuje w stronę większej śmiertelności swojego żywiciela - ale to już redaktorzyny-mitotwórcy na zlecenie nie mogą wiedzieć, bo i skąd.
M1306
9 miesięcy temu
No to covid-19 na pompował bicki 100% śmiertelności powiedział "Jestem najsilniejszym wirusem i nikt mnie nie powstrzyma"
bEUNIOeX
M1306
9 miesięcy temu
No to covid-19 na pompował bicki 100% śmiertelności powiedział "Jestem najsilniejszym wirusem i nikt mnie nie powstrzyma"
xfgnfhm
9 miesięcy temu
Wariant czego? Arogancji i buty?
zmiana wersji...
9 miesięcy temu
propagandy c.d. z tego co pamiętam...podawano, że wariant brytyjski jest bardziej zaraźliwy ale mniej groźny...
Co myśleć ?
9 miesięcy temu
Na 54906 osób zmarło 227 osób to daje śmiertelność na poziomie 0,4% a cały czas twierdzą że Covid ma śmiertelność na poziomie 2-3% a tu się okazuje że ma śmiertelność (tego już zmutowanego groźniejszego) na poziomie grypy sezonowej i co o tym wszystkim sądzić
Wojciech
9 miesięcy temu
Oszuści robią wam wodę z mózgu licząc na to że nie macie pojęcia o genetyce i chorobach zakaźnych. KAŻDY wirus mutuje. To normalne. I z każdą mutacją staje się MNIEJ GROŹNY!! To też naturalne. Raz na milion zdarza się że wirus zmutuje do jakiejś groźniejszej formy. Ale tylko raz na milion a nie każda mutacja a was straszą każdą mutacją!!!
tak czy nie?
9 miesięcy temu
Czyli według danych z artykułu wychodzi, że śmiertelność po zachorowaniu tę najnowszą, przerażającą, straszną, wstrzymującą oddech całego świata mutację (zmutowane nie powinno być słabsze?) może wynieść aż niewyobrażalne 0,5% zarażonych (czyli wychodzi z artykułu, że obecnie jest 0,25%?) natomiast śmiertelność "po szczepionkach" raczej nie powinna przekroczyć obecnych 4% zaszczepionych? (ostatnia cyfra według ostrożnych szacunków "niepoprawnych" z netu)
88888888
9 miesięcy temu
Więcej szepionek, to jeszcze groźniejsze szczepy powstaną. No bo jakim cudem, kiedy wszystko jest zamknięte, dzieci pozbawione ferii, a ilość cjorych drastycznie rośnie. Jedynie co zmieniło się, to zaszczepionych co raz więcej. Może by tak zastanowili się, czy właśnie szczepienie może nieść ryzyko drastycznego wzrostu zachorowań. Ale nie przyznają tego, bo kasę stracą. WARTO MYŚLEĆ!
gość
9 miesięcy temu
do JASIAFASOLI.Jak jesteś taki mądry to chyba wiesz, że badania nad szczepionką trwa latami a nie kilka miesięcy.Ale wy tego nie widzicie jesteście zaślepieni ich kłamstwami.
policzyłem
9 miesięcy temu
z tych danych wynika, że śmiertelność w przypadku nowej mutacji wirusa wynosi ok. 0,4%, czyli umiera średnio 1 na 250 zarażonych.
sehr Gut
9 miesięcy temu
czekamy na wariant nowogrodzki . 1000% zakaźniejszy i 2000% bardziej smiertelny
bEUNIOeP
Ile można rob...
9 miesięcy temu
Wśród moich znajomych i przyjaciół wszyscy z tzw. katarkiem i wynikami dodatnimi na Sars-Cov II. Prowdopodobieństwo, że to Covid jest badzo wysokie. Pytanie co się rozwinie z tego tylko katarku. Sanepid w Polsce nie działa od września 2020 r., Polacy lekceważy normy epidemiologiczne, Kościoły otwarte, szkoły otwarte. U mmnie córka z klasy pierwszej przyniosła zarazę do domu. Rząd ponawia te same błędy. Natychmiast zamknąć szkoły, przedszkola i kościoły. Miejsca te mają zdecydowany wpływ na szerzenie pandemii. Otwórzmy je jak będzie ciepło i będzie można stale wietrzyć pomieszczenia. Dlaczego nie bada się wszystkich dzieci w szkołach gdzie doszło do zakażenia?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić