o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Powrót do szkół klas I-III. Jak tę decyzję oceniają Polacy? [BADANIE]

131
Podziel się

18 stycznia dzieci z klas I-III szkoły podstawowej wróciły do nauczania stacjonarnego. Zapytaliśmy Polaków, jak oceniają decyzję rządu o powrocie najmłodszych uczniów do szkół.

Powrót do szkół klas I-III. Jak tę decyzję oceniają Polacy? [BADANIE]
Powrót dzieci do szkół (PAP, Łukasz Gągulski)
bECEMPtx

W poniedziałek 18 stycznia dzieci z klas I-III szkół podstawowych wróciły do edukacji stacjonarnej. Reszta uczniów wciąż pozostaje przy nauce zdalnej.

Powrót dzieci do szkół. Co na to Polacy?

Z badania przeprowadzonego dla o2.pl na panelu Ariadna wynika, że ponad połowa badanych (57 proc.) pozytywnie ocenia decyzję o powrocie klas I-III do szkół. Przeciwko takiemu rozwiązaniu jest 24 proc. ankietowanych. 19 proc. nie potrafiło określić, jakie zdanie ma w tej kwestii.

bECEMPtz

Za powrotem uczniów z klas I-III do szkół jest aż 67 proc. rodziców dzieci w wieku szkolnym. Decyzję rządu negatywnie ocenia 21 proc., a 12 proc. wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".

Koronawirus. Czy nauczyciele powinni zostać zaszczepieni przed seniorami?

Zapytaliśmy również Polaków o to, jak oceniają pomysł, aby nauczyciele zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19 przed seniorami. Okazuje się, że większość ankietowanych popiera tę koncepcję.

bECEMPtF

Za takim rozwiązaniem opowiedziało się 55 proc. wszystkich badanych, w tym 53 proc. rodziców dzieci w wieku szkolnym. Przeciwko jest odpowiednio 20 i 22 proc. 15 proc. ankietowanych nie udzieliło jednoznacznej odpowiedzi.

bECEMPtG

Nota metodologiczna: Badanie przeprowadzone na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1097 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. Termin realizacji: 15-18 stycznia 2021 roku.

Zobacz także: Powrót dzieci do szkół. Czy placówki są na to przygotowane? Dr Grzesiowski odpowiada

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECEMPua
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(131)
eee
8 miesięcy temu
Głupota, najpierw otwarte powinny być przychodnie a nie szkoły!!!!
eee
8 miesięcy temu
Ludzie,czy nie widzicie co się dzieje?! Dlaczego nie wymusicie na rządzie otwarcia przychodni! Jak powrót dzieci jest taki bezpieczny, to dlaczego nie jest bezpieczne otwarcie przychodni?????
Aszer
8 miesięcy temu
Paranoja pandemii- długotrwałe przebywanie w maseczce powoduje podobne w skutkach niedotlenienie organizmu co zachorowanie na Covid 19.To skandal i granda, że dzieci w szkole są przymuszane do maseczek- powinna pilnie się tym zająć Prokuratura.
bECEMPub
Uczennica LO
8 miesięcy temu
Covid-19 potrwa jeszcze przez 3-4 lata bo występują przeciwciała
TEACHERCKU
8 miesięcy temu
Koronawirus potrwa jeszcze przez 3-4 lata jest coraz gorzej. Posyła nie młodzieży do szkoły to bardzo zły pomysł. Jesteśmy nowoczesnym społeczeństwem nauczajmy inaczej.
Stefan
8 miesięcy temu
Za dwa tygodnie wyjdzie tego skutek.
🧜‍♀️🧜‍♀️🧜‍...
8 miesięcy temu
Bardzo dobra robota Panie majster❗❗❗❗❗❗❗❗
gość
8 miesięcy temu
Niestety zasady o których mówił przedstawiciel rządu; dystans, dezynfekcja,tzw. bańki to tylko słowa. W większych szkołach nic z tego nie działa, znam jedną, gdzie brak płynu do dezynfekcji, dzieci z różnych klas mają ze sobą kontakt i zamiast jednego nauczyciela w drugiej klasie uczy dzieci aż czterech.
Justa
8 miesięcy temu
Wszystkie dzieci powinny być w szkole ,jak dzieci chodziły to nauczyciele zwracali uwagę że korzystanie z telefonów na przerwach rozprasza dzieci ,a teraz co nic nie rozprasza jak siedzą po 6godzin przed laptopem.Dzieci są rozlewinione,nie myślą ,nie chodzą nigdzie nie ćwiczą na w f ,są bez życia nic im się nie chce i nie ma się czemu dziwić mają dość takiej edukacji,a ja jako rodzic pytam jak długo jeszcze to będzie trwać kiedy pozwolicie nam normalnie żyć wirusy były ,są i będą i żaden PiS tego nie zmieni!!!😭😭😭
Andrzej
8 miesięcy temu
Moim zdaniem wszystkie dzieci powinne iść do szkoły od 1do8jak nie pójdą będą zacofane i zapomną języka polskiego 🇵🇱 może chyba rządowi polskiemu o to chodzi, będą mogli bardziej manipulować społeczeństwem obywatelskim Polski 🇵🇱
Joanna
8 miesięcy temu
Oczywiście, że to błąd. Wkrótce zobaczymy ile nowych zakażeń, ognisk 8 liczby znów pójdą w górę. Zła decyzja.
Lusis
8 miesięcy temu
Nie biadolcie ,że rozniosą wirusa .Siedzenie przed ekranem komputera niczego dobrego nie wróży.Wirusy były są i będą takie jest życie.
Kubek
8 miesięcy temu
Nie którzy myślą że jak się zaszczepimy to wirus zniknie nic bardziej mylnego wirus zostanie z nami na zawsze i niestety nie można do końca życia siedzieć w zamknięciu trzeba w końcu normalnie funkcjonowac
bECEMPtT
Joanna
8 miesięcy temu
Dobrze wiemy, ze ta plandemia to wymysl. Nauczyciele niech przestana marudzic. Czas nauczac dzieci, a nie siedziec na dupie i kase zgarniac. Wiecznie im zle. A do strajku to pierwsi. Znam kilkadziesiat przypadkow kiedy to trzynastolatki nie potrafia napisac jednego zdania bezblednie. Dajmy na to matury z lat 90tych. Wowczas trzy bledy w calej pracy i bylo po maturze. Cale to uwspolczesnianie i komputeryzowanie wyprodukuje nam polanalfabetow.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić