o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Powrót do szkół. Podano datę, kiedy uczniowie wrócą do klas

50
Podziel się

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował na poniedziałkowej konferencji prasowej, że 18 stycznia uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych wrócą do szkół. Starsi będą nadal mieć zajęcia online.

Powrót do szkół. Podano datę, kiedy uczniowie wrócą do klas
(Pixabay)
bErYRaqJ

W tym roku ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawirusa ferie dla uczniów w całej Polsce odbywają się w jednym terminie od 4 do 17 stycznia. Czy po przerwie dzieci wrócą do szkół?

Od 18 stycznia zdecydowaliśmy o utrzymaniu wszystkich dodatkowych obostrzeń oprócz uruchomienia nauczania stacjonarnego w klasach 1-3 w szkołach podstawowych - przekazał na konferencji Adam Niedzielski.
bErYRaqL

Jak powiedział minister Niedzielski uczniowie klasy 4 i starsi przez kolejne dwa tygodnie po feriach będą kontynuować naukę zdalną.

Tymczasem od dzisiaj w całej Polsce ruszyły masowe testy na obecność COVID-19 dla nauczycieli klas 1-3 szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych i pracowników obsługi administracyjnej szkół. Testy są bezpłatne i dobrowolne. Jak dotąd na badania zgłosiło się 165 tysięcy nauczycieli. Operacja ma zakończyć się 15 stycznia.

bErYRaqR

Wprowadzone wcześniej obostrzenia będą obowiązywać jeszcze przynajmniej przez kolejne 2 tygodnie. Rząd zapowiedział, że według planu najpóźniej odmrożona zostanie branża gastronomiczna i hotelarska. Według najczarniejszego scenariusza obostrzenia w tych sektorach mogą być zniesione dopiero w połowie marca i kwietnia.

Zobacz także: Niebezpieczne produkty spożywcze
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErYRarm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(50)
321
6 miesięcy temu
Moim zdaniem klasy 1-3 wróciły do szkoły bo rodzice nie mogli chodzić do pracy a klasy 4-8 zostały w domu bo są już "odpowiedzialne" jak dla mnie wszystkie klasy powinny wrócić do szkoły bo takim sposobem nauki się nie uczą. Ja jestem w 6 klasie i nie mogę wytrzymać tego siedzenia przed komputerem oczy mnie pieką no masakra. Poza tym od dawna nie widziałam moich koleżanek i tęsknię za nimi bardzo bym chciała wrócić do szkoły najpuźniej w marcu.
Melania
6 miesięcy temu
Moim zdaniem klasy od 4-8 powinny wrócić ja jestem w 5 klasie i tęsknię za szkołą
ksalamacha235
6 miesięcy temu
Powrót do szkół 2021 nie nastąpi do wakacji?! Jasny komunikat ministra
bErYRarn
Jest fajnie ...
6 miesięcy temu
Fajnie, puśćcie wszystkie dzieci do szkoły. Szkoły w której na lekcji WF są 3-4 klasy w jednej sali gimnastycznej o wymiarach 20x10 i tylko dwie szatnie w których nie ma żadnej wentylacji. To co niektórzy piszą jest nieodpowiedzialne.
Vania
6 miesięcy temu
Ludzie ale według mnie klasy 4-8 powinny wrócić do szkół ponieważ te klasy powinny uczyć się samodzielności a z takim 6,8 godzin dziennie przed komputerem lub laptopem dzieci wariują Ps. Niektóre osoby stały się takie chamskie że nie mogę
rewa
7 miesięcy temu
Czemu od 1-3 a nie np 1-5 czy 6???Ogłupianie,otumanianie level hard....!dzieciaki dniami ślęczą nad komupterami - dramat!!!!
Szypcy i wści...
7 miesięcy temu
Kiedy do wreszcie wrucimy do szkoły te e-lekcje mnie wprowadzają do szału i niedziała mi mikrofon więc wluty chce otrzymać wiadomoi że klasy 4-6 wrucą do szkoły. Dziękuję
kuba
7 miesięcy temu
Kiedy powrót klas 4-8?
Anonim
7 miesięcy temu
Moim zdaniem do szkoły powinno się wrócić dopiero kiedy będzie po ok. 100 przypadków dziennie. Wszystko zamknięte, a szkoły otwarte... bo przecież w szkole dzieci nie przenoszą korona-wirusa. To jest niebezpieczne zarówno dla dzieci i ich rodzin, jak i nauczycieli... ILE RAZY POLSKI RZĄD BĘDZIE SIĘ UCZYŁ NA BŁĘDACH?!?!
Z klasy 7
7 miesięcy temu
Starsze klasy powinny wrócić do szkoły! Nie dość że dzieci z młodszych klas miały dziennie po trzy lub cztery półgodzinne lekcje zdalne, to jeszcze teraz wracają do szkoły! A ja będę siedzieć sześć godzin przed kompem, bo 'małe dzieciaczki muszą mieć kontakt". Jak zwykle mniejsi najważniejsi
Messa 90
7 miesięcy temu
Przecież ten gbur Morawiecki powiedział tym swoim pupilką, że nie ma żadnej pandemie. Dużo osób o tym wie. Mało tego, przy otwarciu olimpiady w Londynie, w roku 2012 wszystko pokazano, w tym całym teatrzyku,co będzie nas czekać,korona była zapowiedziana lata wstecz. A ludzie dalej dupami trzęsą. Sezon grypowy trwa w najlepsze. Zdzieci robią przygłupów. Powinni cały czas się uczyć w szkołach. Ludzie dalej nic nie kumają. Taka prawda.
Aneta
7 miesięcy temu
Ja pracuje w przedszkolu jako pomoc i wiem jak działają obostrzenia!Nie da się przy małych dzieciach zachować rezim sanitarny,dzieci placza ,smarkają ,tulą się do nas i co mamy zrobić?U nas jest jedna pani od języka angielskiego i nie ma wyboru musi się przemieszczać z grupy do grupy.Niech Ci co wymyślają te obostrzenia przyjdą do nas na jeden dzień do pracy i zobaczą jak to jest.Nie jestem za tym żeby dzieci zamknąć w domu ale co z przedszkolankami , pomocami,paniami kucharkami ?Nikt o nas nie pomyślał!
Bbsa
7 miesięcy temu
Najmłodsze dzieci do szkoly posyłają by nie płacić zasiłków i to jest jedyny powód wspaniały rząd.
bErYRarf
Ludzie
7 miesięcy temu
Jeden lepszy od drugiego.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić