Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Jan Manicki
|

Koronawirus. Tajemnica Wuhan. Największa zagadka pandemii COVID-19

74
Podziel się

Zespół międzynarodowych ekspertów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ma przybyć do Chin, aby zbadać pochodzenie koronawirusa. Naukowcy chcą stwierdzić, w jaki sposób rozpoczęła się pandemia SARS-CoV-2. Misja WHO rozpocznie się w już tym tygodniu.

Koronawirus. Tajemnica Wuhan. Największa zagadka pandemii COVID-19
Według pierwszych doniesień chińskich władz, pandemia miała rozpocząć się na targowisku w Wuhan (Getty Images)
bFdTIDph

Chińska Narodowa Komisja Zdrowia ogłosiła, że zespół WHO rozpocznie swoje prace 14 stycznia. Nie opracowano jak dotąd listy miejsc, które odwiedzić mają naukowcy. Badacze mieli przybyć do Państwa Środka na początku miesiąca, jednak ekspedycja została opóźniona ze względu na oczekiwanie na formalną zgodę Chin.

Nowe infekcje COVID-19 w Chinach. Do kraju wyruszy zespół ekspertów WHO

W ostatnim czasie w Chinach odnotowano wzrost liczby nowych przypadków COVID-19. W niedzielę potwierdzono w kraju 103 nowe infekcje koronawirusem. To najwięcej od 30 lipca, kiedy zarejestrowano 127 przypadków choroby, ale należy zaznaczyć, że Chiny nie uwzględniają w ogólnej liczbie zakażeń przypadków bezobjawowych.

bFdTIDpj

Nowe infekcje koronawirusem pochodzą głównie z otaczającej Pekin prowincji Hebei. W stolicy regionu, mieście Shijiazhuang, rozpoczęto ostatnio masowe testowanie obywateli. Wprowadzono także nowe obostrzenia, obejmujące ograniczenia w przemieszczaniu i spotykaniu się.

Koronawirus z Wuhan. Zbadają źródło SARS-CoV-2

Pierwsze przypadki koronawirusa zarejestrowano w Chinach w grudniu 2019 roku. Chińskie władze wysunęły wtedy teorię, że wirus przeniósł się na ludzi z nietoperzy. Ogniskiem choroby miał być targ dzikich zwierząt w Wuhan.

bFdTIDpp

Na początku tego miesiąca chiński minister spraw zagranicznych Wang Yi stwierdził jednak, że pandemia prawdopodobnie wybuchła w wielu miejscach na świecie jednocześnie. Nawiązał do wyników badań amerykańskich i europejskich naukowców, którzy odkryli, że wirus mógł być obecny w Stanach Zjednoczonych i Europie dużo wcześniej. Polityk podkreślił, że jego zdaniem niesłuszne jest obwinianie Pekinu o wywołanie światowego kryzysu zdrowotnego.

Obejrzyj także: Szczepionka na koronawirusa. WHO śledzi postępy ponad 170 firm

bFdTIDpq
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdTIDpK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(74)
....
rok temu
I wiadomo czemu wjazd who sie opoznil oraz magicznie wyniki badan z wuhan zaginely w tym samym czasie
Emilian58
rok temu
A to że żydzi rządzą światem to też tajemnica? Ludzkość ustawiła się potulnie w kolejce do rzeźni i NIKT nie wie czy ujdzie z życiem! Może warto wybyć już z tej kolejki póki jeszcze żyjemy?
Emeryt
rok temu
A może to na zasadzie kija i marchewki. Jednym damy a starych "wytluczemy. Kończy się stary świat a zaczyna nowy niedwiadomy.?? My już tego nie doczekamy. Szkoda tylko dzieci i naszych wnuków.
bFdTIDpL
***
rok temu
Święta prawda.SARS to wirus ludzki i w postaci bezpiecznej żyje w człowieku, nie powodując objawów choroby.Wirus jednak mutuje. Zmutował teraz do postaci niebezpiecznej i epidemicznej.Mutuje dalej do postaci mało inwazyjnej i niegroźnej,co osiągnie za ok. 4-5 lat. Epidemia wówczas wygaśnie.
Obserwator
rok temu
Najpierw piszą że wirusa wykryto we wrześniu potem w grudniu może lepiej warto zasięgnąć wiadomości z wiarygodnych źródeł masakra
Ktos nieważny
rok temu
Who. Hipokryci do potęgi. Ściema goni ściemę a ludzi coraz wiecej umiera nie na covid ale na inne zapomniane choroby teraz nie leczone pod przykrywką walki z coronką ,a to nic innego jak grypa która może miec grozne powiklania i takie też są przypisywane nie grypie ale tylko koronaswirusowi.
Logicznie
rok temu
Skoro amantadyna, stary lek na wirusa grypy działa i na sars cov2 to sars cov 2 to grypa i nic więcej
Szopka
rok temu
Po takim czasie to mogą własne jajeczka zbadać
Szczyny
rok temu
Już dwa miesiące temu mieli przybyć ciągle przybywają i nie mogą
Prawda
rok temu
Wirus korona jest już 50 lat, tego podrasowali,wypuścili, przetestowali na ludziach, a teraz udają zdziwienie skąd się wziął,nikt nie winny ...eksperyment się powiódł...
olo
rok temu
A znajdźcie sobie kto jest włascicielem europejskiego patentu na koronawirusa,
wojtek
rok temu
Po roku komisje , śmiechu warte. Wstyd dla WHO.
policjant
rok temu
no bo zawsze grypa startuje tak samo w kilku miejscach
bFdTIDpD
Ola
rok temu
Jeśli o coś chodzi to tylko o kasę koniec kropka
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić