o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Powrót do szkoły. Kto musi zakrywać twarz? Czy maseczki są obowiązkowe?

1
Podziel się

Nie ma przepisu mówiącego o tym, że wszystkie osoby przebywające w szkole muszą zakrywać twarz. Czy to oznacza, że w placówkach oświatowych nie ujrzymy nikogo w maseczce? Sprawa nie jest tak prosta, jakby mogło się wydawać.

Powrót do szkoły. Kto musi zakrywać twarz? Czy maseczki są obowiązkowe?
Koronawirus w Polsce. Co z maseczkami w szkołach? (Getty Images)
bECpploB

Dość długo zastanawiano się nad wprowadzeniem obowiązku zakrywania twarzy w szkołach. Ostatecznie jednak nie zdecydowano się na taki ruch. Zaleca się utrzymywanie dystansu społecznego, ale nie tylko.

Maseczki powinny być stosowane w przypadku niemożności zachowania dystansu np. w czasie przerw w miejscach wspólnie użytkowanych, o ile nie jest zachowane zróżnicowanie czasowe w prowadzeniu zajęć - informuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Sprawdziliśmy, jak wygląda powrót do szkoły w czerwonej strefie
bECpploD

Maseczkę niezwłocznie powinny założyć osoby podejrzane o zakażenie. Trzeba je też natychmiast odizolować od innych. Prowadzenie lub uczestnictwo w lekcjach w takiej sytuacji jest absolutnie wykluczone.

Czy rodzic musi kupić dziecku maseczkę, rękawice lub płyn dezynfekujący? "Uczeń w drodze do/ze szkoły musi być zabezpieczony w środki ochrony osobistej. Na terenie szkoły nie ma obowiązku zakrywania nosa i ust. Może to robić dla zwiększenia własnego bezpieczeństwa. Mydło, ciepłą wodę i płyn dezynfekujący zapewnia szkoła" - podaje MEN.

Koronawirus w Polsce. Maseczka w drodze do szkoły

Warto jednak zwrócić uwagę na to, że jeśli uczeń jedzie do szkoły komunikacją miejską, to jest zobowiązany do zakrycia ust i nosa.

bECpploJ
W tej sytuacji mają zastosowanie ogólne zasady określone dla transportu miejskiego - podkreśla MEN.

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECpplpe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
WłączMyślenie
rok temu
Wara od dzieci !!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić