o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Powrót do szkoły. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy do 20 września. Kto może skorzystać?

0
Podziel się

Od września rodzice znów będą mogli ubiegać się o dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Kto będzie uprawniony do skorzystania z tej pomocy finansowej? Jak się o nią ubiegać?

Powrót do szkoły. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy do 20 września. Kto może skorzystać?
Zasiłek opiekuńczy. Kto może otrzymać? (Pixabay)
bECqgdYR

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy ma przysługiwać od 1 do 20 września br. Otrzymają go rodzice i opiekunowie wyłącznie w przypadku zamknięcia lub niemożności zapewnienia opieki przez szkołę, przedszkole czy żłobek.

Niewykluczone jednak, że okres obowiązywania tego zasiłku zostanie przedłużony. Wszystko jest uzależnione oczywiście od tego, w jakim kierunku zmierzy pandemia koronawirusa i czy zaraza będzie atakować szkoły.

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego od 1 września rodzicom i opiekunom przysługiwać będzie dodatkowy zasiłek opiekuńczy w przypadku zamknięcia czy niemożności zapewnienia opieki przez szkołę, przedszkole czy żłobek. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie przysługiwał do 20 września, jednak w razie konieczności ten okres może zostać wydłużony - przekazała minister Marlena Maląg, cytowana przez poradnikprzedsiębiorcy.pl.
bECqgdYT
Zobacz także: Zasiłek i emerytury w formie bonu? "Niektóre usługi mogłyby być rozwiązywane w taki sposób"

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Jak go uzyskać?

By uzyskać dodatkowy zasiłek opiekuńczy, należy złożyć odpowiednie oświadczenie albo u pracodawcy, albo w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

bECqgdYZ

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECqgdZu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić