o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|
aktualizacja

Powrót do szkoły od 25 maja. Zobacz, ile dzieci pójdzie na zajęcia

1
Podziel się

Od poniedziałku 25 maja ruszają zajęcia w szkołach, ale tylko te skierowane do najmłodszych uczniów, z klas 1-3. Jak jednak pokazują ankiety przeprowadzone przez samorządowców, do szkoły wybiera się średnio zaledwie co dziesiąty uczeń.

Powrót do szkoły. Niewiele dzieci pójdzie na zajęcia
Powrót do szkoły. Niewiele dzieci pójdzie na zajęcia (Pixabay)
bECBPXhN

W Polsce trwa stopniowe odmrażanie szkół. Powrót do szkół, ale nie tak tłumnie

Jako pierwsi do szkoły mogą wrócić najmłodsi uczniowie, z klas 1-3. Od 25 maja w szkołach będą prowadzone zajęcia wychowawczo-opiekuńcze, zatem rodzice pracujący, którzy nie mają z kim zostawić dziecka w domu, mogą je posłać do szkoły. Na to zdecydowało się jednak niewielu rodziców.

Badania przeprowadzone przez samorządy pokazują, że średnio tylko jeden na dziesięciu uczniów pójdzie do szkoły. Jak podała "Rzeczpospolita", w Warszawie będzie to 10,74 proc., w Krakowie - 12 proc., w Częstochowie 8,48 proc.

bECBPXhP

Statystyki te podają, ile dzieci zostało zapisanych na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze od 25 maja. Może się jednak okazać, że nie wszystkie pojawią się w placówkach.

Mimo zapewnień, że placówki oświatowe przestrzegają wszelkich zaleceń sanitarnych, rodzice są nieufni. Domagają się też przeprowadzenia badań przesiewowych wśród kadry nauczycielskiej. Nie wiadomo jednak, kto miałby je sfinansować. Jak podaje "Rz", samorządy mówią, że MEN, a ministerstwo że samorządy.

bECBPXhV

Katowice i Łódź. Tam zajęcia w szkołach się nie odbędą

"Mamy jasne informacje z powiatowego inspektoratu sanitarnego, że nie rekomenduje na razie otwierania przedszkoli, szkół i żłobków – powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą" jeszcze przed weekendem prezydent Katowic Marcin Krupa.

Podobnie jest w Łodzi, która również czeka na wytyczne sanepidu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bECBPXhW

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bECBPXiq
KOMENTARZE
(1)
00000
rok temu
Widzicie co Ten Koronawirus ,narobił wszystkim kłopotów nawet w Edukacji narodowej !!!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić