o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Powrót do szkoły. Są wytyczne ministerstwa edukacji

8
Podziel się

Powrót do szkoły. 1 września odbędzie się rozpoczęcie roku szkolnego. Ministerstwo edukacji podało wytyczne związane z koronawirusem i zapewniło, że jest doskonale przygotowane na powrót dzieci do szkół.

Powrót do szkoły. Są wytyczne ministerstwa edukacji
Ministerstwo edukacji podało wytyczne dotyczące powrotu do szkół (PAP, Radek Pietruszka)
bECCnNqt

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski zwołał specjalną konferencję prasową dotyczącą powrotu dzieci do szkoły. Pojawił się na niej z przedstawicielami samorządów i szkół.

Piontkowski podkreślił, że szkoły są przygotowane na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Do placówek trafią maseczki, płyny do dezynfekcji i termometry. Maseczki będą do dyspozycji nauczycieli oraz uczniów powyżej 12. roku życia. Młodsze dzieci nie muszą ich nosić.

bECCnNqv

Powrót do szkół. Jak będzie wyglądało rozpoczęcie roku szkolnego?

Tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego będzie wyglądało inaczej niż dotychczas. 1 września nie odbędą się oficjalne uroczystości, a zamiast tego uczniowie pójdą w systemie turowym prosto do klas. W przypadku dzieci, które idą do szkoły po raz pierwszy, dozwolona jest obecność jednego rodzica.

Czy jest możliwość nauczania zdalnego?

Minister zaznaczył, że do przejścia szkoły lub niektórych klas na nauczanie zdalne potrzebna jest opinia inspektora sanitarnego. Jeśli w szkole zostanie wykryty przypadek koronawirusa, sanepid podejmie decyzję o kwarantannie dla uczniów i nauczycieli.

bECCnNqB
W sytuacji, gdy pojawi się przypadek zarażonego ucznia, najpierw zostanie on odizolowany, a następnie wskazana przez inspektora sanitarnego grupa zostanie poddana kwarantannie - powiedział Dariusz Piontkowski.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Powrót do szkoły w Zakopanem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECCnNqW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
Uczeń
rok temu
A ja dzisiaj kupiłem plecak do szkoły i który chyba będzie niepotrzebny, bo mimo iż mam 8 lat widzę ze jest dużo zachorowań na wirusa.
Zenua
rok temu
Czy wirus też jest przygotowany no nowego roku szkolnego? Takie gadanie to czcze gadanie panie ministrze.
Nas
rok temu
MEN jest przygotowane ale szkoły nie!
bECCnNqX
ZdalnyRafal
rok temu
Ja już siedzę w ławce i się ucze👽
Stina
rok temu
Jasne, ministerstwo jest swietnie przygotowane, tylko ze wszystko jest w rękach dyrektorów. MEN - spółka z nieograniczoną nieodpowiedzialnością
szaliczek
rok temu
To zbyt ryzykowne, panie ministrze. Lepiej z tym poczekać, zwłaszcza że zaczyna się sezon grypy. Wtedy równie dobrze każdy będzie mógł chorować na koronawirusa
Wstyd
rok temu
Żenuła...
Sjdjdje
rok temu
Jakoś śmiesznie ten koleś wygląda.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić