Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Powrót do szkoły. Nauczyciele rezygnują z pracy. Boją się zakażeń

165

Zaczęły pojawiać się obawy, że przez pandemię koronawirusa może zabraknąć nauczycieli. Okazuje się bowiem, że wielu z nich decyduje się na rezygnację z pracy, by w ten sposób zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

Powrót do szkoły. Nauczyciele rezygnują z pracy. Boją się zakażeń
Nauczyciele rezygnują. Boją się COVID-19 (Pixabay)

W lipcu pojawiały się spekulacje mówiące o tym, że epidemia koronawirusa w naszym kraju powoli wygasa. Sierpniowe dane płynące z Ministerstwa Zdrowia zupełnie tego nie potwierdzają.

Wzrosty zakażeń są szczególnie niepokojące dla nauczycieli, którzy we wrześniu mają wrócić do szkół. Serwis money.pl podaje, że starsi pracownicy szkół z tzw. grupy ryzyka rezygnują z pracy w placówkach oświatowych. Dotyczy to szczególnie tych, którzy dorabiali w ten sposób do emerytury.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Czy rząd słucha ekspertów? "Nie wygląda to w sposób optymalny"

Koronawirusa obawiają się również młodsi nauczyciele. Ci, którzy chcą zapewnić sobie możliwie jak największe bezpieczeństwo, udają się na urlopy.

Takie sytuacje mają miejsce między innymi w Łodzi, o czym donosi tamtejsza "Gazeta Wyborcza". Zwraca się uwagę na to, że w wielu szkołach pracuje wielu nauczycieli w starszym wieku. To rodzi obawy, że mogą pojawić się braki w kadrach pedagogicznych.

Powrót do szkół. Co na to rodzice?

68,4 proc. Polaków wysłałoby swoje dziecko do szkoły. Na taki krok nie zdecydowałoby się 27,2 proc. ankietowanych. Zdania w tej sprawie nie ma 4,4 proc. respondentów. Ta wynika z sondażu United Suveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej".

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić