Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Powrót do zdalnej edukacji? Rząd ogłosi kolejne decyzje

0

Koronawirus absolutnie nie ustępuje. W ostatnich dniach pada rekord za rekordem. W związku z tym rząd wdraża nowe restrykcje. Czy dotkną też uczniów?

Powrót do zdalnej edukacji? Rząd ogłosi kolejne decyzje
Czy szkolne ławki znów będą puste? (Pixabay)

Sytuacja nie jest łatwa. Liczba zakażonych rośnie w niepokojąco wysokim tempie. Rząd reaguje i wprowadza kolejne obostrzenia. Od soboty w całym kraju (za wył. "powiatów czerwonych") obowiązuje żółta strefa, co oznacza m.in. noszenie maseczek w całej przestrzeni publicznej.

Na razie nie wiadomo oficjalnie, co czeka uczniów. Pojawiają się tylko zakulisowe ustalenia prasy. Konkretów możemy spodziewać się w sobotę. Polsat News pisze, że konferencja premiera odbędzie się około godz. 13:00. Podaje też, informacje wskazujące na to, że "rząd może w ogóle nie wprowadzać nowych obostrzeń dla szkół w najbliższych dniach".

Koronawirus w Polsce. Uczelnie i szkoły znów puste?

O możliwości ponownego zamknięcia szkół czy też uczelni donosi natomiast RMF FM. Ustalenia tej rozgłośni mówią o tym, że pierwsze zmiany mają dotknąć najstarszych, czyli studentów. Później nauka zdalna ma być też wprowadzona w szkołach średnich.

Rząd chce, by problemów ze zdalnym nauczaniem nie mieli dorośli. W związku z tym założenia są takie, żeby najmłodsi uczniowie uczęszczali do szkół tak długo, jak to tylko możliwe.

Według ustaleń RMF FM rozwiązania dot. uczelni i szkół nie mają podlegać regionalizacji. To dlatego, by nie doprowadzić do sytuacji, że w jednym województwie warunki do uczenia będą lepsze, a w innym znacznie gorsze.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić